Skocz do zawartości

Pozaopiekuńcze obowiązki Opiekunów - dr Sylwia Timm


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Żaneta może trafiłaś na małe mieszkanie ale tu jak jest dom trzypoziomowy to samo mycie okien zajęłoby mi chyba tydzień czasu   stać ich na to żeby wynajęli sobie panią do mycia okien zapłacili a ja nie jestem od takich rzeczy A co jeśli bym spadła przypuśćmy z drabiny złamała nogę agencja by powiedziała że to nie leżało w moich kompetencjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Celin napisał(a):

Gość Żaneta może trafiłaś na małe mieszkanie ale tu jak jest dom trzypoziomowy to samo mycie okien zajęłoby mi chyba tydzień czasu   stać ich na to żeby wynajęli sobie panią do mycia okien zapłacili a ja nie jestem od takich rzeczy A co jeśli bym spadła przypuśćmy z drabiny złamała nogę agencja by powiedziała że to nie leżało w moich kompetencjach

Czym się różni odkurzanie od mycia okien w mieszkaniu 3=pokojowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Schneeball
6 godzin temu, Gość Dagmara napisał(a):

Czym się różni odkurzanie od mycia okien w mieszkaniu 3=pokojowym?

Ciekawe pytanie do pani Putzfrau. Dlaczego za umycie okien dodatkowo liczy sobie extra kasę chociaż przetrze tylko szyby bez porządnego umycia ram i parapetów albo w ogóle tego nie robi tylko do mycia okien zamawiają firmę. Seniorzy w Niemczech mają możliwość bezpłatnie albo za niewielką opłatą zamówić do mycia okien pomoc z miejscowego Pflegedienstu czy Caritasu i z tego korzystają nawet osoby dość zamożne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Dagmara napisał(a):

Czym się różni odkurzanie od mycia okien w mieszkaniu 3=pokojowym?

A tym różni że wieszając firany musisz wspinać się po drabinie i pracować na wysokości co jest niezgodne przed przepisami BHP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Schneeball napisał(a):

Ciekawe pytanie do pani Putzfrau. Dlaczego za umycie okien dodatkowo liczy sobie extra kasę chociaż przetrze tylko szyby bez porządnego umycia ram i parapetów albo w ogóle tego nie robi tylko do mycia okien zamawiają firmę. Seniorzy w Niemczech mają możliwość bezpłatnie albo za niewielką opłatą zamówić do mycia okien pomoc z miejscowego Pflegedienstu czy Caritasu i z tego korzystają nawet osoby dość zamożne.

 

A kucharką bierze kasę? A cukiernik? A sprzątaczka? A kelner? A kurier z zakupami za drogę bierze? Za opiekę bierze pielęgniarka środowiskowa? To dlaczego liczycie tylko okna? Liczcie wszystko bo się tylko ośmieszacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gość Abcdef napisał(a):

A kucharką bierze kasę? A cukiernik? A sprzątaczka? A kelner? A kurier z zakupami za drogę bierze? Za opiekę bierze pielęgniarka środowiskowa? To dlaczego liczycie tylko okna? Liczcie wszystko bo się tylko ośmieszacie

Jeszcze ogrodnik , fizjoterapeuta i służby co zamiatają ulicę i odśnieżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość Robokop24 moje drogie panie,Opiekun ma utrzymać w czystości  mieszkanie ,tam gdzie przebywa nasz chory .a co Wy robicie z danym domem gdzie przeywa PDP - y(a) to Wasza sprawą. o tym rodzina  wie   a że dajecie to co się nie należy to wzajemny układ z rodziną..   Nie dajcie się za nic wykorzystać to zasada nr jeden..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robokop24
21 minut temu, adamos6 napisał(a):

@Gość Robokop24 moje drogie panie,Opiekun ma utrzymać w czystości  mieszkanie ,tam gdzie przebywa nasz chory .a co Wy robicie z danym domem gdzie przeywa PDP - y(a) to Wasza sprawą. o tym rodzina  wie   a że dajecie to co się nie należy to wzajemny układ z rodziną..   Nie dajcie się za nic wykorzystać to zasada nr jeden..

"Rodzina nie powinna od Ciebie wymagać mycia okien, odśnieżania, trzepania dywanów czy robienia generalnych porządków na strychu "

To z informacji jednej z agencji  o obowiązkach opiekunki , takich agencji jest więcej. Wykonuję to co do mnie należy jak najlepiej i nie daję się wykorzystywać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może mi ktoś szanowny opisze co robi na szteli? Bo czego się nie robi, to już wszyscy wiemy. Ja się czasem strasznie nudzę. I specjalnie brudzę. Jak np. dziś po Weihnachtsmarkt, po Reibekuchen 🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gościni
12 godzin temu, Gość Gość napisał(a):

To może mi ktoś szanowny opisze co robi na szteli? Bo czego się nie robi, to już wszyscy wiemy. Ja się czasem strasznie nudzę. I specjalnie brudzę. Jak np. dziś po Weihnachtsmarkt, po Reibekuchen 🤣🤣🤣

Człowiek inteligentny nigdy się nie nudzi sam ze sobą🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Bogiem, na którego narodziny właśnie oczekujemy Adwentem, jesteśmy liczniejsi. Takie samowtór i więcej. Nigdy nie pozostajemy sami.
Stąd nasza radość, kiedy kolejny raz przychodzi na świat, by dać siebie ❤️🫴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...