Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ivanilia40 napisał:

Dziś na obiad zamówiłam sobie w restauracji: szaszłyczek drobiowy w towarzystwie,kasza gryczana,surówka z czerwonej kapusty,surówka z mieszanki kapust,duszone warzywa z patelni. Zmywać nie kazali :d

  • Czyli wypłacalna jesteś.:d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Afryka napisał:

Też tak do tej pory myślałam,ale na obecnej szteli , dowiedziałam się ,że nie mam pojęcia o gotowaniu ,nic nie umiem zrobić , nawet budyniu ugotować , masła rozsmarować na bułce itp...i tu się dopiero dowiedziałam,że pieczeń robi się w normalnym ,stalowym garnku ,zwanym tu bratentopf ,w którym to się ową pieczeń rumieni na zwykłym ,spalonym maśle ,po czym zalewa się trzema litrami wody i tak się " piecze"...dwa dni ,a później się ładuje do tego dwie pąki sosu by Maggi , najlepszego na świecie...Noo, mój świat runął!!! I jak teraz żyć!?:szydera:

Mój by się też swiat zawalił  ,,,a potem to jesc ? dwa dni czekać? >:( ale Niemcy mają swoje tradycje,,a gotowac malo który potrafi,,dobrze gotować,,ale cóż,,ciesz się,że  tylko trochę jeszcze i powiesz baj baj i zostawisz wspaniałych kucharzy,,,:oklaski:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ivanilia40 napisał:

Dziś na obiad zamówiłam sobie w restauracji: szaszłyczek drobiowy w towarzystwie,kasza gryczana,surówka z czerwonej kapusty,surówka z mieszanki kapust,duszone warzywa z patelni. Zmywać nie kazali :d

panisko pełną gębą,,jak szalec to szalec,,ale wiesz co? ja już tak sobie pomyślałam ,,jak wrócę do domu do Pl to mam super pod nosem jadłodajnię z dobrym jedzeniem i co zrobię ? tam pójdę też na jedzonko,,a jak sie trochę rozkręcę to w swojej kuchni zaczne szaleć,,,:oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Blondi napisał:

panisko pełną gębą,,jak szalec to szalec,,ale wiesz co? ja już tak sobie pomyślałam ,,jak wrócę do domu do Pl to mam super pod nosem jadłodajnię z dobrym jedzeniem i co zrobię ? tam pójdę też na jedzonko,,a jak sie trochę rozkręcę to w swojej kuchni zaczne szaleć,,,:oklaski:

Bardzo dobrze kombinujesz,jak urlop to urlop :zdrówko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ta stela mnie rozwala :haha: W pozytywnym sensie, oczywiście :szydera: Babka nie ma jakichś specjalnych życzeń....Najchętniej jadła by placki ziemniaczane i ryby...A mnie w to graj :oklaski: Nie muszę się wznosić na wyżyny kunsztu kucharskiego, nie muszę szarych komórek wysilać i układać menu na cały tydzień :oklaski: Tak sobie dywagujemy co by tu na juto zrobić....:haha: I wymyśliłyśmy, że dzisiaj będzie ryba!!! :szydera: Zatem łosoś zostanie podany :d A że babka mausi ciemne warzywa spożywać celem podniesienia zawartości czerwonych krwinek, to dołączą brokuły...I fertig :oklaski: Ufff...pot z czoła trza obetrzeć od tej harówy....:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy obiad:

grillowana pierś  indycza, spaetzle, sos z curry, surówka z czosnku niedźwiedziego z prażonymi orzechami, oliwką i sokiem z cytryny.

Kompot z czarnych jagód i cytryną z miodem do picia.  

Edytowane przez Mąż
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Normalnie ta stela mnie rozwala :haha: W pozytywnym sensie, oczywiście :szydera: Babka nie ma jakichś specjalnych życzeń....Najchętniej jadła by placki ziemniaczane i ryby...A mnie w to graj :oklaski: Nie muszę się wznosić na wyżyny kunsztu kucharskiego, nie muszę szarych komórek wysilać i układać menu na cały tydzień :oklaski: Tak sobie dywagujemy co by tu na juto zrobić....:haha: I wymyśliłyśmy, że dzisiaj będzie ryba!!! :szydera: Zatem łosoś zostanie podany :d A że babka mausi ciemne warzywa spożywać celem podniesienia zawartości czerwonych krwinek, to dołączą brokuły...I fertig :oklaski: Ufff...pot z czoła trza obetrzeć od tej harówy....:haha:

Sok z czerwonych buraków z miodem do picia. 

Czerwone wino też na przyrost hemoglobiny jest gut.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zrobiłam karkówkę, opiekane ziemniaczki i do tego mizerię. I tutaj chciałabym Wam polecić fajny dodatek, kupuję chrzan z imbirem i pysznie smakuje z mięsem i dodatkowo jest zdrowy. Akurat ten znalazłam w sklepie Eterno:)

Jakie jeszcze dodatki stosujecie do mięs?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Normalnie ta stela mnie rozwala :haha: W pozytywnym sensie, oczywiście :szydera: Babka nie ma jakichś specjalnych życzeń....Najchętniej jadła by placki ziemniaczane i ryby...A mnie w to graj :oklaski: Nie muszę się wznosić na wyżyny kunsztu kucharskiego, nie muszę szarych komórek wysilać i układać menu na cały tydzień :oklaski: Tak sobie dywagujemy co by tu na juto zrobić....:haha: I wymyśliłyśmy, że dzisiaj będzie ryba!!! :szydera: Zatem łosoś zostanie podany :d A że babka mausi ciemne warzywa spożywać celem podniesienia zawartości czerwonych krwinek, to dołączą brokuły...I fertig :oklaski: Ufff...pot z czoła trza obetrzeć od tej harówy....:haha:

Az zazdraszczam. Moja pdp przez ostatnie 10 dni nie lubi; ryb, drobiu, wieprzowiny, makaronow, ryzu, salaty etc. Pozostaje wolowina i jajka( w piatek), ewentualnie nalesnik. I te cholerne kartofle, za ktorymi ja nie przepadam...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mąż napisał:

Dzisiejszy obiad:

grillowana pierś  indycza, spaetzle, sos z curry, surówka z czosnku niedźwiedziego z prażonymi orzechami, oliwką i sokiem z cytryny.

Kompot z czarnych jagód i cytryną z miodem do picia.  

Daj mi kochanie przepisik, na ta suroweczke, dobra? ;*

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fioletowa.mysz napisał:

Daj mi kochanie przepisik, na ta suroweczke, dobra? ;*

Nic prostszego. Dla mnie bardzo dobra i zdrowa. 

Idziesz do ogrodu, zrywasz świeże listki czosnku niedźwiedziego.

Płuczesz, osuszasz dokładnie i kroisz na większe kawałki.

Orzechy włoskie prażysz na gorącej patelni, ciągle je mieszając, ja potrząsam patelnią. Jak zaczynają brązowieć, zdejmuję patelnię z ognia.

Do miseczki wrzucam pokrojony czosnek, orzechy, solę troszkę solą morską, wyciskam trochę soku z cytryny. Na koniec polewam oliwką. (Aktualnie mam z orzechów laskowych, kupuję różne w małych butelkach).  

W sezonie czosnkowym robię bardzo często. Także i do kolacji podaję. Robię też dip czosnkowy lub pesto.

Edytowane przez Mąż
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mąż napisał:

Nic prostszego. Dla mnie bardzo dobra i zdrowa. 

Idziesz do ogrodu, zrywasz świeże listki czosnku niedźwiedziego.

Płuczesz, osuszasz dokładnie i kroisz na większe kawałki.

Orzechy włoskie prażysz na gorącej patelni, ciągle je mieszając, ja potrząsam patelnią. Jak zaczynają brązowieć, zdejmuję patelnię z ognia.

Do miseczki wrzucam pokrojony czosnek, orzechy, solę troszkę solą morską, wyciskam trochę soku z cytryny. Na koniec polewam oliwką. (Aktualnie mam z orzechów laskowych, kupuję różne w małych butelkach).  

W sezonie czosnkowym robię bardzo często. Także i do kolacji podaję. Robię też dip czosnkowy lub pesto.

Nie mam w ogrodzie tego czosnku niedzwiedziego ale w markecie mam okolicznym. I tak sobie mysle, ze sprobuje chetnie takiej salatki. Ciekawe jak by to smakowalo z dodatkiem wedzonego lososia i oliwek? Ale najpierw wersje podstawowa, wedlug Twego pomyslu zrobie, potem bede dosmaczala wedle uznania;)))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Nie mam w ogrodzie tego czosnku niedzwiedziego ale w markecie mam okolicznym. I tak sobie mysle, ze sprobuje chetnie takiej salatki. Ciekawe jak by to smakowalo z dodatkiem wedzonego lososia i oliwek? Ale najpierw wersje podstawowa, wedlug Twego pomyslu zrobie, potem bede dosmaczala wedle uznania;)))

Bardzo by smakowało. Jako samodzielne danie na pewno super. Możesz dodać orzechy piniowe, ale nie znoszę tego zapachu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Nie mam w ogrodzie tego czosnku niedzwiedziego ale w markecie mam okolicznym. I tak sobie mysle, ze sprobuje chetnie takiej salatki. Ciekawe jak by to smakowalo z dodatkiem wedzonego lososia i oliwek? Ale najpierw wersje podstawowa, wedlug Twego pomyslu zrobie, potem bede dosmaczala wedle uznania;)))

A dopiero zaczyna rosnąć. Jest miękki i bardzo delikatny w smaku. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, martatamka napisał:

Ja dziś zrobiłam karkówkę, opiekane ziemniaczki i do tego mizerię. I tutaj chciałabym Wam polecić fajny dodatek, kupuję chrzan z imbirem i pysznie smakuje z mięsem i dodatkowo jest zdrowy. Akurat ten znalazłam w sklepie Eterno:)

Jakie jeszcze dodatki stosujecie do mięs?

Wszystkie, z miodem włącznie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Nie przejdzie :smutek: Buraki testowałam pod wszelkimi postaciami...bleeee...A wino odpada, bo pani miała problem w przeszłości...;)

A to wino odpada na pewno.

No nie można nikogo do niczego zmuszać. Schłodzony sok z buraków z miodem jest bardzo smaczny. Receptura Fioletowej Myszki. 

No ale jak bleee, to trudno.

W końcu jedzenie ma nam sprawiać przyjemność. Trzeba cieszyć się życiem i wolnością. 

Wolnością pisania także. :-)))))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 27.03.2018 at 15:49, Basiaim napisał:

U mnie dziś spaghetti Bolognese po niemiecku :cool:

Sos jak najbardziej prawdziwy, natomiast makaron świderki.

W sensie, że po niemiecku, bo ze świderkami, czy jeszcze jakaś różnica jest?;)

 

U mnie szybko, nieskomplikowanie i tylko dla mnie: gulasz wołowy podarowany (pyszny!), miks sałat z torebki, a sos do sałaty mam zawsze w lodówce. Kasza jęczmienna z Polski :).

 

obiad kasza+gulasz.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Nie mam w ogrodzie tego czosnku niedzwiedziego ale w markecie mam okolicznym. I tak sobie mysle, ze sprobuje chetnie takiej salatki. Ciekawe jak by to smakowalo z dodatkiem wedzonego lososia i oliwek? Ale najpierw wersje podstawowa, wedlug Twego pomyslu zrobie, potem bede dosmaczala wedle uznania;)))

Myszo, pyszne jest też masło czosnkowe. Można je zamrozić, aby czosnkowy smak wiosny pozostał na cały rok ;).

 

Trzeba będzie pojechać do Murnau po czosnek.. Nie wiedziałam, że już jest :|.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mąż napisał:

A to wino odpada na pewno.

No nie można nikogo do niczego zmuszać. Schłodzony sok z buraków z miodem jest bardzo smaczny. Receptura Fioletowej Myszki. 

No ale jak bleee, to trudno.

W końcu jedzenie ma nam sprawiać przyjemność. Trzeba cieszyć się życiem i wolnością. 

Wolnością pisania także. :-)))))

Na razie testuję na niej soki wszelakie na Bluthbildung, ale z marnym skutkiem.....:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...