Skocz do zawartości

początki w opiece


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem nowy na forum.

Chciałbym wyjechać jako opiekun za kilka miesięcy. Z zawodu jestem nauczycielem, ale mam ochotę spróbować czegoś innego.

Zastanawiam się, jak zaczynaliście swoją przygodę jako opiekun(ka) osoby starszej w Niemczech.

Nie ukrywam, że chciałbym się do tego jak najlepiej przygotować. Zastanawiałem się nad jakims kursem czy nauce zawodu w liceum policealnym, ale czy to ma sens?

Do tej pory opiekowałem się babcią w podeszłym wieku, która niestety zmarła ponad 10 lat temu. Poza tym nie mam żadnego doświadczenia.

Jak to wyglądało u Was? Liczył się bardziej język czy doświadczenie? A może agencje wcale aż tak surowo nie patrzą na kandydatów?

Chętnie posłucham Waszych opinii i doświadczeń.

Dziękuję! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Skoro planujesz wyjazd za kilka miesiecy,to wykorzystaj ten czas na nauke jezyka.Skoro masz doświadczenie w opiece nad babcia to na poczatek wystarczy,ale oczywiscie kurs nie zaszkodzi jesli dasz rade ciagnac razem z jezykiem.Gdy ja zaczynalem to to dla mezczyzn zlecenia to byly jak biale kruki,teraz jest zdecydowanie lepsza sytuacja,wiec bedzie Ci latwiej sie zaczepic.Na poczatku znalem jedynie pare slow niemieckich,ale na szczescie trafilem do rodziny,gdzie mozna bylo porozumiec sie po angielsku,wiec bylo duzym ulatwieniem. A pozniej juz polecialo z górki. Najwazniejsze na poczatku aby miec odwage wyjechac i nie zniechecic sie po pierwszym niepowodzeniu. Duze znaczenie ma znalezienie dobrej agencji,ale z tym to roznie wbywa.Zycze powodzenia i sluze poradna w konkretnych kwestiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs niewiele pomoże, bo na stawkę składają się poziom znajomości jeżyka, prawo jazdy oraz zawód (pielęgniarka, pielęgniarz).

Uważaj, żebyś nie dał się wrzucić na dźwiganie, bo w takie miejsca najczęściej szukają facetów. Po co lifty jak facet przeniesienie kosztem własnego zdrowia. Przemyśl też zawczasu czy chcesz brać wszystkie choroby, bo np. ja odpuszczam psychiczne w tym demencje i alzheimery, ale może Ci to nie przeszkadza albo zwyczajnie jak to facet wyboru wielkiego nie będzie... Tak czy owak, życzę powodzenia. Ola 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2023 o 12:15, torfl napisał(a):

Cześć. Jestem nowy na forum.

Chciałbym wyjechać jako opiekun za kilka miesięcy. Z zawodu jestem nauczycielem, ale mam ochotę spróbować czegoś innego.

Zastanawiam się, jak zaczynaliście swoją przygodę jako opiekun(ka) osoby starszej w Niemczech.

Nie ukrywam, że chciałbym się do tego jak najlepiej przygotować. Zastanawiałem się nad jakims kursem czy nauce zawodu w liceum policealnym, ale czy to ma sens?

Do tej pory opiekowałem się babcią w podeszłym wieku, która niestety zmarła ponad 10 lat temu. Poza tym nie mam żadnego doświadczenia.

Jak to wyglądało u Was? Liczył się bardziej język czy doświadczenie? A może agencje wcale aż tak surowo nie patrzą na kandydatów?

Chętnie posłucham Waszych opinii i doświadczeń.

Dziękuję! :)

Żadnych rad ino jedna:

jedź w wakacje, bo łatwiej trafić w dychę i nie słuchaj Olek, bo nie znają prywatnie żadnego opiekuna i piergolą jak potłuczone z gołą życią w pokrzywach- ode dźwigania są dźwigi-takie urządzenia do przemieszczania osoby, której nogi lub inne przyczyny nie pozwalają na samodzielne podnoszenie się. 

Jedź i ciesz się życiem, zwiedzisz, zasilisz konto i kolejny raz też pojedziesz. 

Powodzenia 👊

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Outlaws napisał(a):

nie znają prywatnie żadnego opiekuna i piergolą jak potłuczone z gołą życią w pokrzywach

Chłopie, zajmij się swoją "życią" i wsadzaj je sobie gdzie chcesz ale odwal się od mojej osoby. Mój małżon swoje się nadźwigał i nikt liftów na oczy tam nie widział chociaż od lat obiecywał kolejnym opiekunom. A wciskać kit jak to dobrze mają faceci w tej branży to wsadź sobie w te żyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gość Ola napisał(a):

Chłopie, zajmij się swoją "życią" i wsadzaj je sobie gdzie chcesz ale odwal się od mojej osoby. Mój małżon swoje się nadźwigał i nikt liftów na oczy tam nie widział chociaż od lat obiecywał kolejnym opiekunom. A wciskać kit jak to dobrze mają faceci w tej branży to wsadź sobie w te żyć. 

Mężczyźni na twoim mężu się nie kończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stara Malinowska
10 minut temu, Outlaws napisał(a):

Podrzuć kontakt na priv 👍👊

Oj tam zaraz podrzuć!  Kobieta musi być letko😄tajemnicza , poczciwa Malinowska też. A może i podrzucę kiedyś wieczorową porą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gość Stara Malinowska napisał(a):

Oj tam zaraz podrzuć!  Kobieta musi być letko😄tajemnicza , poczciwa Malinowska też. A może i podrzucę kiedyś wieczorową porą. 

Ale ty szybka jesteś! 🤣🤣🤣

Mnie o kontakt do L., bo pilnie potrzebny😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stara Malinowska
46 minut temu, Outlaws napisał(a):

Ale ty szybka jesteś! 🤣🤣🤣

Mnie o kontakt do L., bo pilnie potrzebny😇

A skąd mnie to wiedzieć , że do L kontaktu szuka jak do mego wpisu się odnosi. No pilnie widać potrzebuje bo taki roztargniony.  Ja grzecznie u uprzejmie odpisałam po prostu.

A czy ja szybka jestem? No tu bym dyskutowała choćby na tym przykładzie. Toż przecież piszę że nie tak szybko kontakt do siebie daję i czy w ogóle a może kiedyś  tam wieczorem...i tyle w temacie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję sobie właśnie w oknie po zakończonym ciężkim, dzisiejszym tyradle a tu ki grzyb!-piwko 20230616_133656.thumb.jpg.68d9f8c2483ad1cb67bfa209af47bd85.jpg zimniuchne sobie lewituje i kuszi. No to na co mam czekać? Sdpynks i gulamy! ;) w tak pięknych okolicznościach jednego z najdłuższych dni w roku :piwa: a za ociupek przesilenie. Oj będą stare, słowiańskie rytuały celebrowane! 😇😵💫🤣🤣🤣👊

Jak ja Was pozdrawiam 🤌🇵🇱❤️👊

Edytowane przez Outlaws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...