Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, asna napisał:

Mój poprzedni PDP normalnie załatwiał się do muszli. W dniu kiedy się powiesił dostał rozwolnienia i musiałem umyć muszlę dwa razy. Ale jest różnica między takim "wypadkiem" a sraniem w krzesło... Podpowiedź z nalewaniem wody przetestuję (dzięki! :cool:), ale nie na tej szteli, skoro już nauczyłem PDP, że ze mną korzysta się z ubikacji, a nie z krzesła.

Ale sytuacja rozwija się dalej. Dalej nikt z Polski nie zadzwonił. Córka oznajmiła mi, że w sobotę przychodzą goście, tj. synowa z wnukami, ale ona się tym zajmie. Oprócz tego przedstawiła mi nowy harmonogram zakraplania oczu. No po prostu komedia!

Kwestia przyzwyczajenia. Nikt nie lubi sztachac się zapachem kupy, chyba że jakiś dewiant, ale teraz o tym nie mówimy.

Opowiem Ci cos. Gdy jeszcze byąm uczennicą szkoly pielęgniarskiej, na praktykach zajmowałam się panią z krwawieniem do przewodu pokarmowego, gdzie jednym z objawów jest paskudnie silny "zapach" stolca. Wystarczy gdy powiem, że zwymiotowałam jej na uda?

Morał : Praktyka czyni mistrza:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu od początku wiedziałem, że zabawy z kupą nie przejdą i od początku jasno sprawę postawiłem. Tak jak pisałem. To, że wylądowałem na tej szteli to jest kwestia pecha, bo moja pierwsza była super. Tu nie dość, że roboty dużo więcej, to jeszcze mi po stawce pojechali :(

Coś czuję, że chyba faktycznie dociągnę swój pobyt do zaplanowanego końca. Nikt tego na głos nie powiedział, ale skoro mi opowiada o planach na weekend, to przecież nie robi tego bez powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ..Asna ...ale w tym fachu możesz spotkać się " z kupą " nawet w miejscu , gdzie PDP-ny sam kolo siebie wszystko na co dzień robi . Młódkami / młodzieńcami raczej nie zajmujemy się , tylko starymi ludźmi ....przeważnie ...

Na pociechę powiem Ci , że też miałam odruchy wymiotne ...i przeszło ...Tak , jak kiedyś wypowiedziała się jedna z koleżanek ...Teraz jest mi to tak obojętne , że prawie z cukierkiem w gębie ( przesadzam trochę z tym cukierkiem ...alee ) mogę wykonywać " gównianą obsługę " ...Nie rajcuje mnie to , ale ....problemów z tym nie mam ...a miałam . Znaczy ...że przywykłam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka korzysta z krzesła tylko w nocy i dopiero od momentu jak z łóżka w nocy spadła/nie za mnie na szczęście/A tak to chodzi do WC i sama się obsługuje ,chyba że ją sraczka dopadnie to juz musze jej pomóc się ogarnąć,niby sobie poradzi, ale niedokładnie bo jest mała ,kulasta i rączki ma za krótkie,zeby się z tyłu do porządku doprowadzić.Wiaderko z nocy płuczę ,psikam do niego Bad Reniger,albo inny środek  i już.Od czasu doc zasu tym płynem pucuje całe krzesełko dokłądnie.

Z tym ,że ja akurat nigdy obrzydliwa nie byłam,można mi na stole nasrać i będę jadła obok:)Tak mam od zawsze.

Edytowane przez foczka63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

Z tym ,że ja akurat nigdy obrzydliwa nie byłam,można mi na stole nasrać i będę jadła obok:)Tak mam od zawsze

Ja niestety zawsze byłam obrzydliwa, teraz juž coraz mniej :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Barbara48 napisał:

Ja niestety zawsze byłam obrzydliwa, teraz juž coraz mniej :szydera:

To ja już jestem skończona bdo reszty ..haha nic mnie nie rusza .ha oprócz jednego Przed wyjazdem tutaj rozmawiałam z pewną agencja która proponowała mi zastępstwo.Hmm myślę sobie szybki wyjazd chyba coś się stało opiekunce i w zasadzie się zgodziłam ale...zapytałam co się stało chora jest czy nagły wyjazd?? Powiedziano mi że opiekunka zachowała się źle bo zgłasza fakt dwuznacznych propozycji przez dziadka 80 letniego Powiedziaam im że ja jej wierzę że na pewno sobie tego nie wymyśliła bo ja też to przeszłam . Oczywiście im odmówiłam i utwierdziłam się w przekonaniu że nigdy więcej dziadków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni podopieczny (93 lata!) jak go wyprowadzałem na wózku na spacer to spotkał swoją koleżankę, wyprowadzaną także przez swoją opiekunkę na spacer. Wówczas zasugerował jej (opiekunce), żeby usiadła mu na kolanach :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, asna napisał:

Mój poprzedni podopieczny (93 lata!) jak go wyprowadzałem na wózku na spacer to spotkał swoją koleżankę, wyprowadzaną także przez swoją opiekunkę na spacer. Wówczas zasugerował jej (opiekunce), żeby usiadła mu na kolanach :szydera:

Nic takiego ....Jak miałam pieska i wyprowadzałam go na spacer to też jak tylko przysiadłam na ławce to wskakiwał mi na kolana ....Taka gadzina już była ...jak wyprowadzałam :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, asna napisał:

Ponoć kobitki nie bardzo chętne są, by jakiś obcy typ je podcierał xd

Wcale nie prawda, na tyle czasu ile pracuje pierwszy raz jestem u mężczyzny.

Wolał bym kobietę ale tylko dlatego zostałem tu bo mam luzu w ciul

No i nikt mnie się w gary nie wtraca, ani do tego co robię i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mojego rychłego wyjazdu zmarł śmiercią naturalną. Z Polski nikt do mnie nie zadzwonił, a biorąc pod uwagę późną godzinę - już chyba tego nie zrobi dzisiaj. Córka PDP zachowuje się jakby w ogóle tego tematu nie było. Plany na dalsze dni w dalszym ciągu są snute. Jak sądzicie? Też przemilczeć ten temat i liczyć na to, że urwę jak najwięcej dniówek (może nawet do końca tak jak było planowane?), czy zapytać wprost i wiedzieć na czym się stoi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...