Skocz do zawartości

szybki powrót do domu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, sayonara 52 napisał:

Mam rozumiec doslownie, ze tzw zakaz konkurencji to tylko straszak?

Bez podstaw prawnych ??

Dlaczego wiec agencje jak leci umieszczaja je w umowie i my podpisujemy, musimy

Nie podpiszesz , to nie masz pracy O.o Ja negocjowałam kiedyś umowę i powiedziałam , że albo dostanę aneks do umowy , albo rezygnuję ze zlecenia , to szefowa agencji powiedziała , że nic nie zmieni , ponieważ takie umowy ma od kilku lat O.o Kilka godz przed wyjazdem na zlecenie odmówiłam busa , którego po godzinie znowu zamawiałam . Pod naciskiem niemieckiej agencji , nasza agencja przysłała mi nową umowę , ale tylko dlatego ,że rodzina niemiecka od tygodnia czekała na  opiekunkę . Każdy radca prawny , czytając nasze umowy  stwierdza , że możemy je do kosza wyrzucić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sayonara 52 napisał:

Czyli co, rodzina proponuje mi, zeby pracowac u nich prywatnie.

Ja podpisalam ,,lojalke,, z agencja.

Ja odstawiam firme i dalej pracuje ,,na wlasna reke,, u tejze rodziny.

I co moga mi nakukac?_

Wtedy agencja wysyła Tobie pismo z nałożoną karą a ty udajesz się do prawnika , który wyśle do nich odpowiednie pouczenie i sprawa zakończona . Tyle , że nie ma nic za darmo , dobry prawnik też kosztuje , ale zawsze mniej niż kara .  Konsultowałam moją umowę tylko z darmowym radcą prawnym , może warto by było udać się do jeszcze jednego . Ja osobiście jeszcze nie byłam w takiej sytuacji  , żebym chciała podebrać agencji zlecenie , ale gdyby mnie ktoś po chamsku potraktował , to nie miałabym skrupułów . A pro po rodzin niemieckich , oni też podpisują umowę i jak ktoś jest mało kumaty , to też boi się zmienić zleceniobiorcę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, violka napisał:

Nie podpiszesz , to nie masz pracy O.o Ja negocjowałam kiedyś umowę i powiedziałam , że albo dostanę aneks do umowy , albo rezygnuję ze zlecenia , to szefowa agencji powiedziała , że nic nie zmieni , ponieważ takie umowy ma od kilku lat O.o Kilka godz przed wyjazdem na zlecenie odmówiłam busa , którego po godzinie znowu zamawiałam . Pod naciskiem niemieckiej agencji , nasza agencja przysłała mi nową umowę , ale tylko dlatego ,że rodzina niemiecka od tygodnia czekała na  opiekunkę . Każdy radca prawny , czytając nasze umowy  stwierdza , że możemy je do kosza wyrzucić .

Większość umów od polskich agencji to prawnie o kant d..y rozbić. Ala jak coś się podpisało, to umów trzeba dotrzymać - zawsze. Wymówić potem zgodnie z terminem - ale trzeba dotrzymać! Znam pewną dużą niemiecką agencję która wyszukuje miejsca w Niemczech, a zleca szukanie pracowników Polakom. I masz rację, Niemcy rządzą. Pracowałem tak i nie byłem zadowolony z polskiej agencji, a rodzina mnie chciała. Zaraz dostałem wzory umów kilku polskich agencji do wyboru. Pracowałem niby u niemieckiej agencji 4 lata w różnych miejscach. Niekróży ich koordynatorzy znają mnie osobiście, więc polska agencja mogła mi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,,ja mam teraz szybki powrót do domu i nie widzę kasy na ten mój powrót:rozpacz: ani za przyjazd nie widzę ani za wyjazd,,a to już już,, może jeszcze rodzina chce na mnie zaoszczędzić? hahahha czyli biorę trąbę i już zaczynam trąbić,,150 euro poproszę,,,:hahaha: najlepiej głupa udać,,tak jak udali z internetem,,musze się wziąsc jeszcze za rodzinkę,,,zrobię to,,,>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...