Skocz do zawartości

Ile wydajecie na wyżywienie dla was na tydzień


 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Jurek50,

Rekomendowane odpowiedzi

  • Rozwiązanie
Godzinę temu, jot123 napisał:

Tylko na was, na tydzień, bez podopiecznego

Pokrywa wam rodzina?

Nigdy mi się nie zdążyło, aby były osobne budżety na mnie i na PDP. Zawsze była ogólną kwota, albo każdorazowo brałem na zakupy i od razu rozliczalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jot123 napisał:

I ile na dwie osoby na tydzień?

Nie mam stalej, sztywnej kwoty.
Zdajesz sobie sprawę, że jeden tydzień można 'przebidzić na niedrogim jedzeniu a w kolejnym swawolić sobie na zakupach z drogimi produktami i przefiukać spokojniuśko dwie stówy.
Tak dla porównania: naleśnik z jabłkiem a comber jagnięcy, czy sadzone a drogie ryby.
Najlepiej wypośrodkować, by nie sinusoidować z wydatkami.
Można kupować produkty przecenione lub odwiedzać najdroższe miejsca.
Chyba najbardziej uśrednione ceny ma REWE i tu wystarczy miesięcznie, na artykuły spożywcze od 100 do 150 €/2. osoby ( ale weź proszę pod uwagę wiele zmiennych, wpływających na kwotę wydatków).
Suma może być zależna od produktów zamawianych i dostarczanych przez firmy spożywcze, czy chłodnicze, za które to dostawy seniorzy płacą fakturę przelewem. Dostarczane są w ten sposób wody, napoje, piwo, czy mleko. Zamawiane są też gotowe, mrożone obiady, desery, ciasta, przekąski (BOFROST, APETITO, itp).
Co znajduje się na półkach w spiżarni, również wpływa na środki zakupów.
Albo wyjazd w odwiedziny z 'pełnymi rękami, bądź kilkudniowa wizyta dzieci seniorów. Wiele to zmienia w domowym budżecie.
Pytałaś o dietę tylko dla opiekunki. Kilka lat temu (2015-2018)  było to 10 €/dzień na jedzenie (ujęte to było w Arbeitsvertrag'u), jeśli nie stołowałaś się razem z podopiecznym. Przeważnie było płacone z góry za każdy tydzień 70 €. Teraz nie wiem.
Widzisz Słoneczko, wszystko musi opierać się na zdrowym rozsądku i logistyce, by np. nie wyrzucać artykułów przeterminowanych. Podobnie jak u siebie w domku.
Ps. Chemię itp (nie do konsumpcji), kupuję zawsze na oddzielny paragon.

Półk Óanów ;)*
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedną zmienną:

Możliwości Konsumpcyjne Jednego Dżentel- Pentel Opiekuna* ;) :)))

*łatwiej ubrać niż wyżywić, ot bambaryła o możliwościach wprost proporcjonalnych do zwalistości 'kruszynki :)))*

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość Gość napisał:

Nie mam stalej, sztywnej kwoty.
Zdajesz sobie sprawę, że jeden tydzień można 'przebidzić na niedrogim jedzeniu a w kolejnym swawolić sobie na zakupach z drogimi produktami i przefiukać spokojniuśko dwie stówy.
Tak dla porównania: naleśnik z jabłkiem a comber jagnięcy, czy sadzone a drogie ryby.
Najlepiej wypośrodkować, by nie sinusoidować z wydatkami.
Można kupować produkty przecenione lub odwiedzać najdroższe miejsca.
Chyba najbardziej uśrednione ceny ma REWE i tu wystarczy miesięcznie, na artykuły spożywcze od 100 do 150 €/2. osoby ( ale weź proszę pod uwagę wiele zmiennych, wpływających na kwotę wydatków).
Suma może być zależna od produktów zamawianych i dostarczanych przez firmy spożywcze, czy chłodnicze, za które to dostawy seniorzy płacą fakturę przelewem. Dostarczane są w ten sposób wody, napoje, piwo, czy mleko. Zamawiane są też gotowe, mrożone obiady, desery, ciasta, przekąski (BOFROST, APETITO, itp).
Co znajduje się na półkach w spiżarni, również wpływa na środki zakupów.
Albo wyjazd w odwiedziny z 'pełnymi rękami, bądź kilkudniowa wizyta dzieci seniorów. Wiele to zmienia w domowym budżecie.
Pytałaś o dietę tylko dla opiekunki. Kilka lat temu (2015-2018)  było to 10 €/dzień na jedzenie (ujęte to było w Arbeitsvertrag'u), jeśli nie stołowałaś się razem z podopiecznym. Przeważnie było płacone z góry za każdy tydzień 70 €. Teraz nie wiem.
Widzisz Słoneczko, wszystko musi opierać się na zdrowym rozsądku i logistyce, by np. nie wyrzucać artykułów przeterminowanych. Podobnie jak u siebie w domku.
Ps. Chemię itp (nie do konsumpcji), kupuję zawsze na oddzielny paragon.

Półk Óanów ;)*
 

 

Ale ty jeździsz prywatnie i dostajesz od rodziny czy jak?

bo ja przez Polska agencje, wcześniej byłam w innej i dostawałam zawsze od rodzin 400euro na miesiąc na dwie osoby.

teraz robie swoje zakupy za 50 euro/tydzień (on robi swoje osobno i nie chce raczej gotowania) i dziadek ma problem i je tez „moje”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie znalazłam tego, czego szukałam. Jednoznaczny przepis, który mówi o stawce żywieniowe... 

Dziękuję za "pomoc" 🤭

A masz może na ekranie taki znaczek "google"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość Gość napisał:

Nie znalazłam tego, czego szukałam. Jednoznaczny przepis, który mówi o stawce żywieniowe... 

Dziękuję za "pomoc" 🤭

"... W Internecie na forach dla opiekunek często jako podstawę prawną przywołuje się przepisy dotyczące opodatkowania tzw. Sachbezugswerte (korzyści  nieodpłatnych). Nie są to absolutnie żadne kwoty zobowiązujące rodziny niemieckie. Podane stawki za dziennie wyżywienie czy pojedyncze posiłki wyłącznie wskazują pracodawcom i pracownikom, jaką wartość darmowego wyżywienia należy opodatkować. W wielu firmach a zwłaszcza w dużych zakładach pracy, darmowe wyżywienie jest rodzajem bonusu do wynagrodzenia. Nie ma to nic wspólnego z tym, czy i ile z Haushaltsgeld w Niemczech ma stanowić stawka żywieniowa dla opiekunek. Jest tylko i wyłącznie określeniem, jaką korzyść..."

C.d wygogluj, bo nie mogę dodać linka jako osoba niezarejestrowana.

 

Wpisz w szukajkę:

Budżet domowy Haushaltsgeld - w opiece w Niemczech

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość napisał:

"... W Internecie na forach dla opiekunek często jako podstawę prawną przywołuje się przepisy dotyczące opodatkowania tzw. Sachbezugswerte (korzyści  nieodpłatnych). Nie są to absolutnie żadne kwoty zobowiązujące rodziny niemieckie. Podane stawki za dziennie wyżywienie czy pojedyncze posiłki wyłącznie wskazują pracodawcom i pracownikom, jaką wartość darmowego wyżywienia należy opodatkować. W wielu firmach a zwłaszcza w dużych zakładach pracy, darmowe wyżywienie jest rodzajem bonusu do wynagrodzenia. Nie ma to nic wspólnego z tym, czy i ile z Haushaltsgeld w Niemczech ma stanowić stawka żywieniowa dla opiekunek. Jest tylko i wyłącznie określeniem, jaką korzyść..."

C.d wygogluj, bo nie mogę dodać linka jako osoba niezarejestrowana.

 

Wpisz w szukajkę:

Budżet domowy Haushaltsgeld - w opiece w Niemczech

 

Co to oznacza 

Dla porządku podajemy wartości Sachbezugswerte na 2022 rok, ale pamiętajmy – to nie jest obowiązkowa stawka żywieniowa dla opiekunek w Niemczech, ale wskaźnik podatkowy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jot123 napisał:

Co to oznacza 

 

Dla ciebie tylko tyle, że twój senior może koszty twojego wyżywienia poniesione w 2022r, w formie ryczałtu (określonego w tabelkach), wrzucić sobie w koszty w rocznym rozliczeniu podatkowym (dlatego najświeższe dane obejmują ostatni rok podatkowy-2022).
Czyli jesteś zupełnie na jego łasce czy niełasce.
Najkrócej np:
"masz 50 €/tydzień/2, idź zrób zakupy i przynieś 60 € reszty"
;)
PS Niech będzie szczodry i łaskawy w swej hojności a słońce nad jego imperium finansowym, niech nigdy nie zachodzi! :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2023 o 16:39, Gość Gość napisał:

Czy jest jakiś przepis, który mówi o dziennej stawce żywieniowe dla "opieki". Z czasem pracy jest sprawa jasna: regulują to przepisy unijne. 

Czy ktoś, coś 🤔wie? 

 

Nie prościej jest skontaktować się z agencją i zapytać na jaką kwotę opiewa wyżywienie, które razem z zakwaterowaniem gwarantuje agencja w umowie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki muwment i lajf w czek-ołcie przy wtórze 'gągów na kumbajajach przy ognisku po ceremonii cakało  ;)


Podała widełki o dwóch, nisko i blisko rozstawionych ząbkach, plasujących się gdzieś na granicy kreatywnego szaleństwa, by po naszemu związać końce. My Polacy jesteśmy przecież w tym mistrzami świata. Ale bidy nie ma :)))

Ps." Pdp jedzą mało i są mili, mało wymagający, pomocni, wcześnie idą spać i bez nocnego wstawania(jedno drugiego nie wyklucza? Chyba że cewnik ). A warunki wyśmienite we wspólnej łazience i przechodnim pokoju."
Od poprzedniczki: "gotuje babcia, przyjedź mnie zastąpić, planują mały remont".
Jak w "Seksmisji": "pani mi to jeszcze raz przeczyta...".
Ile mam czasu na namyślenie się? ;)

Półkownikowa Dowgirdowa ;)*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Taki muwment i lajf w czek-ołcie przy wtórze 'gągów na kumbajajach przy ognisku po ceremonii cakało  ;)


Podała widełki o dwóch, nisko i blisko rozstawionych ząbkach, plasujących się gdzieś na granicy kreatywnego szaleństwa, by po naszemu związać końce. My Polacy jesteśmy przecież w tym mistrzami świata. Ale bidy nie ma :)))

Ps." Pdp jedzą mało i są mili, mało wymagający, pomocni, wcześnie idą spać i bez nocnego wstawania(jedno drugiego nie wyklucza? Chyba że cewnik ). A warunki wyśmienite we wspólnej łazience i przechodnim pokoju."
Od poprzedniczki: "gotuje babcia, przyjedź mnie zastąpić, planują mały remont".
Jak w "Seksmisji": "pani mi to jeszcze raz przeczyta...".
Ile mam czasu na namyślenie się? ;)

Półkownikowa Dowgirdowa ;)*

Ponosi cię w tej poetyce :d

Nawet jak czytam Olgę Tokarczuk to szybciej łapię :p

Ale no lubię to poczucie humoru, niechamski sarkazm. Minusów nie wyhaczę bo dziś walentynkowy dzień :)

2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Podała widełki o dwóch, nisko i blisko rozstawionych ząbkach, plasujących się gdzieś na granicy kreatywnego szaleństwa, by po naszemu związać końce. My Polacy jesteśmy przecież w tym mistrzami świata. Ale bidy nie ma :)))

A jak, nawet na sushi starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gość Gość napisał:

łapię

Nie dodała, że pokój przechodni ze składzika i pralni do garażu w przyziemiu i bez okien ale jest wygodne, duże łóżko(wywietrzone!) z sypialni po dziadkach i tivi. A może chodzi o wifii? Pluskiew już nie ma, zima. Hibernują?

A w garażu stoi niespodzianka!!! LUXUSOWE, TERENOWE BMWE. Może stoi to nieprecyzyjne określenie ale na oewno siedzi, bo trzeba tyko koła napompować
 Pompka jest, przy bagażniku. Rowerowym.
I ostrożnie z automatem uchyłu bramy wjazdowej.
A w lodówce nie ma światła. I jakoś ciepło :)))*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...