Skocz do zawartości

Zmienniczka zabrała rodzinę


Gość Magda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Moja zmienniczka zadzwoniła kilkanaście minut temu i zapytała mnie czy będę jeździła na czarno bo ona dogadała się z córką babci i wypowiada umowę agencji i że po wypowiedzeniu musi ktoś ją zamienić. Jestem wściekła bo to jedna z najlepszych sztel jakie miałam i nawet rokowała na kilka lat. Co byście zrobili, bo mam ochotę poinformować o tym agencję, ale nie chcę wyjść na kapusia tyle, że ona się mną nie przejmowała. 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pułtuszczanka
W dniu 9.06.2023 o 17:49, Gość Magda napisał(a):

Cześć. Moja zmienniczka zadzwoniła kilkanaście minut temu i zapytała mnie czy będę jeździła na czarno bo ona dogadała się z córką babci i wypowiada umowę agencji i że po wypowiedzeniu musi ktoś ją zamienić. Jestem wściekła bo to jedna z najlepszych sztel jakie miałam i nawet rokowała na kilka lat. Co byście zrobili, bo mam ochotę poinformować o tym agencję, ale nie chcę wyjść na kapusia tyle, że ona się mną nie przejmowała. 

Magda

Szkoda nerwów karma kiedyś wróci! Jechać dalej i nie rozstrząsać tego bo idzie zwariować. Tacy są ludzie i też chętnie zastrzeliłabym parę osób ale nauczyłam się już że nie jest to warte moich nerwów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej poprzedniej szteli były telefony z polski z pytaniem o Martę. Potem okazało się że agencja sprawdzała czy ona tam nie pracuje bo rodzina zrezygnowała z agentury, ale poszli do innej bez rzeczonej Marty. Tak czy siak chyba jednak sprawdzają i to niekrótko bo dzwonili co kilka tygodni przez 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Kasix napisał(a):

Ja mam w umowie zakaz pracowania u rodziny w której byłam/jestem przez 6 miesięcy. 

Agencje się tak zabezpieczają właśnie przed próbami zabrania rodziny, ale rodzina też ma okres wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2023 o 08:42, Gość Lusi napisał(a):

Agencje się tak zabezpieczają właśnie przed próbami zabrania rodziny, ale rodzina też ma okres wypowiedzenia.

Ale z opiekunki to są  w stanie dla rodziny zrezygnować w ciągu 5 minut byleby tylko nie stracić kontraktu i nawet jak wina rodziny jest oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2023 o 17:49, Gość Magda napisał(a):

Cześć. Moja zmienniczka zadzwoniła kilkanaście minut temu i zapytała mnie czy będę jeździła na czarno bo ona dogadała się z córką babci i wypowiada umowę agencji i że po wypowiedzeniu musi ktoś ją zamienić. Jestem wściekła bo to jedna z najlepszych sztel jakie miałam i nawet rokowała na kilka lat. Co byście zrobili, bo mam ochotę poinformować o tym agencję, ale nie chcę wyjść na kapusia tyle, że ona się mną nie przejmowała. 

Magda

Trudno musisz się z tym pogodzić i jechać w inne miejsce jak Ci praca na czarno nie pasuje. 

Zgłoszenie do agencji nic nie da. Agencja nie jest w stanie zmusić rodziny do korzystania z ich usług, a zmienniczce też nic nie zrobią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, INEZ napisał(a):

Trudno musisz się z tym pogodzić i jechać w inne miejsce jak Ci praca na czarno nie pasuje. 

Zgłoszenie do agencji nic nie da. Agencja nie jest w stanie zmusić rodziny do korzystania z ich usług, a zmienniczce też nic nie zrobią. 

W przypadku oiekunki agencja moze ja ukarac ,jesli w umowie jest zapis o zakazie konkurencji,bo takie cos wlasnie jest zakazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2023 o 15:48, Jurek50 napisał(a):

W przypadku oiekunki agencja moze ja ukarac ,jesli w umowie jest zapis o zakazie konkurencji,bo takie cos wlasnie jest zakazem.

Ciekawe czy po czasie agencji się opłacać ciągać po sądach rodzinę i opiekunkę. Pewnie machają ręką, ale z drugiej strony jak będą machać to nikt się nie będzie bać tak robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2023 o 15:48, Jurek50 napisał(a):

W przypadku oiekunki agencja moze ja ukarac ,jesli w umowie jest zapis o zakazie konkurencji,bo takie cos wlasnie jest zakazem.

Jak ją może ukarać. 

To jeden z nic nieznaczących zapisów w tych śmieciowych umowach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tołdiczka
11 godzin temu, Gość Boska napisał(a):

Jak im opiekunka zniknie dla lepszej oferty i zaczną szukać nowej to szybko znajdą telefon do agencji. 

No właśnie! Na czarno strach pracować ale ja to bym jeszcze bardziej bała się na czarno zatrudniać kogoś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Gość Tołdiczka napisał(a):

No właśnie! Na czarno strach pracować ale ja to bym jeszcze bardziej bała się na czarno zatrudniać kogoś. 

No właśnie . Na pewno te rodziny nie raz się" natną " ale ryzykują mimo wszystko. Z tego co zauważyłam  to działa tu  raczej werbunek  znajomych z polecenia. Więcej jest  ogłoszeń od szukających pracy prywatnie niż zatrudniających obce osoby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2023 o 01:54, Gość Boska napisał(a):

Jak im opiekunka zniknie dla lepszej oferty i zaczną szukać nowej to szybko znajdą telefon do agencji. 

To też, ale opiekunka się zdziwi jak pewnego dnia straci pracę w 3 minuty i zostanie na bruku bez kasy na busa.

18 godzin temu, Gość Domi B napisał(a):

Więcej jest  ogłoszeń od szukających pracy prywatnie niż zatrudniających obce osoby .

Rodziny głupie nie są i proszą o pomoc obecną opiekunkę albo szukają ogłaszających się żeby samemu nie robić ogłoszeń nie mówiąc już o tym, że opiekunki same się palą do "pomocy" bo czasami chcą prowizję za polecenie miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
22 godziny temu, Gość Izolda napisał(a):

Większe ryzyko przez agenturę bo płacę po miesiącu a na czarno mam co tydzień i tyle mogę stracić. Lepsze to niż całą wypłatę. 

Z tym się wiąże jeszcze jeden plus a mianowicie taki, że jak coś nie gra to w każdej chwili mogę się zebrać i wyjść bez kar, szarpania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Hania napisał(a):

Z tym się wiąże jeszcze jeden plus a mianowicie taki, że jak coś nie gra to w każdej chwili mogę się zebrać i wyjść bez kar, szarpania itd.

Tego brakuje mi w zleceniach legalnych ja bym się zgodziła na kary ale w zamian chciałabym zapis ze mogę zmienić sztele w ciągu 7 dni próbnych żeby zobaczyć co to za ludzie i miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Tak mój Boże...

Jak jedna stała tylko w kuchi, to ta druga wyganiała ją z niej, zapraszając jednocześnie do swojego świata "bez hejtu".
Ale jak już zdołała przegonić na cztery wiatry, to sama zajęła właśnie "przy garach" miejsce poprzedniczki.

*tak zupełnie bez związku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KryMan
W dniu 30.01.2024 o 23:30, Gość Hania napisał(a):

Z tym się wiąże jeszcze jeden plus a mianowicie taki, że jak coś nie gra to w każdej chwili mogę się zebrać i wyjść bez kar, szarpania itd.

O. To jest właśnie argument dla rodzin bo agencja na szybko nikogo nie załatwi i zazwyczaj są bardziej wyrozumiali hihihii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...