Skocz do zawartości

początki w opiece


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość zetka

Treści w topikach się rozpływają, też dosłownie bo np. przy piwie ;)

Początki w opiece po 6 latach to chyba nietypowe? A mnie się zdarzyło. Pierwszy raz raz menscizna,  z parkinsonem, i nie wiem jak żyć. Niestary, kompozytor czyli artysta i wrażliwiec a ja mam mu pomagać żyć jak sama nie wiem (jak już napisalam). Podobno dość samodzielny ale jednak pomocy potrzebuje skoro oferta była, a jest i żona (też artystka) fit, bio, eco i tylko już zmęczona pomaganiem mężowi. Jestem już na miejscu a artysta dokoptuje po szpitalnych kontrolach. Nie wiem co mnie czeka, jakiej pomocy będzie potrzebować choć podobno lekkiego wsparcia przy wstawaniu, umyciu...;] plecow, podaniu bio i eco jedzenia, towarzyszenia na spacerach z rolatorem. Nie wiem czemu ale boję się, czuję - no właśnie te początki w opiece. To ludzie z klasą a ja się boję zostać nieporadnym raczkującym dziewczęciem ze słusznym peselem. Ot się mnie trafiło, takiego stanu nie miałam przy samotnych babciach i żałuję (choć jeszcze nie wiem czego) że wzięłam tą robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Outlaws napisał(a):

Stoję sobie właśnie w oknie po zakończonym ciężkim, dzisiejszym tyradle a tu ki grzyb!-piwko 20230616_133656.thumb.jpg.68d9f8c2483ad1cb67bfa209af47bd85.jpg zimniuchne sobie lewituje i kuszi. No to na co mam czekać? Sdpynks i gulamy! ;) w tak pięknych okolicznościach jednego z najdłuższych dni w roku :piwa: a za ociupek przesilenie. Oj będą stare, słowiańskie rytuały celebrowane! 😇😵💫🤣🤣🤣👊

Jak ja Was pozdrawiam 🤌🇵🇱❤️👊

Tak tylko zapytam nieśmiało co ma kurna piwo do tematu ,,początki w opiece"?🙈🙉Przestań nam tu polewać bo takich rad będziemy tu udzielać że nikt nie pojedzie 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gość zetka napisał(a):

Treści w topikach się rozpływają, też dosłownie bo np. przy piwie ;)

Początki w opiece po 6 latach to chyba nietypowe? A mnie się zdarzyło. Pierwszy raz raz menscizna,  z parkinsonem, i nie wiem jak żyć. Niestary, kompozytor czyli artysta i wrażliwiec a ja mam mu pomagać żyć jak sama nie wiem (jak już napisalam). Podobno dość samodzielny ale jednak pomocy potrzebuje skoro oferta była, a jest i żona (też artystka) fit, bio, eco i tylko już zmęczona pomaganiem mężowi. Jestem już na miejscu a artysta dokoptuje po szpitalnych kontrolach. Nie wiem co mnie czeka, jakiej pomocy będzie potrzebować choć podobno lekkiego wsparcia przy wstawaniu, umyciu...;] plecow, podaniu bio i eco jedzenia, towarzyszenia na spacerach z rolatorem. Nie wiem czemu ale boję się, czuję - no właśnie te początki w opiece. To ludzie z klasą a ja się boję zostać nieporadnym raczkującym dziewczęciem ze słusznym peselem. Ot się mnie trafiło, takiego stanu nie miałam przy samotnych babciach i żałuję (choć jeszcze nie wiem czego) że wzięłam tą robotę. 

6 lat to całkiem sporo żadne tam raczkujące dziecię. Nie żałuj na starcie jeszcze seniora nie poznałaś, słuchaj żony jej wskazówek w końcu opiekowała się nim sporo czasu, zna go najlepiej.Nie ukrywaj że nie masz doświadczenia (pytanie co przekazała agencja )bo to też różnie bywa ,sama byłam w takiej sytuacji.

Mam troszkę więcej lat pracy i postanowiłam coś zmienić.Dotychczasową odstawiłam na boczny tor i zaryzykowałam zmianę miejsca pracy . Póki co nie żałuję, przeciwnie a nowe doświadczenie buduje,uczymy się całe życie  .Nudy nie ma.Życzę powodzenia na nowym miejscu z nowym pdp.💛  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Gość Gość zetka napisał(a):

Będziem łowić

Posil proszę ciało, bo na głodnego to niepotrzebne myśli po głowie chodzą. Dopiero co odciśnięty, miejscowy twaróg z wanilią i karmelizowane truskawki na miodzie na ostro w atłasowym "cieście szefa" z chrupiącymi skrajami :

20230609_123306.thumb.jpg.250cf1de08c23772100a6f13ad8f7a1e.jpg

Wędka wędką a przynęta musowo jak w  "Vabank"


A jutro przezroczyste, truskawkowe pierożki ze świeżuśkà, słodkà śmmmietanką i coś do tego ale nie wymienię, bo @Amaranta sprohibicjonowała ;) 😛🤣🤣🤣

A jak to się ma? Bo to moje pierwsze początki! Zaczynam raczkować 🥳👋👊

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2023 o 17:15, Gość Ola napisał(a):

Chłopie, zajmij się swoją "życią" i wsadzaj je sobie gdzie chcesz ale odwal się od mojej osoby. Mój małżon swoje się nadźwigał i nikt liftów na oczy tam nie widział chociaż od lat obiecywał kolejnym opiekunom. A wciskać kit jak to dobrze mają faceci w tej branży to wsadź sobie w te żyć. 

Dokładnie ! 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...