Skocz do zawartości

Czy nie ma spokojnych i normalnych ofert?


Gość Kinia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Czytam was od dłuższego czasu, bo zastanawiam się nad wyjazdem ale jak widzę prawie zawsze jest coś nie tak. Dzisiaj widziałam wpis Patrycji781 i widzę, że kolejny raz ma problemy a nie wygląda na początkującą i przyznam że mnie to coraz bardziej odstrasza. Nie ma ofert na których wszystko jest poukładane tylko wszędzie jest coś nie tak do tego stopnia, że odechciewa się tam być? 

Mogę zarabiać nawet 1100 euro byleby tylko normalnie i spokojnie pracować nie myśląc o zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Kinia napisał:

Witam wszystkich serdecznie!

Czytam was od dłuższego czasu, bo zastanawiam się nad wyjazdem ale jak widzę prawie zawsze jest coś nie tak. Dzisiaj widziałam wpis Patrycji781 i widzę, że kolejny raz ma problemy a nie wygląda na początkującą i przyznam że mnie to coraz bardziej odstrasza. Nie ma ofert na których wszystko jest poukładane tylko wszędzie jest coś nie tak do tego stopnia, że odechciewa się tam być? 

Mogę zarabiać nawet 1100 euro byleby tylko normalnie i spokojnie pracować nie myśląc o zmianie.

Kinia, na forach pisze po kilka osób, które są bardzo znikomą, reprezentatywną grupą kilkuset tysięcznej rzeszy Polaków pracujących w opiece.

Porozmawiaj z rekruterem, określ swoje możliwości i wymagania i jedź. 

Ucz się języka.

Uda ci się, tak jak tysiącom pozostałym, którzy nie ślęczą w necie.

Ja to wiem!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Kinia napisał:

Witam wszystkich serdecznie!

Czytam was od dłuższego czasu, bo zastanawiam się nad wyjazdem ale jak widzę prawie zawsze jest coś nie tak. Dzisiaj widziałam wpis Patrycji781 i widzę, że kolejny raz ma problemy a nie wygląda na początkującą i przyznam że mnie to coraz bardziej odstrasza. Nie ma ofert na których wszystko jest poukładane tylko wszędzie jest coś nie tak do tego stopnia, że odechciewa się tam być? 

Mogę zarabiać nawet 1100 euro byleby tylko normalnie i spokojnie pracować nie myśląc o zmianie.

MOze cie troche uspokoi,jesli powiem,ze nigdy nie jest idealnie i zawsze cos jest nie tak.Wazne jest aby tych minusów bylo jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się spokojne, dobre oferty ale nie jest ich niestety dużo. Można mieć szczęście i trafić na takie miejsce ale nie na chybił trafił , trzeba dokładnie o wszystko pytać przed wyjazdem zanim podejmie się decyzję o wyjeździe. Chociaż bywa i tak że oferta może  ma swoje minusy ale potem okazuje się że nie jest źle . Osoby , które nie mają swojej stałej szteli a potrzebują pracy z  krótkimi przerwami  , nie mają czasu grymasić, nie mówią dobrze po niemiecku są w najgorszej sytuacji, często trafiają na ciężkie zlecenia wręcz  miny. Najlepiej wyjeżdżać  na sprawdzone przez znajome stałe opiekunki zastepstwa. Poza tym są opiekunki zadowolone ze szteli , na którą ktoś inny nigdy by nie pojechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Gość zetka

Są normalne i spokojne miejsca, są kuriozalne miejsca, są też patologiczne albo wręcz piekielne. Wszędzie. Tak jest też z ludźmi. Wszędzie. 

Jakimś szczęśliwym trafem niemal w całym moim życiu dane mi było obcować z normalnymi, spokojnymi, rozsądnymi ludźmi. Począwszy od rodziców, rodzeństwa, szkoły, pracy, męża, dzieci.

Kiedy zostałam sama bo mąż zmarł młodo, dzieci wyfrunely z gniazda, zaczęłam odczuwać samotność, zdecydowałam się na wyjazdy do pracy w De. Dawniej znałam język  ale po długim nie używaniu teraz odświeżyłam. Nadal trafiam szczęśliwie na normalne, spokojne miejsca, z normalnymi, spokojnymi, rozsądnymi ludźmi. Czy to faktycznie traf czy umiejętność współżycia w społeczeństwie? Nie wiem.

Ale... (i tu się trochę podlansuje, sorry) nigdy nie byłam roszczeniowa, byłam wyrozumiała i spolegliwa. To co dajesz -odbierasz (chyba).

Jeden raz miałam psyche

zorana mimo mojej stoickosci. W pracy biurowej na krótko trafiła mi się szefowa wampir, wszyscy omijali na kilometr ale fale wysyłane przez wampira dosięgały bardziej wrażliwych, nie tych opancerzonych.

Żyćko 🧏‍♀️🤷‍♀️

Wybierajcie mądrze dla siebie z poszanowaniem innych.🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Dawno temu w Ameryce....Piękna muza i do podusi🤌

A w temacie dobrze Gość Gość zetka napisała  traf czy umiejętność współżycia w społeczeństwie     ..  .. .Myślę że jedno i drugie.   

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2023 o 23:21, Gość Koszewska M. napisał:

Witaj.

Jak ktoś trafi już na dobrą sztelkę to się jej trzyma, poleca na nią znajome i tak czas mija aż babcia umiera lub przestaje być miło.

Powodzenia.

Kilka dni temu dowiedziałam się , że w jednym miejscu " praca umarła". Mam nadzieję , że koleżanka wkrótce znajdzie równie dobra sztelkę , zależy jej na stałej pracy u jednej podopiecznej.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Amaranta napisał:

Dawno temu w Ameryce....Piękna muza i do podusi🤌

A w temacie dobrze Gość Gość zetka napisała  traf czy umiejętność współżycia w społeczeństwie     ..  .. .Myślę że jedno i drugie.   

    

Piękna muzyka filmowa dziś do  podusi. 🌙

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość Kinia Trafiają się,w końcu i ja znalazłam.PDP w pełni samodzielna,w nocy idzie się wyspać,dzień wolnego +parę razy w tygodniu dodatkowe wolne bo PDP ma "sesje"wypadowe,pięterko domu tylko dla mnie,no i stawka przyzwoita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Służbistka

Kinia, nie ma dramatu w strefie ogłoszeń mało piszą o złych miejscach to zakładam, że 95% to same dobre. Cudowne małżeństwa, baseny, wysokie stawki i premie, spokojni, mobilni i mało co potrzebujący seniorzy, nic tylko jechać najlepiej jutro to się jeszcze 100 dostanie.

Jak jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2023 o 02:30, Gość Służbistka napisał:

Kinia, nie ma dramatu w strefie ogłoszeń mało piszą o złych miejscach to zakładam, że 95% to same dobre. Cudowne małżeństwa, baseny, wysokie stawki i premie, spokojni, mobilni i mało co potrzebujący seniorzy, nic tylko jechać najlepiej jutro to się jeszcze 100 dostanie.

Jak jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle???

Dobre pytanie 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, INEZ napisał:

Dobre pytanie

To chyba my same oczekujemy zbyt łatwych miejsc a przecież jak już ktoś się decyduje na opiekę to nie robi tego bez przyczyny i wszędzie jest to coś i dobrze trafić na to coś w fazie minimum. 

 

 

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość Turystka napisał:

To chyba my same oczekujemy zbyt łatwych miejsc a przecież jak już ktoś się decyduje na opiekę to nie robi tego bez przyczyny i wszędzie jest to coś i dobrze trafić na to coś w fazie minimum. 

 

 

Z.

2 lata temu byłam w takim miejscu 3 miesiące bo tam nie było co robić i byłam gotowa siedzieć nawet 5 miesięcy do świąt, ale po 3 mi podziękowali bo uznali że się pospieszyli ;) Tak dobrej szteli to nigdy już mieć nie będe. S niektóre to nawet się śmieję, że są opóźnione i nadają się nie dla opiekunki ale heim. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...