Skocz do zawartości

Dlaczego pracujecie przez polskie agencje??


Gość Joanna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!!! Mam pytanie do doświadczonych opiekunów o to dlaczego tyle opiekunek pracuje przez polskie agencje a nie przez niemieckie? To nie jest tak, że wtedy pracowałoby się na warunkach niemieckich a nie polskich umowach zlecenie? Chcę podjąć pierwszą pracę ale trochę tego nie rozumiem. Jak to wygląda u was?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Joanna,

jestem juz na niemieckiej emeryturze /18 lat pracy w DE/.Wciaz sie dziwie dlaczego sa osoby ktore rezygnuja z tego co lepsze bo tak jest gdy mamy umowe o prace z niemieckim pracodawca .To ze pracujesz 38,5h lub 40h tygodniowo , reszte dnia jest moja jak kazdego pracujacego . Chroni nas prawo pracy nic poza umowa nie musze chyba ze uzgadniam z rodzina za odpowiednia kase . Nigdy noca nie wstawalam .Zdrowie nasze jest najwazniejsze , szacunek do siebie tez .Na umowie zleceniu z polska agencja nic nie jest pewne , prawo pracy tez nikogo nie chroni. Jest masa ogloszen  bezposrednio z rodzinami ,Pflegedienst ,https://www.betreut.de/ https://www.arbeitsagentur.de/

Powodzenia zycze , ta praca  daje mase frajdy , zadowolenia -;)))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, basica napisał:

Hallo Joanna,

jestem juz na niemieckiej emeryturze /18 lat pracy w DE/.Wciaz sie dziwie dlaczego sa osoby ktore rezygnuja z tego co lepsze bo tak jest gdy mamy umowe o prace z niemieckim pracodawca .To ze pracujesz 38,5h lub 40h tygodniowo , reszte dnia jest moja jak kazdego pracujacego . Chroni nas prawo pracy nic poza umowa nie musze chyba ze uzgadniam z rodzina za odpowiednia kase . Nigdy noca nie wstawalam .Zdrowie nasze jest najwazniejsze , szacunek do siebie tez .Na umowie zleceniu z polska agencja nic nie jest pewne , prawo pracy tez nikogo nie chroni. Jest masa ogloszen  bezposrednio z rodzinami ,Pflegedienst ,https://www.betreut.de/ https://www.arbeitsagentur.de/

Powodzenia zycze , ta praca  daje mase frajdy , zadowolenia -;)))

 

 

basica a co się dzieje gdy o po zakończeniu pracy senior cię woła? nagle wychodzi z domu? odkręca gaz? A co gdy pacjent musi być monitorowany cały czas bo ma demencję i podczas twojego wolnego może zrobić jakiś numer to wtedy kto za to odpowiada nie ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm  Wiesia ,

wiem ze oberwe slownie  zaraz , takie sa uroki pracy legalnej , na umowe o prace .

To o co pytasz nie jest moim problemem , przed podjeciem pracy rodzina czy tez opiekunowie prawni na te wszystkie pytania musza sami sobie odpowiedziec .

Dam przyklam , czwartki zawsze byly moje wolne /urzedy dluzej czynnne ,lekarze itp/

rodzina juz od srody po kolacji opiekowala sie babcia ja mialam juz wolne do piatku rano , dziennie raport pisalam co i ile mi zajelo , nadgodziny bylyby platne .

Nie wiem skad przeswiadczenie ze opiekunka musi wszystko zorganizowac sama , ja pracowalam tylko legalnie , takie realia znam .

Mam maly epizod z agencja nasza , po trzech dniach jechalam  na inne miejsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gość wiesia napisał:

basica a co się dzieje gdy o po zakończeniu pracy senior cię woła? nagle wychodzi z domu? odkręca gaz? A co gdy pacjent musi być monitorowany cały czas bo ma demencję i podczas twojego wolnego może zrobić jakiś numer to wtedy kto za to odpowiada nie ty?

To wtedy są nadgodziny ,tylko nie każdy chce z tego korzystać.Nie wiem boi się agencji,nie wie jak się upomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basica wszystko ok ale opisujesz mam wrazenie idealnych do prowadzenia podopiecznych. nie zawsze jest pod reka rodzina a jezeli juz to nie zawsze wyrozumiala i skora do pomocy i nie zawsze pdp mozna sobie zostawic na kilka godzin bez nawet cichego monitoringu. albo ja mam pecha albo ty masz wieksza kontrole i doswiadczenie przy wyborze ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Renata K.

Basica rozumiem ,ze pracowalas na niemieckiej umowie   a kto placil Ci krankenversicherung i renteversicherung sama czy firma ,musialas odprowadzac podatek w Niemczech ,to  jaka mialas stawke godzinowa ?.Czyli mieszkalas  w Niemczech ,mialas zameldowanie czy jak ,bo ja nic z tego nie rozumiem,czy mialas zalozona gewerbe i wszystko oplacalas sama?. A  z niemiecka emerytura nie jest tak rozowo ,bo aby otrzymac 60% musisz miec staz pracy 35 lat dla kobiet a dla menzczyzn 45.  A wysokosc emerytury zalezy od  wysokosci zgromadzonych  skladek.  Ja obecnie czekam na niemiecka emeryture dostane okolo 130 e po 6 latach ,ale  mieszkalam w Niemczech i pracowala w firmie ktora odprowadzala mi skladki  no i oczywiscie placilam podatki tam. Wszedzie dobrze ,gdzie nas nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiu , nie idealizuje .

W ofertach legalnych nie ma ciezkich przypadkow , zapawniam nie ma .

Wez pod uwage ze rodzina jak i podopieczny/na/ testuja nas od "Dzien dobry" .

To pierwsze wrazenie /dziala w obie strony/ tego da sie nauczyc z czasem .

Napisze cos malo popularnego , ja lubie ludzi , podopiecznych zaleznych ode mnie hmmm szanuje .

Zabawne jest gdy juz po pierwszym dniu wiem ile zostane , oswiadczam to pracodawcy bez koloryzowania . Uczciwosc , otwartosc jest bezcenna .

Polecam ver.di.de sa to zwiazki zawodowe , bardzo mi pomogli , z nimi jest bezpieczniej .

ale sie rozczulilam- ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo Renata,

Krankenversicherung i Renteversicherung na umowie o prace oplaca pracodawca 48% i 52% jest oplacane z mojego brutto/ duze koszty ale warto /.Podatki tez placilam w DE , musialam byc zameldowana jak kazdy pracujacy .Stawka godzinowa od 2015r jest ustalona prawnie /8,5h/, kilka lat temu bylo 18h.Emeryturka nie jest duza bo i akres zatrudnienia jest malutki .

Wazne ze zdrowie dopisuje hmmm tak pomyslalam ze w PL wiecej  pracowalam nic w DE .

6/5 h dziennie w DE a w PL rano 6h  i 4 h po obiedzie ...

oh Renato , tam jest dobrze gdzie my jestesmy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, basica napisał:

Wiesiu ,

biora to co nie przejdzie w zgodzie  z prawem pracy .

Witam. Byla tu prywatna sztela od osoby o nazwie dobry syn i tez prywatnie. Po miesiacu wyszlo ze szuka juz 3 osoby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...