Skocz do zawartości

Rekruterka napisała odezwę do opiekunek


Gość Sandra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Kalapolka

wiem że praca rekruterki nie jest wdzięczna. ale co ma powiedzieć  opiekunka skoro pracuje na etacie pielęgniarki sprzątaczki kucharki praczki psychologa fachowca od niemieckiego i od zakupów itp  i do tego jest często poniższa ja np zostałam  nazwana świnią nie mogłam postawić butów w przedpokoju i nie mogłam korzystać z tej samej ubikacji co podopieczna myłam się na dole w suterenie a był ziąb czy od tego nie można wpaść w alkoholizm i dziwnie się zachowywać Nie uważasz? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2022 o 12:58, Gość Gość Gość Gość napisał:

powinni dbać o BEZPIECZEŃSTWO opiekunek i opiekónów

A słyszeliście ostatnio w tym roku, że opiekun z polski pobił i zabił podopieczną? Teraz pytanie, że może też ktoś w porę nie zareagował - może miał dość, albo się po prostu do tego nie nadawał lub był chory. Ciekawe czy rekruterki się nad tym zastanawiają. No jedno jest pewne ktoś go tam puścił i uznał, że się nadaje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
21 godzin temu, Gość Misiek napisał:

Biedna rekruterka... może niech zmieni pracę na opiekunkę to będzie pławiła się w luksusach i będzie miła dla rekruterek i koniecznie będzie zgadzała się na wszystko!!!!!

Właśnie!! Ja tam z nią się chętnie zamienię i mogę zarabiać mniej, ale za to 8h na miejscu bez spania w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość MariAnna
W dniu 27.11.2022 o 00:33, Gość Sandra napisał:

A coraz częściej koordynatorzy i rekruterzy odchodzą z tej branży bo nie daje się wytrzymać tego stresu .

Ojej, ojej

Bardzo stresująca praca i jeszcze dochodzi ta rozłąka z rodziną przez 8 godzin 5 razy w tygodniu. Normalny by tego nie wytrzymał. Rekruterzy i koordynatorzy jak tak dalej pójdzie to zajmą nam miejsca w DE.

Apeluje, żebyśmy były miłe i zgadzały się na wszystko, żeby im było łatwiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojakowa

Ale kto ich zajmie, kto to pociągnie, kto nas wykarmi ja się pytam jak razem z nimi wyginą podopieczni.

Przestańcie im dowalać, bo one tylko wykonują rozkaz bezduszności i wołają o pomoc. 

:twarz-uśmiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kopiejka

Panie rekruterki i koordynatorki jak kuba bogu tak bóg kubie i sobie nie zapominajcie, że bez nas zarobicie całe zero a my bez was nadal będziemy poszukiwane bo wy to tylko pracownice POŚREDNIAKA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patologiczna opiekunka
Cytat

Uważacie ,że My mamy "kokosy z tej pracy",i to  bardzo mylnie,co niektórzy zarabiają najniższą Krajową,plus premię a co muszą znosić?

A panie to ktoś zmuszał do tej pracy? Mrugnijcie dwa razy jeżeli to prace przymusowe.

Cytat

 Jaką presję od "góry",od opiekunów ,wyzwiska , itd.

a to pretensje już do siebie, że sobie pozwalacie i że wasi szefowie to chamy.

Cytat

Kwoty wynagrodzenia nie zależą od Nas -pracowników,zazwyczaj od "partnerów niemieckich",wiec po co te komentarze , jedz sobie sama ,daj 2500 to pojadę itd,zazwyczaj komentarze robią w kółko te same osoby,bardzo często nawet nie pracuje taka osoba jako opiekun/ka, tylko tu jest anonimowy i podkręca Was , często komentarze są bardzo obraźliwe pod naszym adresem?

Nie kłam!!! Wy jako Polska agencja możecie dać więcej lub mniej. 

Cytat

I jak sądzicie,kto ma potem premię zabraną ?
Bo źle opiekuna wybrali!

A co PANIUSIU zrobiłaś żeby ją sprawdzić? Widziałaś ją na oczy? Wymagałaś kilku referencji?

Cytat

A 50 % osób -opiekunów/ek na grupach FB związanych z branżą opiekuńczą to "patologia"niestety to jest prawda,nie obrażając Ciebie.

Oj, oj, oj. A bierzecie wszystkich jak leci byleby tylko trochę znać język.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HipoLIDKA
13 godzin temu, Gość Patologiczna opiekunka napisał:

Nie kłam!!! Wy jako Polska agencja możecie dać więcej lub mniej. 

DOKŁĄDNIE!!!

Ja mam 1500 a zmienniczka ma 1400 i teraz ma reagować, bo tak jej zrobili już od roku. Myślicie, że to klient płaci mniej? Hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość HipoLIDKA napisał:

DOKŁĄDNIE!!!

Ja mam 1500 a zmienniczka ma 1400 i teraz ma reagować, bo tak jej zrobili już od roku. Myślicie, że to klient płaci mniej? Hehehehe

To już bezczelność tylko dlatego, że klient mniej nie płaci, ale PL agencja tłumaczy to zawsze:

1. doświadczeniem

2. poziomem języka

3. kwalifikacjami

W normalnej pracy jest podobnie, że jak mniej umiesz do mniej zarabiasz. Nie da się wszystkim po równo to znaczy da się, ale wtedy chcesz zarabiać tyle samo niż ten co dużo mniej potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość miasialala
W dniu 27.11.2022 o 00:33, Gość Sandra napisał:

(oczywiście zaznaczam nie dotyczy to wszystkich) .

Pewnie to samo można napisać o rekruterkach, że niektóre z nich .... i tu można wpisać dowolne zachowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 27.11.2022 o 00:33, Gość Sandra napisał(a):

*Alkohol to jest nagminne,
*Sprowadzanie towarzystwa do podopiecznych,
*narkomania,
*hazard,
*ucieczki po nocach i zostawienie podopiecznych bez opieki często zależnych od innych ,
*albo nic nie robią w pracy ,totalny syf na szteli (a przecież pisze o powierzchownym sprzątnieciu po sobie i Pdp.)W domu tez taki syf macie (chodzi o te osoby)nawet zapleśniałe rzeczy w lodówce i po szafkach zostawiają....
sprowadzanie przygodnych partnerów....itd .
*Złodziejstwo,kradzieże (co się da,nawet papier toaletowy) 
I jak sądzicie,kto ma potem premię zabraną ?
Bo źle opiekuna wybrali!
Kto ma "niemiłe przyjemności w pracy od góry"?

Może wreszcie agenturki zrozumieją, że opiekunka z doświadczeniem i z dobrymi referencjami powinna dostawać DUUUUŻO więcej, ale o tym ani słowo tylko narzekanie. Wymuszać referencje i problem zniknie a solidnie i uczciwie pracującym dawajcie więcej. 

Dziewczyny proście rodziny o kilka zdań referencji nawet po to, żeby mieć dowód w przypadku jakiegoś narzekania po zjechaniu. 

A.B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2023 o 12:54, Gość B. Anna napisał(a):

Może wreszcie agenturki zrozumieją, że opiekunka z doświadczeniem i z dobrymi referencjami powinna dostawać DUUUUŻO więcej, ale o tym ani słowo tylko narzekanie. Wymuszać referencje i problem zniknie a solidnie i uczciwie pracującym dawajcie więcej. 

Dziewczyny proście rodziny o kilka zdań referencji nawet po to, żeby mieć dowód w przypadku jakiegoś narzekania po zjechaniu. 

A.B.

Moja poprzedniczka jak tu przyjechałam zostawiła syf była w dniu wyjazdu podobno tak pijana, że jej nie wziął bus i żeby było śmieszniej to zabrała kosztowności podopiecznej a najśmieszniejsze jest to, że o referencje poprosiła tydzień wcześniej i do tego czasu było wzorowo. Ona gdzieś później te referencje pokaże także jaja a ja a ja zarabiałam do końca 100 euro mniej bo ona miała lepszy język. Widocznie jest to tego warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Muszka napisał(a):

Ona gdzieś później te referencje pokaże także jaja 

No jaja jak berety jak następny pracodawca ( rodzina) zadzwoni do tych co wypisali te referencje - bo po to przecież są i dowie się , że ta opiekunka się upiła. Ale spryciula hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość Bimbam napisał(a):

No jaja jak berety jak następny pracodawca ( rodzina) zadzwoni do tych co wypisali te referencje - bo po to przecież są i dowie się , że ta opiekunka się upiła. Ale spryciula hehe...

Nie wiem po co te referencje jak dzisiaj agencje biorą jak leci byleby tylko jak to oni mówi obstawić sztelę zwłaszcza przed świętami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gość Basia napisał(a):

Nie wiem po co te referencje jak dzisiaj agencje biorą jak leci byleby tylko jak to oni mówi obstawić sztelę zwłaszcza przed świętami. 

Przed świętami może biorą jak leci szczególnie tam gdzie także w ciągu całego roku jest problem z obstawianiem szteli. Nie tylko agencje decydują kto pojedzie na dane miejsce ale przede wszystkim rodziny , przecież często opiekunka nie  otrzymuje akceptacji . Agencje mają  też opinie od klientów i jeśli wyjeżdżam któryś raz z kolei z daną agencja nie zawsze muszę mieć referencje W nowej agencji dołączam referencje  szczególnie gdy już na wstępie wiem że tego życzy sobie rodzina oprócz zdjęcia, rozmowy .  Nie widzę problemu gdy mi też zależy na tym wyjeździe.

Nie wszyscy chcą referencje i jak  opiekunka ich nie ma czy ma nieaktualne to nie dołącza, wolny wybór. A już przed świętami BN to hohoho...można przebierać .

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Gość Bimbambom napisał(a):

często opiekunka nie  otrzymuje akceptacji

Często, bo rodzina dostaje do wyboru 3-4 profile więc w każdej rekrutacji jedna bierze sztele a dwie są odrzucone. Decyduje w pierwszej kolejności UŚMIECHNIĘTE zdjęcie :) potem referencje już nawet nie wspominam, że zdarza się, że rodzina prosi o rozmowę co mi się kilka razy zdarzyło. 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gość Majka napisał(a):

Często, bo rodzina dostaje do wyboru 3-4 profile więc w każdej rekrutacji jedna bierze sztele a dwie są odrzucone. Decyduje w pierwszej kolejności UŚMIECHNIĘTE zdjęcie :) potem referencje już nawet nie wspominam, że zdarza się, że rodzina prosi o rozmowę co mi się kilka razy zdarzyło. 

  

Dokładnie. Trzy - cztery profile na jedno miejsce a bywa że to miejsce ma " do obsadzenia" więcej agencji które współpracują z jednym pośrednikiem.

Sa też agencje , które mają  tylko własne oferty bez  pośrednictwa dużych centrali. Zdarza mi się często rozmawiać z rodziną, wcześniej jeszcze z koordynatorem. Bywa  , że oprocz profilowego proszą  o jeszcze o dwa , trzy zdjęcia. Nie na wszystkich cieszę z przysłowiowym bananem ale wybiorą mimo to. I nie ponuraki bynajmniej jakby kto myślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Bimbambom napisał(a):

Dokładnie. Trzy - cztery profile na jedno miejsce a bywa że to miejsce ma " do obsadzenia" więcej agencji które współpracują z jednym pośrednikiem

W punkt. Kiedyś nie rozumiałam dlaczego ta sama oferta jest w kilku agencjach i dopiero później dowiedziałam się że oni rywalizują ze sobą i walczą o kazda minute. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Dominika

Czytaliście te komentarze opiekunek pod ogłoszeniami? Jedź se sama, za takie pieniądze to niech jedzie szef, takie stawki to były w 2010 roku. Zastanawiam się ile one zarabiają, bo ja nie narzekam ale nigdy nie skomentowałabym tak ogłoszenia bo jak mi się nie podoba to omijam a zresztą jaka jest szansa że pojedziesz na ofertę z ogłoszenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Dominika napisał(a):

Czytaliście te komentarze opiekunek pod ogłoszeniami? Jedź se sama, za takie pieniądze to niech jedzie szef, takie stawki to były w 2010 roku. Zastanawiam się ile one zarabiają, bo ja nie narzekam ale nigdy nie skomentowałabym tak ogłoszenia bo jak mi się nie podoba to omijam a zresztą jaka jest szansa że pojedziesz na ofertę z ogłoszenia. 

Cześć. Co to za różnica. Niech piszą zawsze to jakaś siła nacisku i lepiej dla nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MariaN
W dniu 11.02.2024 o 12:10, Gość Lusi napisał(a):

Cześć. Co to za różnica. Niech piszą zawsze to jakaś siła nacisku i lepiej dla nas. 

Są chyba jakieś granice! Nie mogę przekleić więc skopiuję odpowiedź na wcale nie najgorszą sztelę przynajmniej na taką wyglądającą z opisu.

Ty jebana kurwo *wulgaryzm* z tym ogłoszeniem. Trzeba być suką żeby oferować 1500 euro.

To pisze pani ze zdjęciem i profilem na którym ma wnuki itd i wcale się nie wstydzi. Nawet nie ma co komentować a przecież to nie był wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...