Skocz do zawartości

PS 5 z napędem czy bez?


Gość Grażka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grażka

Cześć. Za kilkanaście dni zjeżdżam na komunię wnuka i mam pytanie o PlayStation 5. Wersja digital czyli ta bez napędu jest sporo tańsza i jak mówi konsultant podobno to bez różnicy co się kupi, bo świat idzie w wersje cyfrowe gier. Chcę się upewnić czy to aby na pewno dobry wybór. Ktoś kupował i wie więcej? Blu-Ray jest już przeżytkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy! Jestem na bieżąco bo to był też prezent komunijny. Tylko wersja z napędem. Różnica to jakieś 500 zł ale przy wersji digital to co zaoszczędzicie na starcie stracicie już po zakupie kilku gier! Ceny gier cyfrowych w sklepie playstation to jakiś żart, bo te same gry w wersji pudełkowej w marketach potrafią kosztować w promocji 1/3 ich cen. Przykład gra X kosztuje w sklepie store 340 zł a ja kupiłem kilka dni temu dziecku w markecie tą samą grę za 95 a zazwyczaj to różnica przynajmniej połowy. Dodatkowo dziecko może gry pożyczać, wymieniać się nimi i SPRZEDAWAĆ na allegro czy w sklepach z używanymi grami.

Wybierając wersję z napędem:

1. Kupujesz tańsze gry niż w oficjalnym sklepie z grami. Po roku to wielka oszczędność! PS5 potrafi odtwarzać gry z PS4 a te są już bardzo tanie.
2. Możesz je sprzedawać
3. Dziecko może je wymieniać z kolegami
4. Może je pożyczać.
5. Możesz kupować wersje pudełkowe do napędu i cyfrowe jeżeli są w promocji lub nie mają pudełkowego odpowiednika. Dwa w jednym.

Wybierając wersję digital bez napędu:

1. Kupujesz tylko wersje cyfrowe.
2. Bardzo wysokie ceny gier.
3. Nie można ich pożyczać, wymieniać, ani sprzedawać.
4. Będzie trudniej po latach sprzedać konsolę. 

Jest jeszcze jedna rzecz o której nie pomyślałem wcześniej. PS 5 ma na start mały dysk. Wersje pudełkowe na dzień dobry zabierają mniej miejsca, bo cześć gry wgrywa się z płyty. Po kupieniu kilkunastu gier będzie trzeba jednak kupić dodatkowy dysk i np. taki 1gb kosztuje ok 700 zł. Większe to już sporo większy wydatek. W przypadku cyfrorwych gier dysk będzie potrzebny szybciej chyba że dziecko będzie odinstalowywało stare gry ale na początku można o tym zapomnieć. 

Powodzenia! To fajny prezent i dziecko będzie zadowolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...