Skocz do zawartości

Sztela mina


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 5 lat w branży, miejsca trzy, doświadczenie wystarczające ale też niezupełne. Każde miejsce inne bo ludzie są różni, tak z po jednej stronie jak i po drugiej. Pierwsza pdp okazała się przesuper, mogłabym mieć taką matkę. Druga pdp z trudną demencją, trudną dla niej samej choć nie była tego świadoma- to miejsce uznałam nie jako mina ale powtarzałam sobie na okrągło by nie przyszło mi do głowy wracać, choć wytrzymałam (słowo "wytrzymałam" adekwatne) 7 tyg, po mnie nikt nie wytrzymał. Pewnie uznaliby je za minę. Kobieta była cicha, spokojna, kulturalna, wycofana. Tak bardzo ciągle była w strachu, depresji i nieświadomości, że mnie to bardzo obciążało psychicznie. "Wisiała" na mnie bez przerwy, musiała mieć mnie na oczach, czuć moją obecność. Z jednej strony chyba wyrażała jakieś zaufanie do mnie ale ja (empatyczna osoba)tracąc cierpliwość i kontrolę swoich emocji potrafiłam być dla niej nieprzyjemna z zwyczajnie ludzkich pobudek. Nie była to sztela mina, po prostu nie byłam przygotowana na tę chorobę, na to obciążenie.

Trzecie miejsce ma warunki techniczne fatalne (wieś, skromny dom, skromne jedzenie, "daleko od szosy") ale  pdp w miarę mobilna, samodzielna i jakoś da się z nią ułożyć.

Rozumienie szteli miny może mieć różne odcienie. Agresja ludzi jest nie do przyjęcia, nie do zaakceptowania, wyniszczająca. Dobrze, że pojawiają się tu takie ostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2022 o 10:46, Gość gość napisał:

Jestem 5 lat w branży, miejsca trzy, doświadczenie wystarczające ale też niezupełne. Każde miejsce inne bo ludzie są różni, tak z po jednej stronie jak i po drugiej. Pierwsza pdp okazała się przesuper, mogłabym mieć taką matkę. Druga pdp z trudną demencją, trudną dla niej samej choć nie była tego świadoma- to miejsce uznałam nie jako mina ale powtarzałam sobie na okrągło by nie przyszło mi do głowy wracać, choć wytrzymałam (słowo "wytrzymałam" adekwatne) 7 tyg, po mnie nikt nie wytrzymał. Pewnie uznaliby je za minę. Kobieta była cicha, spokojna, kulturalna, wycofana. Tak bardzo ciągle była w strachu, depresji i nieświadomości, że mnie to bardzo obciążało psychicznie. "Wisiała" na mnie bez przerwy, musiała mieć mnie na oczach, czuć moją obecność. Z jednej strony chyba wyrażała jakieś zaufanie do mnie ale ja (empatyczna osoba)tracąc cierpliwość i kontrolę swoich emocji potrafiłam być dla niej nieprzyjemna z zwyczajnie ludzkich pobudek. Nie była to sztela mina, po prostu nie byłam przygotowana na tę chorobę, na to obciążenie.

Trzecie miejsce ma warunki techniczne fatalne (wieś, skromny dom, skromne jedzenie, "daleko od szosy") ale  pdp w miarę mobilna, samodzielna i jakoś da się z nią ułożyć.

Rozumienie szteli miny może mieć różne odcienie. Agresja ludzi jest nie do przyjęcia, nie do zaakceptowania, wyniszczająca. Dobrze, że pojawiają się tu takie ostrzeżenia.

Ciekawy wpis ?solidarnie z tobą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie.Mam chwilę wolna,więc czytam Wasze komentarze i opisy prac.Nasuwaja mi się ciemne chmury ze tak powiem,gdy czytam.Walka z samym sobą,,,czy wytrzymam czy nie.Czy mnie skończą psychicznie,jak nie rodzina to PDP i kilka tygodni będzie uwieńczone sukcesem w postaci pieniążków i może jakiegoś prezentu?.Mam smutne doświadczenie w tym temacie.Kazde że zleceń nie było przedstawione tak jak było w rzeczywistości. Pan pijący szklaneczki wina plus tabletki, jadł jak smok i strach przed wysadzeniem domu w powietrze bo w nocy gaz regulował....Pani do której 5,7 razy trzeba było wstawać bo k.sanitarne ,walenie w ścianę,, ale firma stwierdziła,że do niej nie trzeba było wstawać bo sobie radziła sama.Zlecenie gdzie zmienniczka oszukała,firma też.Z jednego małego psa zrobiły się trzy w tym 2duze.plus syn,a miała być tylko babcia.....zlecenie do Pani ciężko chorej ale zmienniczka nie omieszkała wyjechać jeepem obladowana,a pakowała się do 23ciej w nocy/SYN babci/.....I jeszcze mogę wymieniać....przykre to bo czuje się oszukana ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość obserwatorka

Ebersberg,     u Günthera i Nicole,  maja jednego syna, w ofertach mowia klamliwe agencje ze  spokojne miejsce, a na miejscu okazuje sie ze pieklo.  Pan z Alzheimerem,  pani psychiczna,  daje  100 euro dla 3 osob na tydzien,  pani ktora przyjecala  jest permamentnie glodna,  noce przerywane 5, 6 razy, w dzien trzeba pilnowac dziadka bo ucieka. Wrunki mieszkaniowe straszne,  byc moze pluskwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2023 o 14:44, Gość obserwatorka napisał(a):

Ebersberg,     u Günthera i Nicole,  maja jednego syna, w ofertach mowia klamliwe agencje ze  spokojne miejsce, a na miejscu okazuje sie ze pieklo.  Pan z Alzheimerem,  pani psychiczna,  daje  100 euro dla 3 osob na tydzien,  pani ktora przyjecala  jest permamentnie glodna,  noce przerywane 5, 6 razy, w dzien trzeba pilnowac dziadka bo ucieka. Wrunki mieszkaniowe straszne,  byc moze pluskwy.

Uciekać i ostrzegać innych. Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kala Marta
W dniu 18.09.2023 o 14:44, Gość obserwatorka napisał(a):

Ebersberg,     u Günthera i Nicole,  maja jednego syna, w ofertach mowia klamliwe agencje ze  spokojne miejsce, a na miejscu okazuje sie ze pieklo.  Pan z Alzheimerem,  pani psychiczna,  daje  100 euro dla 3 osob na tydzien,  pani ktora przyjecala  jest permamentnie glodna,  noce przerywane 5, 6 razy, w dzien trzeba pilnowac dziadka bo ucieka. Wrunki mieszkaniowe straszne,  byc moze pluskwy.

ja też dziękuję za ostrzeżenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Lena

Sztella mina
Agresywny podopieczny, drapie przy zakładaniu pieluchy!!!! Norderstedt a firma Me - - r a Katowice nadal tam wysyła opiekunki nie uprzedzając że osoba agresywana!!! Firma powinna zrezygnować z tego klienta a nie narażacie opiekunki na ogromny stres!!!! Tam do kuchenki gazowej do kurka trzeba krzesło drewniane dostawić z oparciem żeby kurek gazu dociskało żeby faz leciał i palił się!!! Tam można fazem się zatruć!!!! Bo płomień często gaśnie a gaz ulatnia się!!! Zleceń -- miejsc firma nie sprawdza!!! Narażacie opiekunki na utrate zdrowia i życia!!!!
Dlaczego firmy ukrywają prawdę o zleceniach???? Dwóch synów pedałów zapraszają sobie kolegów do domu ojca i wuadomo co ram się dzieje..!!! Skandal!!! A opiekunka jest tego świadkiem....!!! Okropieństwo!!!
Dlaczegi firmy wysyłają na sztele miny zamiast zrezygnować z klienta za nie spełnianie warunków umowy???
Zawsze ma takie prawo żeby w demokracji pisać prawdę!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lena

Sztella mina
Agresywny podopieczny, drapie przy zakładaniu pieluchy!!!! Norderstedt a firma Me - - r a Katowice nadal tam wysyła opiekunki nie uprzedzając że osoba agresywana!!! Firma powinna zrezygnować z tego klienta a nie narażacie opiekunki na ogromny stres!!!! Tam do kuchenki gazowej do kurka trzeba krzesło drewniane dostawić z oparciem żeby kurek gazu dociskało żeby gaz leciał i palił się!!! Tam można gazem się zatruć!!!! Bo płomień często gaśnie a gaz ulatnia się!!! Zleceń -- miejsc firma nie sprawdza!!! Narażacie opiekunki na utrate zdrowia i życia!!!!
Dlaczego firmy ukrywają prawdę o zleceniach???? Dwóch synów pedałów zapraszają sobie kolegów do domu ojca i wuadomo co ram się dzieje..!!! Skandal!!! A opiekunka jest tego świadkiem....!!! Okropieństwo!!!
Dlaczego firmy wysyłają na sztele miny zamiast zrezygnować z klienta za nie spełnianie warunków umowy???
Zawsze ma takie prawo żeby w demokracji pisać prawdę!!!! Koordynator powinien sprawdzić miejsce zanim tam wyślecie opiekunke! Piszecie na stronie gdzie umieszczacie opiekunki na czarnej liście że opiekunka nue zmienuała pieluch! 10 lat mam doświadczenia i wiem że osoba starsza zcoszczędności nie chce tych pieluch zmieniać bo syn czy vórka im mówi że drogie!!! Podpaski kleją do pieluchy żeby tylko pieluchy nie zmieniać bo za droga! Taka jest prawda! A jak jest zamówiony przez rodzinę pflegedienst to oni też za coś pieniądze biorą, mają odciążyć choć triche opiekunke Po to są zamówieni a nie tylko przyjść, w zeszycie podpisać i wyjść! Oni mają płacone za pomoc osobiw starszej a nie za sam podpis w zeszycue! Taka jest prawda dlatego zanim osądzicie niesprawiedliwie jakąś opiekunkę to najpierw koordynatora wyślijcie niech sprawdzi jak ciężko opiekunka pracuje!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wera
14 godzin temu, Gość Lena napisał(a):

Firma powinna zrezygnować z tego klienta a nie narażacie opiekunki na ogromny stres!!!!

Firma poświęci kilku opiekunów, żeby przekonać się, że z tej szteli nic nie będzie albo a nuż któraś z opiekunek ogarnie temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agata
W dniu 6.03.2024 o 11:07, Gość Lena napisał(a):

Sztella mina
Agresywny podopieczny, drapie przy zakładaniu pieluchy!!!! Norderstedt a firma Me - - r a Katowice nadal tam wysyła opiekunki nie uprzedzając że osoba agresywana!!! Firma powinna zrezygnować z tego klienta a nie narażacie opiekunki na ogromny stres!!!! Tam do kuchenki gazowej do kurka trzeba krzesło drewniane dostawić z oparciem żeby kurek gazu dociskało żeby gaz leciał i palił się!!! Tam można gazem się zatruć!!!! Bo płomień często gaśnie a gaz ulatnia się!!! Zleceń -- miejsc firma nie sprawdza!!! Narażacie opiekunki na utrate zdrowia i życia!!!!
Dlaczego firmy ukrywają prawdę o zleceniach???? Dwóch synów pedałów zapraszają sobie kolegów do domu ojca i wuadomo co ram się dzieje..!!! Skandal!!! A opiekunka jest tego świadkiem....!!! Okropieństwo!!!
Dlaczego firmy wysyłają na sztele miny zamiast zrezygnować z klienta za nie spełnianie warunków umowy???
Zawsze ma takie prawo żeby w demokracji pisać prawdę!!!! Koordynator powinien sprawdzić miejsce zanim tam wyślecie opiekunke! Piszecie na stronie gdzie umieszczacie opiekunki na czarnej liście że opiekunka nue zmienuała pieluch! 10 lat mam doświadczenia i wiem że osoba starsza zcoszczędności nie chce tych pieluch zmieniać bo syn czy vórka im mówi że drogie!!! Podpaski kleją do pieluchy żeby tylko pieluchy nie zmieniać bo za droga! Taka jest prawda! A jak jest zamówiony przez rodzinę pflegedienst to oni też za coś pieniądze biorą, mają odciążyć choć triche opiekunke Po to są zamówieni a nie tylko przyjść, w zeszycie podpisać i wyjść! Oni mają płacone za pomoc osobiw starszej a nie za sam podpis w zeszycue! Taka jest prawda dlatego zanim osądzicie niesprawiedliwie jakąś opiekunkę to najpierw koordynatora wyślijcie niech sprawdzi jak ciężko opiekunka pracuje!!!!

To może lepiej założyć osobny temat tutaj w minach z adresem miejsca i pełną nazwą agencji. Niech się ogarną bo to w 2024 jest skandal. Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jadzia
W dniu 6.03.2024 o 11:07, Gość Lena napisał(a):

Sztella mina
Agresywny podopieczny, drapie przy zakładaniu pieluchy!!!! Norderstedt a firma Me - - r a Katowice nadal tam wysyła opiekunki nie uprzedzając że osoba agresywana!!! Firma powinna zrezygnować z tego klienta a nie narażacie opiekunki na ogromny stres!!!! Tam do kuchenki gazowej do kurka trzeba krzesło drewniane dostawić z oparciem żeby kurek gazu dociskało żeby gaz leciał i palił się!!! Tam można gazem się zatruć!!!! Bo płomień często gaśnie a gaz ulatnia się!!! Zleceń -- miejsc firma nie sprawdza!!! Narażacie opiekunki na utrate zdrowia i życia!!!!
Dlaczego firmy ukrywają prawdę o zleceniach???? Dwóch synów pedałów zapraszają sobie kolegów do domu ojca i wuadomo co ram się dzieje..!!! Skandal!!! A opiekunka jest tego świadkiem....!!! Okropieństwo!!!
Dlaczego firmy wysyłają na sztele miny zamiast zrezygnować z klienta za nie spełnianie warunków umowy???
Zawsze ma takie prawo żeby w demokracji pisać prawdę!!!! Koordynator powinien sprawdzić miejsce zanim tam wyślecie opiekunke! Piszecie na stronie gdzie umieszczacie opiekunki na czarnej liście że opiekunka nue zmienuała pieluch! 10 lat mam doświadczenia i wiem że osoba starsza zcoszczędności nie chce tych pieluch zmieniać bo syn czy vórka im mówi że drogie!!! Podpaski kleją do pieluchy żeby tylko pieluchy nie zmieniać bo za droga! Taka jest prawda! A jak jest zamówiony przez rodzinę pflegedienst to oni też za coś pieniądze biorą, mają odciążyć choć triche opiekunke Po to są zamówieni a nie tylko przyjść, w zeszycie podpisać i wyjść! Oni mają płacone za pomoc osobiw starszej a nie za sam podpis w zeszycue! Taka jest prawda dlatego zanim osądzicie niesprawiedliwie jakąś opiekunkę to najpierw koordynatora wyślijcie niech sprawdzi jak ciężko opiekunka pracuje!!!!

Niech sobie to przeczyta co to robiła odezwę do opiekunek!!! Może zmądrzeje i nie będzie pisała głupot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość L.M.
W dniu 6.03.2024 o 11:07, Gość Lena napisał(a):

Sztella mina
Agresywny podopieczny, drapie przy zakładaniu pieluchy!!!! Norderstedt a firma Me - - r a Katowice nadal tam wysyła opiekunki nie uprzedzając że osoba agresywana!!! Firma powinna zrezygnować z tego klienta a nie narażacie opiekunki na ogromny stres!!!! Tam do kuchenki gazowej do kurka trzeba krzesło drewniane dostawić z oparciem żeby kurek gazu dociskało żeby gaz leciał i palił się!!! Tam można gazem się zatruć!!!! Bo płomień często gaśnie a gaz ulatnia się!!! Zleceń -- miejsc firma nie sprawdza!!! Narażacie opiekunki na utrate zdrowia i życia!!!!
Dlaczego firmy ukrywają prawdę o zleceniach???? Dwóch synów pedałów zapraszają sobie kolegów do domu ojca i wuadomo co ram się dzieje..!!! Skandal!!! A opiekunka jest tego świadkiem....!!! Okropieństwo!!!
Dlaczego firmy wysyłają na sztele miny zamiast zrezygnować z klienta za nie spełnianie warunków umowy???
Zawsze ma takie prawo żeby w demokracji pisać prawdę!!!! Koordynator powinien sprawdzić miejsce zanim tam wyślecie opiekunke! Piszecie na stronie gdzie umieszczacie opiekunki na czarnej liście że opiekunka nue zmienuała pieluch! 10 lat mam doświadczenia i wiem że osoba starsza zcoszczędności nie chce tych pieluch zmieniać bo syn czy vórka im mówi że drogie!!! Podpaski kleją do pieluchy żeby tylko pieluchy nie zmieniać bo za droga! Taka jest prawda! A jak jest zamówiony przez rodzinę pflegedienst to oni też za coś pieniądze biorą, mają odciążyć choć triche opiekunke Po to są zamówieni a nie tylko przyjść, w zeszycie podpisać i wyjść! Oni mają płacone za pomoc osobiw starszej a nie za sam podpis w zeszycue! Taka jest prawda dlatego zanim osądzicie niesprawiedliwie jakąś opiekunkę to najpierw koordynatora wyślijcie niech sprawdzi jak ciężko opiekunka pracuje!!!!

Dziękuję za ostrzeżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leosia
W dniu 6.03.2024 o 11:07, Gość Lena napisał(a):

Norderstedt a firma Me - - r a Katowice nadal tam wysyła opiekunki nie uprzedzając że osoba agresywana!!! Firma powinna zrezygnować z tego klienta a nie narażacie opiekunki na ogromny stres!!!!

Przed chwilą o tym pisałam w innym temacie, że agencja najpierw zmieni kilka opiekunek zanim podejmie decyzję o uderzeniu w klienta. Takie nasze życie i to się nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DamaKier

Opisywać z podaniem pelnej nazwy wszystkie nieprawidłowości w internecie to pójdą po rozum do głowy. Nic nie tracimy a możemy tylko zyskać. Nie dajmy sobie wmówić że to nie ma sensu lub że to strach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2024 o 14:13, Gość DamaKier napisał(a):

Opisywać z podaniem pelnej nazwy wszystkie nieprawidłowości w internecie to pójdą po rozum do głowy. Nic nie tracimy a możemy tylko zyskać. Nie dajmy sobie wmówić że to nie ma sensu lub że to strach. 

Kropla drąży skałę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...