Skocz do zawartości

Bez szczepienia nie ma pracy


Gość Baletnica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To właśnie dzisiaj usłyszałam. Czyli jak się nie zaszczepię to mogę zapomnieć o polecaniu mojego profilu. Nie chcę tego tak zostawić, bo czy to nie jest dyskryminacja, przecież szczepienia są dobrowolne i pracodawca nie ma prawa ich ode mnie wymagać. Coś się zmieniło, jak jest u Was? To jest zgodne z prawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Gość Baletnica napisał:

To właśnie dzisiaj usłyszałam. Czyli jak się nie zaszczepię to mogę zapomnieć o polecaniu mojego profilu. Nie chcę tego tak zostawić, bo czy to nie jest dyskryminacja, przecież szczepienia są dobrowolne i pracodawca nie ma prawa ich ode mnie wymagać. Coś się zmieniło, jak jest u Was? To jest zgodne z prawem?

Klient nasz pan. Jeśli klient niemiecki sobie życzy zaszczepioną opiekunkę to taką agencja musi polecić. Tak samo jak chcą z komunikatywnym czy dobrym niemieckim . Co agencja może zrobić ? Opiekunka też wybiera ofertę do kogo i kiedy może wyjechać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Baletnica napisał:

To właśnie dzisiaj usłyszałam. Czyli jak się nie zaszczepię to mogę zapomnieć o polecaniu mojego profilu. Nie chcę tego tak zostawić, bo czy to nie jest dyskryminacja, przecież szczepienia są dobrowolne i pracodawca nie ma prawa ich ode mnie wymagać. Coś się zmieniło, jak jest u Was? To jest zgodne z prawem?

Witam.W tym temacie nie ma o czym dyskutowac,ani zastanwiac sie czy wymóg szczepien jest zgodny z prawem,otóż jest zgodny. Po ubieglorocznej decyzji rzadu niemieckiego o obowiazku szczepien w branzy opiekunczej,medycznej itp rozgorzala na ten temat zacieta dyskusja.Jednym z osci niezgody bylo m.in to,dlaczego personel opiekunczy i medyczny musi sie szczepic,a np,pracujacy w tym samym szpitalu czy domu opieku personel sprzatający czy na pomocniczy ,lub na kuchni nie ma takiego obowiazku. Grupa objeta obowiazkiem szczepien tez sugerowala ,ze jest to dyskryminacja i sprawa trafila do niemieckiego trybunalu konstytucyjnego. Tryban orzekł,ze wprawdzie moze tu byc naruszona swododa decyzji obywatela,ale wazniejsze jest w tym przypadku zapewnienie bezpieczenstwa zdrowia i zycia dla osób,którymi sie taki personel opiekuje. Jesli uda mi sie znaleźć link do tego orzeczenia to dorzucę.

       Biorąc pod uwage, ze pracujac w Niemczech podlegamy pod niemieckie przepisy prawa,wiec i w tym przypadku rodziny moga wymagac posiadania szczepien od opiekunek,i nie moze byc mowy i jakiejkolwiek dyskryminacji.Polskie agencje musa sie tez dostosowac do takich wymagan,jesli nie chca stracic klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.08.2022 o 02:37, Gość Halina napisał:

W takich chwilach pytam się samej siebie czego ja bym wymagała od opiekunki I tak też bym chciała żeby opiekunka była zaszczepiona.

Święte słowa. To nie jest praca na produkcji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2022 o 02:37, Gość Halina napisał:

W takich chwilach pytam się samej siebie czego ja bym wymagała od opiekunki I tak też bym chciała żeby opiekunka była zaszczepiona.

Święte słowa. To nie jest praca na produkcji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...