Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Blondi napisał:

czosnek ,,troszkę -ząbek ,,smażę na masełku cebulkę i szpinak,,sól ,pieprz ,czosnek,,a na koniec starty ser jaki mam,,tak robilam do makaronu,,pycha,,do jajek,,a do nalesników? podobnie bym zrobiła,,,właśnie z fetą nie robilam a fetę tez bardzo lubię,,,:p

Dzięki Blondi:) Mówisz - masz! Jutro zrobię wg Twojego przepisu:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narobiłam się dzisiaj, oj narobiłam....mało nogi mi w pewną część ciała nie wlazły z tej roboty....:haha: Babka zażyczyła sobie pelkartofelki z twarożkiem :haha: Tak błyskawicznego obiadku to już dawno nie miałam :haha: Najwięcej czasu zajęło mi umycie i pokrojenie szczypioru i doprawienie....rzodkiewki nie dostałam :smutek:Został jeden kartofelek i łyżka twarożku...babka cieszyła się, że na kolację zje, a tu synek do kuchni wpadł i pożarł....No i babka dostanie chleb....:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oni mają z tym twarożkiem,,ale jedzą same kartofelki z twarożkiem,,też takie obiady robilam,,dobre ! bo czemu nie,,ale roboty za to prawie żadnej,,a mu mnie co będzie na obiad? jedno danie już zjedzone ,,ja myślę ,że zrobię takie przekąski typu,,w plaster boczku wędzonego śliweczka suszona ,,i pomidorek gdzieś tam koktaliowy i szczepię i na patelnię,,,chce mi się tego,,czegoś innego,,a mam jeszcze te golonki pycha ,,ale mój brzuch jest też już pycha więc wystarczy tych dobroci narazie,,poczekam trochę ,,może do jutra:p

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zawijanki śliwki w boczku ,,po 2 śliwki zapakowałam i wykałaczką razem do kupy spiełam i na koniec dopiełam pomidorka i na masełko polecialo,,pycha ,,a słodziak zachwala wszystko i się cieszy ,ja brudzę patelnie i naczynia a on z przyjemnością leci myć wszystko,,,jak tak słucham jego co on zrobi w domu jak wrócimy to ja będe dalej księzniczką w jego pałacu,,,dla mnie nie ma nic do roboty,,no gary -gotowanie,,,brudzenie,,on poodkurza,,popierze,poprasuje,okna pomyje itd itd, tak słucham ,słucham i podziwiam jego zapał,,może chłopowi brakuje już domowych porządków,,kto wie!!!

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj golonki,,mają tutaj takie golonki bez skóry ,,samo mięcho i kostka,,kosztują dwie sztuki do 5 euro,,są już ugotowane i  hermetycznie zapakowane ,,tylko na patelnie czy piekarnik i podgrzać,,takie dobre i takie mięciutkie i to poleciało na obiad,,jutro restauracja mnie czeka ,,w piątek Tapas znowu i muzyka ,,jeszcze trochę tych luksusów a potem w Buldoka i na orkę mnie do lasów pogna:oklaski: nie !! nie słodziak!!! on nie jest taki,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj placki ziemniaczane królowały...babka twierdzi, że nawet jej mama takich dobrych nie robiła :haha: A na jutro robię kapustkę zasmażaną i pelkartofelki do tego. Babka ma taki dampfgarnek i twierdzi, że nawet obrane ziemniaki można w niego zapakować i będą smakowały jak takie w mundurkach. Zrobię próbę i dam znać jak poszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965 o plackach ziemniaczanych sama dzisiaj mówiłam ,,chce mi się ,,naleśników mi się chce ,,zacznę teraz takie rzeczy robić,,tylko kiedy!!! tak pomyślalam o placku po węgiersku,,,czemu nie? och ciągle kuchnia w głowie,,dania ,,co jesc,,,ale ja tak dużo rzeczy lubię ,,jak mój słodziak,,najlepiej wychodzi nam kuscheln-hahahhaa

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, Blondi napisał:

@Mirelka1965 o plackach ziemniaczanych sama dzisiaj mówiłam ,,chce mi się ,,naleśników mi się chce ,,zacznę teraz takie rzeczy robić,,tylko kiedy!!! tak pomyślalam o placku po węgiersku,,,czemu nie? och ciągle kuchnia w głowie,,dania ,,co jesc,,,ale ja tak dużo rzeczy lubię ,,jak mój słodziak,,najlepiej wychodzi nam kuscheln-hahahhaa

Stawiam:   

Screenshot_20180228-214136.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, LACH napisał:

Stawiam:   

Screenshot_20180228-214136.png

Idz juz spac!!!:p no nie wyrobię,,,jestem jakaś glodna teraz a nie chcę już jesc ,,,no nie wytrzymiem,,,no nie!!! język zaraz mi ucieknie do d...y...mam trufasy ,,mam full żarcia ,,ale nie!!! a te naleśniki mi się będą śnic,,śnić:święty::spioch: już tutaj na ten temat nie wejdę,,,Dobranoc!!! ale tak Ci dziękuję bardzo mocno za taki trud i pracę:p następnym razem poproszę o gorące ,,nie ma to czy tamto,,,głodnego trzeba nakarmić,,tak mnie moja mama uczyła i tego się trzymam,,,,pa słodki naleśniczku:serce:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Blondi napisał:

Idz juz spac!!!:p no nie wyrobię,,,jestem jakaś glodna teraz a nie chcę już jesc ,,,no nie wytrzymiem,,,no nie!!! język zaraz mi ucieknie do d...y...mam trufasy ,,mam full żarcia ,,ale nie!!! a te naleśniki mi się będą śnic,,śnić:święty::spioch: już tutaj na ten temat nie wejdę,,,Dobranoc!!! ale tak Ci dziękuję bardzo mocno za taki trud i pracę:p następnym razem poproszę o gorące ,,nie ma to czy tamto,,,głodnego trzeba nakarmić,,tak mnie moja mama uczyła i tego się trzymam,,,,pa słodki naleśniczku:serce:

Pamiętaj! Świat jest ciasny i kiedyś się obejrzysz a tu... Ślimak   :szydera:  z naleśnikami.  Taaaaaaaaki uchachany, bo usłyszał @Blondi . No i co?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zdjęć załączać, bo nie jestem taka artystka jak @LACH :haha: Powiem tylko, że babka jadła kapustę zasmażaną pierwszy raz w życiu i bardzo jej smakowała....I cieszy się, że jutro też poje :tak2: A ziemniaczki obrane z dampfgarnka są rewelacyjne!!!! :hura: Smakują jak pelkartofelki, a nie muszę walczyć z obieraniem :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na obiad robię kotlety z kaszy i jajek z sosem pieczarkowym oczywiście sos  własnej roboty . Nad surówka odpowiednią  się zastanawiam się co by lepiej pasowało  jabłko,ananas i seler naciowy czy starte ogórki konserwowe z pomidorami ?Myślę,że chyba to drugie a wy jak myślicie ?:)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, INEZ napisał:

Dzisiaj na obiad robię kotlety z kaszy i jajek z sosem pieczarkowym oczywiście sos  własnej roboty . Nad surówka odpowiednią  się zastanawiam się co by lepiej pasowało  jabłko,ananas i seler naciowy czy starte ogórki konserwowe z pomidorami ?Myślę,że chyba to drugie a wy jak myślicie ?:)

Ja obstawiam ogórki, ja je uwielbiam :zwyciezca: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybciora podaje może jeszcze ktoś na obiad zrobi

Kotlety jajeczne z kaszą

3 jajka ugotowane na twardo i rozdrobnione kto jaki ma do tego sprzęt :)

1 torebka kaszy gryczanej albo jęczmiennej ja wolę gryczaną

1 surowe jajko ,sól .pieprz ziołowy  i bułka tarta

Do ugotowanej kaszy i  rozdrobnionych jajek dodajemy surowe jajko doprawiamy do smaku formujemy kotleciki obtaczamy w bułce tartej i smażymy na oleju .Wyglądają tak jak prawdziwe mielone .Szybkie ,proste i mało czasochłonne w przygotowaniu danie .:)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, INEZ napisał:

:o napisz co robisz z tą kalarepą zanim pod tym beszamelem wyląduje .

Obieram ze skórki , kroję w plastry i gotuję do miękkości :) podaję na ciepło . Niemcy uwielbiają kalarepę , ci bardziej leniwi kupują do niej gotowy sos holenderski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, violka napisał:

Obieram ze skórki , kroję w plastry i gotuję do miękkości :) podaję na ciepło . Niemcy uwielbiają kalarepę , ci bardziej leniwi kupują do niej gotowy sos holenderski .

Nie cierpię tego ich sosiku ;) a kalarepę muszę kiedyś zrobić bo pamiętam jak u babci rwałam prosto z ogródka i jadłam na surowo :$

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Na surowo uwielbiam.

Gotowanej nie jadłam w całości gryżć bym się teraz nie odważyła z wiadomych powodów ale starta jako surówka jak najbardziej mnie kusi no i gotowana na pewno do zrobienia w najbliższym czasie :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...