Skocz do zawartości

Wypłata w euro czy w złotówkach?


Gość Hania
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gość Hania napisał:

Dzień dobry!

Jadę pierwszy raz i podpowiedzcie mi proszę czy lepiej mieć wypłatę w euro czy złotówkach? Co wy wybieracie? Jestem głupia z tymi formalnościami a nie chcę popełnić błędu. Agencje to przeliczają po kursie z danego dnia?

Lepiej mieć wypłatę w euro. W przypadku gdy nie masz konta walutowego bank przewalutowuje i przelicza na złotówki pobierając prowizje za to przewalutowanie a są to duże prowizje. Innymi słowy tracisz sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim rachunku bankowym otwierasz takie jakby podkonto walutowe i na to konto wpływa twoje euro od firmy. Prowadzenie konta walutowego nie generuje kosztu. Jeśli chcesz to euro wymienić na złotówki to dokonujesz tego w kantorze, albo w twoim banku powinna być zakładka pod nazwą kantor, albo w jakimś innym kantorze internetowym. Taka transakcja jest korzystna bo sprzedając euro na twoje konto złotówkowe wpływa cała kwota z przeliczenia kursu w danym kantorze i w danej godzinie. Bank nie pobiera żadnych prowizji.

Nie wiem czy jasno napisałam, najwyżej pytaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypłat euro z bankomatów to w Niemczech możesz wypłacać euro posługując się kartami Visa, MasterCard wszędzie tam, gdzie są dostępne bankomaty ale też np. posługując się kartą w sklepie niemieckim płacisz za kupione towary też z konta euro (ściąganie bezpośrednio z konta walutowego). W Polsce nie z każdego bankomatu można wypłacać euro bo po prostu ta waluta nie jest ładowana do automatów.

Kiedyś na początku moich wyjazdów , kiedy moja wypłata w euro wpływała na złotówkowe konto też mogłam płacić kartą i pobierać euro z bankomatów ale mój bank przeliczał, przewalutowywał i jak prześledziłam pobrane przez nich prowizje i opłaty to czym prędzej otworzyłam konto walutowe, w roku w zależności od transakcji, ich wysokości można nawet tysiaka stracić. Teraz bezkosztowo, wygodnie. Tak więc nawet się nie zastanawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Hania napisał:

Dziękuję! Wszystko jasne. Spróbuję. Jak płacisz tą kartą walutową w Niemczech w sklepie to nie ma jakiś dodatkowych opłat tylko to działa jak polska w Polsce?

Tak, dokładnie, jak w polskich sklepach. Oczywiście nie we wszystkich lokalnych sklepikach da się bo czasem mają terminale obsługujące inne karty niż visa, mastercard ale w dużych sieciówkach nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2022 o 18:24, Gość Gość napisał:

Może nie odpowiadaj żeby się nie zaczęło;) i żeby cię znów nie namierzyli:d

moja obronna tyrada też legła w gruzach, i nawet zmieciona. If you know what I mean:gryzienie-warga-twarz:

Dobry wieczór Słoneczko!

A niech ci się tam darzy jak najlepiej za dobre slowo. Zdążyłem przeczytać 👌👍😚🇵🇱👊

Dziękuję, R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...