Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, magdalenk@ napisał:

U mnie dziś będzie kotlet z piersi kurczaka, puree i marchewka z groszkiem w masełku :) Nie wiem czy u Was też tak jest, ale mój pdp jest w marchewce z groszkiem zakochany :hahaha:

Wszędzie gdzie byłam to jedli tą marchewkę z groszkiem na początku nie mogłam się do tego przekonać ale teraz czasami to robię do obiadu oczywiście w de:) Na ostatnim miejscu córka doprawiała to solą i cukrem i przyznam ,że było nie najgorsze w smaku,w innym domu podawali to z jakimś sosem coś w rodzaju winengret i też nie najgorsze .Jedni używają takich małych marcheweczek inni zwykłej marchewki pokrojonej na mniejsze częsci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz podzielę się przepisem na łatwą i szybką sałatkę do kiełbasek i mięska z grila można ją też podać do kolacji .Ziemniaki w łupinkach plus ogórki kiszone można obrać ze skórki i do tego główka czosnku wyciśnięta przez praskę nie trzeba nawet niczym przyprawiać tylko dodać majonezu .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Łukasz napisał:

moi też to lubią, robię podobnie jak magdalenk@, ale to potem duszę, mała zasmażka i ok

U mnie córka gotowała marchewkę w małej ilości wody trzeba było pilnować ,żeby się nie przypaliła a jak woda już prawie odparowała to dodawała groszek i przyprawiała solą i cukrem smak był ciekawy:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Łukasz napisał:

zamiast wody to używam troszeczkę bulionu, haha

Każdy widać inaczej robi ja bym masła jednak trochę dodała ale wersja córki też mi smakowała chociaż do doprawiania solą i cukrem podchodzę nadal trochę nie ufnie:hahaha: a jeżeli chodzi o bulion to te ich nie dorównują naszemu kucharkowi:)

Napiszcie czy wy możecie zrobić sobie u podopiecznych grila?:) Ja tam gdzie byłam ostatnio to nic takiego nie widziałam ale grilem pachniało już pod koniec marca jak tylko zrobiła się w miarę ładna pogoda:) Jestem przyzwyczajona do grilowania chociaż wiem,że nie za bardzo jest to zdrowe jedzenie ale grilować można oprócz mięsa i kiełbasek też warzywa wiec chyba nie było by nic złego jakbym chociaż 1 w tygodniu przygotowała coś na grilu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj rozpusta na całego,,cielęcinka w sosie,,piękne kawałki,,ziemniaczki gotowane i tłuczone i kalafiorek gotowany,,:hahaha: chyba i na jutro mi tego mięsa starczy na obiad,,będzie jutro mało pracy przy obiedzie,,takie proste dania tutaj robię,żadnych cudów,,wszystko pod babcię,,a mi też pasuje,,:love::serce: serca też trochę włożę w to danie-koniecznie:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie papryka nadziewana mielonym to jeszcze zjem, ale babcia do tego ryz gotuje zawsze z keczupem i facie z tego robi no ze wszystkiego facie robi bleee a keczup to do budyniu jakby mogla tez dalabyO.o ale jeszcze 6 dni i do domku i tam sie najem czegos normalnego haha:hahaha:

przyslij tej cielecinki do mnie chetnie sie nia zajme:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie "ubogo", haha. Bratwurst z patelni z cebulką, ziemniaki smażone, surówka i salat. A jutro mielone, za którymi przepadam. Bułka sucha jest i reszta składników też. Myślę, czy troszkę nie zmodyfikować, wkładając w masę kotlecika kawałek sera żółtego. Często się spotykam na forach kulinarnych i w internecie z takiml kotletami. A dziadkowi też wszystko smakuje zawsze, to mnie cieszy. Chociaż, ze względów zdrowotnych, je tyci,tyci. Ale pomiędzy posiłkami podjada słodycze i owoce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Łukasz napisał:

a u mnie "ubogo", haha. Bratwurst z patelni z cebulką, ziemniaki smażone, surówka i salat. A jutro mielone, za którymi przepadam. Bułka sucha jest i reszta składników też. Myślę, czy troszkę nie zmodyfikować, wkładając w masę kotlecika kawałek sera żółtego. Często się spotykam na forach kulinarnych i w internecie z takiml kotletami. A dziadkowi też wszystko smakuje zawsze, to mnie cieszy. Chociaż, ze względów zdrowotnych, je tyci,tyci. Ale pomiędzy posiłkami podjada słodycze i owoce....

Ja też tak chce jak twój dziadzio podjadać słodycze i być tycia ,tycia:hahaha: ale moze jak bede w jego wieku to do tego dojdę.A do mielonych mozesz smiało sera dodac zawsze to trochę inny smak ja nawet do placków ziemniaczanych dodaje trochę startego żółtego sera i śmietanę i tez są dobre taka wersja na bogato;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Łukasz napisał:

a nie będziesz przypadkiem potrzebować opiekuna ?:płacz:bym Ci papu robił, na spacery chodził, waschen,duschen robił :hahaha: upsss:hahaha::(

Całkiem prawdopodobne mozesz sobie zanotować w swim terminażu za  jakieś40 lat miejsce pracy Pl wymagań wygórowanych nie mam :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz ja często do mielonych dodaję różne dodatki w małych ilościach. Czasem szczypiorek albo koperek, pieczarki, kapustę, marchewkę, selera, pietruszkę, jak mi inwencja twórcza pozwoli. Posiekane albo starte na tarce w niedużej ilości jakoś sprawiają że mielone są smaczniejsze. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Łukasz napisał:

a u mnie te mielone...z reszty zrobię klopsiki i do zamrażarki, to na wtorek.W poniedziałek schabowy,a w środę,w dniu zmiany pieczone udka w piekarniku , ot cała filozofia, haha

A pieczone udka bym zjadła ,, bo udka i skrzydełka lubię tylko pieczone z kurczaka ,,piersiątka chętnie odstąpię wszystkim,,:hahaha: znowu o żarciu,,:płacz: ale się napełniamy jedzeniem,,,grubasy z nas ?:hahaha: baleroniki? Wszystkim smacznego obiadku:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...