Skocz do zawartości

W Niemczech pracuje 400 tys opiekunek i ponoć tylko 10% legalnie

Gość Domina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

• 2 tygodnie później...

Zakładając że wszystkie pracujemy na czarno z powodów komorniczych lub innych finansowych to teraz się nie dziwię, że nikt tego nie chce zmienić, bo kto by nas zastąpił w takiej ilości. Problem jest, ale wszystkim to na rękę i mnie też. Ciekawa jestem czy mogą być jakieś inne powody pracy na czarno, bo jak nie to sprawa jest jasna. 

Plusy:

1. Mogę wyjechać z dnia na dzień

2. Dostaję kasę co tydzień

3. Mam na rękę więcej niż w agencji.

4. Komornik nie wie o pracy ani o kasie.

Agencje niczego nie zmienią bo płatność do 10 następnego miesiąca jest im na rękę, żeby wytrwać min. miesiąc i już zacząć 10 dni kolejnego miesiąca i znowu trzeba dotrwać, bo szkoda. 

Miłego!

Gość Gość 3
21 minut temu, Gość Sabina napisał:

Zakładając że wszystkie pracujemy na czarno z powodów komorniczych lub innych finansowych to teraz się nie dziwię, że nikt tego nie chce zmienić, bo kto by nas zastąpił w takiej ilości. Problem jest, ale wszystkim to na rękę i mnie też. Ciekawa jestem czy mogą być jakieś inne powody pracy na czarno, bo jak nie to sprawa jest jasna. 

Plusy:

1. Mogę wyjechać z dnia na dzień

2. Dostaję kasę co tydzień

3. Mam na rękę więcej niż w agencji.

4. Komornik nie wie o pracy ani o kasie.

Agencje niczego nie zmienią bo płatność do 10 następnego miesiąca jest im na rękę, żeby wytrwać min. miesiąc i już zacząć 10 dni kolejnego miesiąca i znowu trzeba dotrwać, bo szkoda. 

Miłego!

Kiedyś tez myślałam jak chyba większość, że tylko komornik "wysyła "do pracy na czarno. Zmieniłam zdanie gdy poznałam opiekunki pracujące illegal. Pracują tak  z innych powodów głównie   też finansowych np. studiujące dzieci pobierają stypendium socjalne , nie muszą przedstawić zaświadczeń  , wystarczy zaświadczenie jednego rodzica -ojca , wcześniejsza emerytura  przed 60 tka., pracująca nauczycielka na urlopie zdrowotnym, po roku normalnie wróciła do pracy. Zdziwiona byłam , że opiekunki pracują  także bez żadnych w.w powodów ,  tak po prostu od lat, Wymieniaja się z innymi kobietami z rodziny - dwie siostry , szwagierka , ciotki itp.   Taka rodzinna tradycja. Sporo 60 plus , już na emeryturze , mogą dorabiać legalnie ile chcą ale wola privat i już .  Są i takie , które mają doświadczenie w pracy z agencją ale pasuje im na czarno bo właśnie ta wyższa tygodniówka i możliwość zjazdu z dnia na dzień gdy cos nie  w porządku na szteli albo brak tygodniówki. Z  tego ostatniego powodu miałam wątpliwości czy nie skusić się na takie zatrudnienie gdy agencja nie przedstawiła prawdziwego stanu zdrowia podopiecznych , warunkow na szteli mimo , że poprzednie opiekunki zgłaszały ten problem do agencji. Musiałam czekać na rozwiązanie umowy , nikt nie odbierał telefonów ,agencja " paliła głupa" i próbowała przetrzymać mnie na szteli. Na czarno wystarczyło zamówić busa i spakować koffer , pal licho te parę dni bez zapłaty. Zresztą wiem , że agencje też migają się z zapłatą w takich przypadkach i podróż trzeba sobie opłacić.

Zawsze bardziej interesowało mnie z jakiego powodu nie brakuje chętnych rodzin do zatrudnienia opiekunki na czarno mimo , że w najbliższej okolicy było kilka agencji w tym biuro jednej dużej i bardzo znanej w PL. ale na pewno im się to opłaci inaczej skorzystaliby z pośrednictwa agencji.

W dniu 18.11.2022 o 09:09, Gość Gość 3 napisał:

Zawsze bardziej interesowało mnie z jakiego powodu nie brakuje chętnych rodzin do zatrudnienia opiekunki na czarno mimo , że w najbliższej okolicy było kilka agencji w tym biuro jednej dużej i bardzo znanej w PL. ale na pewno im się to opłaci inaczej skorzystaliby z pośrednictwa agencji.

To samo co u nas czyli kasa, umowa, kary, wyłączność i brak możliwości wymiany opiekunki z dnia na dzień, bo oni czekają na podmianę tak jak i my a do tego muszą spełniać min. warunki mieszkaniowe i stan rodzica nie może być zbyt poważny i tego się właśnie zawsze bałam bo część rodzin zatrudnia na czarno po tym jak agencje im odmówiły opieki, bo np. opiekunki zjeżdżały i nie chciały pracować.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Udostępnij

O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2022 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR - cennik

• Dodaj nową pozycję...