Skocz do zawartości

W Niemczech pracuje 400 tys opiekunek i ponoć tylko 10% legalnie


Gość Domina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.11.2023 o 16:24, Jurek50 napisał(a):

Zastanawiam się skąd takie dane, że tylko 10% pracuje legalnie, i jeśli faktycznie tak jest, to czemu  nikt nic nie robi z tym zatrudnianiem na czarno? 

W 2018 roku niemieckie związki zawodowe podawały, że legalnie w De pracuje 200 000 opiekunek a wszystkich może być do 500 tysięcy, ale już gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung podawała, że związek branżowy opieki domowej i pielęgniarskiej szacuje, że około 400 tys. gospodarstw domowych w Niemczech zatrudnia do opieki nad osobą starszą kobiety z Europy Wschodniej. 90% z nich pracuje nielegalnie.

Nie wiadomo komu wierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gość Ona napisał(a):

W 2018 roku niemieckie związki zawodowe podawały, że legalnie w De pracuje 200 000 opiekunek a wszystkich może być do 500 tysięcy, ale już gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung podawała, że związek branżowy opieki domowej i pielęgniarskiej szacuje, że około 400 tys. gospodarstw domowych w Niemczech zatrudnia do opieki nad osobą starszą kobiety z Europy Wschodniej. 90% z nich pracuje nielegalnie.

Nie wiadomo komu wierzyć. 

to już wiemy, że agencjom pracy nie braknie i wszystkie zarobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
11 godzin temu, Gość Hanna napisał(a):

Dobry. Pytanie jaki procent sztel nie nadaje się do obstawienia tylko do heimu tago też nikt nie kontroluje i nic tego nie reguluje. Pozd. Hanna

 

Właśnie. Co najwyżej jedna agencja zrezygnuje, ale druga i tak weźmie a mina przechodzi z rąk do rąk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość Bogna napisał(a):

Właśnie. Co najwyżej jedna agencja zrezygnuje, ale druga i tak weźmie a mina przechodzi z rąk do rąk. 

Uciekłam z miejsca które jeszcze dobry rok bylo w ogłoszeniach mojej bylej agencji a potem widziałam to w innej. Współczuję każdej dziewczynie która tam trafiała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość Daga napisał(a):

Dlatego nigdy nie biorę "nowej ofertki". Tylko sprawdzona sztela z możliwością rozmowy ze zmienniczką. 

Dziewczyny jak wam mówią że rodo to mówcie że wy wyrażacie zgodę na rozmowę i proście o podanie zmienniczce swój numer albo niech lalunia zrobi tryb konferencyjny. NIE ODPUSZCZAJCIE ZE WZGLĘDU NA RODO bo można porozmawiać bez naruszania RODO ale agencje udają że nie wiedzą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... tylko sprawdzona sztela"... Powiem tak : dobiega końca mój pobyt w "kijowym" miejscu i dzwoni potencjalna następczyni. Jak myślicie-powiem jej żeby nie brała pod uwagę tego miejsca bo jest fatalnie? I sama będę siedziała tam na minie?!

Tak, że nie zawsze opinie opiekunek są prawdziwe. Sama tego doświadczyłam 😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gość Gość napisał(a):

Jak myślicie-powiem jej żeby nie brała pod uwagę tego miejsca bo jest fatalnie? I sama będę siedziała tam na minie?!

A oni cię tam trzymają na siłę? Jak nie ona to już do końca życia spędzisz czas na tej kijowej szteli? Mówi się agencji, że sztela jest kijowa i nikomu jej nie rekomendujesz. W życiu nie trzeba kłamać. Agencja ma załatwić zmienniczkę bez względu na to czy ją polecisz czy nie. 

d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Anna Maria

Mam wrażenie, że coraz więcej niemieckich agencji szuka polek bezpośrednio u nas ktoś chyba chce się pozbyć polskich agencji więc dla polskich firm to najmniejszy problem, że tylko 10% jeździ legalnie jak zaraz część z tego 10% zacznie jeździć z Niemcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HaniaG.
W dniu 21.01.2024 o 00:17, Gość Anna Maria napisał(a):

Mam wrażenie, że coraz więcej niemieckich agencji szuka polek bezpośrednio u nas ktoś chyba chce się pozbyć polskich agencji więc dla polskich firm to najmniejszy problem, że tylko 10% jeździ legalnie jak zaraz część z tego 10% zacznie jeździć z Niemcami.

Za duzo nie oszczędza zwlaszcza biorac pod uwage robote i odpowiedzialnośc prawno kadrowo księgowa gdyby nie to już dawno polskie agencje nie mialyby prawa bytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość HaniaG. napisał(a):

Za duzo nie oszczędza zwlaszcza biorac pod uwage robote i odpowiedzialnośc prawno kadrowo księgowa gdyby nie to już dawno polskie agencje nie mialyby prawa bytu. 

Hej. Prawda prawda bo jakby mieli nam płacić zgodnie z niemieckim prawem to by się im to nie opłacało. Policzcie ile za 24h wzięłaby Niemka. Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość Anna Maria jeszcze trochę a będą szukać z  fakultetami ,; bo podstawowy niemiecki to mało ( wiem to zależy od sytuacji) tylko że te Panie z Agencji mają nikłe pojęcie o istniejącej sytuacji( rzecz jasna nie wszystkie)  ach ten jezyk .....potrzebny jest ,nie ulega watpliwosci po 17 latach, moge to stwierdzic . , Zobaczymy co bedzie dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2024 o 10:40, adamos6 napisał(a):

@Gość Anna Maria jeszcze trochę a będą szukać z  fakultetami ,; bo podstawowy niemiecki to mało ( wiem to zależy od sytuacji) tylko że te Panie z Agencji mają nikłe pojęcie o istniejącej sytuacji( rzecz jasna nie wszystkie)  ach ten jezyk .....potrzebny jest ,nie ulega watpliwosci po 17 latach, moge to stwierdzic . , Zobaczymy co bedzie dalej..

Z tego co mi wiadomo to oni najwięcej zarabiają na języku podstawowym więc szukają dobrego i bardzo dobrego tylko jak wymaga tego klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Ni.Wa

Ludzie agencje chcą wysłać i zapomnieć o szteli więc co się dziwicie , że zostajecie sami sobie. Agencyjka myśli sobie, że jak utrudni kontakt to samo się ułoży to się nazywa usamodzielnianie opiekunek ale najgorsze jest to że im się bardziej opłaca nas podmienić niż się z nami męczyć bo i po co jak tyle chętnych. Rządzi klient  bo on płaci o niemiecka agentura bo daje zlecenie to właśnie taka Renatka trzyma w szachu polskie agancje i lepiej jej nie denerwować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...