Skocz do zawartości

Niemieckie agencje


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ponad dziesięciu lat pracuję jako opiekun osób starszych w Niemczech. Wyjeżdżałem już z różnymi agencjami. Były to jednak agencje polskie. Teraz chciałbym się zatrudnić bezpośrednio w niemieckiej agencji, na niemieckich warunkach. Znacie może jakieś sensowne agencje niemieckie oferujące pracę dla opiekunów osób starszych? Dodam tylko, że językiem niemieckim posługuję się biegle. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcin P. napisał:

Witam, od ponad dziesięciu lat pracuję jako opiekun osób starszych w Niemczech. Wyjeżdżałem już z różnymi agencjami. Były to jednak agencje polskie. Teraz chciałbym się zatrudnić bezpośrednio w niemieckiej agencji, na niemieckich warunkach. Znacie może jakieś sensowne agencje niemieckie oferujące pracę dla opiekunów osób starszych? Dodam tylko, że językiem niemieckim posługuję się biegle. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie ?

Masz dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w De, w opiekuństwie, posługujesz się biegłym niemieckim to dlaczego np nie weźmiesz pod uwagę pracy na własny rachunek - gewerbe? Być może chodzi o pozyskiwanie klientów z rynku. Czy nie reklamują się niemieckie agencje w necie? Masz najlepszą bazę do działania bo biegły język - wykorzystaj to na głęboki reaserch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę pracować na Gewerbe, bo... jestem zbyt leniwy. Chciałbym, żeby agencja załatwiła mi pracę, podatki, ubezpieczenie itp.itd...Nie chcę też, aby Niemcy były moim centrum życia. Mam rodzinę w Polsce i interesuje mnie tylko praca w systemie 2/2. Oprócz tego prowadzę również inną działalność. Pozdrawiam serdecznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin P. napisał:

Nie chcę pracować na Gewerbe, bo... jestem zbyt leniwy. Chciałbym, żeby agencja załatwiła mi pracę, podatki, ubezpieczenie itp.itd...Nie chcę też, aby Niemcy były moim centrum życia. Mam rodzinę w Polsce i interesuje mnie tylko praca w systemie 2/2. Oprócz tego prowadzę również inną działalność. Pozdrawiam serdecznie ?

Ok :) w pełni rozumiem i w tym kontekście nawet popieram. Nie mam pełnej wiedzy a mimo  to się wypowiem:p

Być może są agencje niemieckie, które biorą pełną odpowiedzialność za wszystko łącznie z rodziną niemiecką, pracownikiem, całą administracją ale nos mi podpowiada, że oni wolą tylko pośrednictwo z polskimi agencjami bo...niewiele robią, odpowiedzialność spada na obłożoną obowiązkami polską stronę a kasa płynie. Być może dlatego nie ma tu na forum osób z doświadczeniem bezpośrednio z niemiecką agencją. Ale kto szuka ten podobno znajdzie. Powodzenia, przepraszam że nie mogłam pomóc konkretnie tylko wywodem psychologiczno-filozoficznym;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin P. napisał:

Nie chcę pracować na Gewerbe, bo... jestem zbyt leniwy. Chciałbym, żeby agencja załatwiła mi pracę, podatki, ubezpieczenie itp.itd...Nie chcę też, aby Niemcy były moim centrum życia. Mam rodzinę w Polsce i interesuje mnie tylko praca w systemie 2/2. Oprócz tego prowadzę również inną działalność. Pozdrawiam serdecznie ?

Nie ma szans na zatrudnienie z pobytem 2 miesiące w Polsce i jeszcze Niemcy jako centrum życia też nie. To jak ma wyglądać odprowadzanie podatku? Jeśli centrum życia jest w Polsce to podatki też w Polsce.  Takie są zasady przy rozliczaniu podatku dla osób pracujących za granicą.. Czasem kliniki niemieckie czy heimy zatrudniają bezpośrednio ale nie w systemie 2/2.  Większość firm niemieckich współpracuje z polskimi agencjami lub ma filię w Pl  , zatrudniają  na warunkach  polskich lub niemieckich , zawsze informują o tym w każdym ogłoszeniu tu na forum tez .  Niemieckie agencje zatrudniają za pośrednictwem polskich lub filii niemieckich w Polsce nie dlatego żeby zwalić całą robotę na polskie agencje ale na pewno ze względu na przepisy prawne w tym zakresie.   Zresztą kto  ma doświadczenie i biegły niemiecki może przecież  sam znaleźć w internecie niemiecką agencję  a jest ich sporo i zapytać czy jest możliwość bezpośredniego zatrudnienia .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...