Skocz do zawartości

Oświadczenie dotyczące wcześniejszego zjazdu z oferty


Gość Iwo..na
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Joker,

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Iwonko też takie coś pisałam i dali mi spokój. Teraz myśl o swoim zdrowiu i na wszelki wypadek po badaniu poproś w osrodku o zaświadczenie gdyby migali się z wypłata bo to nie zaszkodzi. A jeżeli chcesz zjechać z innego powodu to i tak dobrze byłoby się badaniem zabezpieczyć bo te chciwusy jak tylko będą mogli to obetną dla nich opiekunka się nie liczy tylko klient i kasa a ty i tak się ładnie zachowałas dając im 10 dni.

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość Balbina ja przy podpisywaniu umowy już oznajmiłam pani w agencji ze niże być raka ewentualność. I odpowiedz brzmiała ze to oczywiste i ze wówczas zjadę bez problemów. A wiec od początku zacznę. Moje 1 zlecenie było na miesiąc od października, 2 zlecenie od połowy listopada do 18 grudnia... i teraz 3 od styczna do marca, chciałam na 2 miesiące spokojnie przepracować i cieszyłam się z tego. Nadmieniam przedcssietsmi byłam u lekarza i jestem w trakcie leczenia krople maści i umówiłam się z lekarzem ze będę obserwować czy jest poprawa i dam znać, 3 tygodnie stosuje wszystko ale poprawy nie ma! Stad mój lek i zadzwoniłam wiec powiedział ze musi zobaczyć i proszę przyjść. Dlatego uczciwie napisałam do agencji ze to jest potrzeba. To tez mój stres, nieprzespane noce. Nie wołam o wyjazd w ciągu 2; godzin bo sobie wymyśliłam, tylko jestem tutaj od 10 stycznia i po prostu dociągnę do końca miesiąca - uważałam to za uczciwe zachowanie w stosunku do agencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker niestety nie mogą. Po pierwsze karta Ekuz obejmuje podstawowa pomoc medyczna w Niemczech a za specjalistyczne badania trzeba płacić. To jest wiadome. Bo już koleżanka się z tym spotkała. Polski NFZ nie uregulował za badanie bo nie ma go na liście i klinika niemiecka wystawiła rachunek do zapłaty! Poza tym chce leczyć się w Polsce. To nie ma co poruszać tego tematu. Jeśli wstępne badania się plaża ze wymagam dłuższego leczenia to wiadomo ze nie będę mogła wyjeżdżać do opieki. I zjeżdżać co chwile na badania. To jasne! Ale na ten czas tak się stało i mam pilna potrzebę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker nie ma czegoś takiego ze muszę o moim stanie zdrowia postronnym osobom mówić. Tylko w sytuacji prac typu chirurg i gdybym zaburzyła prace szpitala i zabiegi ratujące życie. To tylko opieka, umowa zlecenie gdzie agencja powinna być gotowa ze zmienniczką w sytuacjach pilnych. Druk L4 ukazuje kod choroby jaki wpisuje lekarz dla ZUS do wypłacenia chorobowego. Natomiast do pracodawcy idzie druk bez kodu. To tajemnica pacjenta. Saxwyszczegolnions choroby zakaźne tylko wtedy pracodawca ma prawo bo wówczas można zarazić personel i innych pracowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, IWO NA napisał:

To moja pierwsza praca w opiece

Wcześniej napisałaś, że to twoja pierwsza praca.

Szkoda, że tych uzgodnień o ewentualnym zjeździe nie masz na mailu, bo to jak papier, którym można się podeprzeć w razie takich właśnie sytuacji. Moim zdaniem to zmienia postać rzeczy, bo agencja już wie, że nie kombinujesz i pewnie są z Ciebie zadowoleni. Nie rozumiem tylko jednego - dlaczego tak bronisz się przed tym oświadczeniem? Potraktuj je jako pisemne zawieszenie zlecenia, które trzeba uargumentować. Ja nie widzę w tym niczego złego. Pamiętaj, że dla agencji jesteś jedną z wielu i stosują własne procedury dla wszystkich a nie złośliwie tylko do ciebie. Podejrzewam że jakby tak na ładną twarz wszystkim wierzyli to mieliby już po biznesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker złe się wypowiedziałam tzn 1 umowa, z ta sama agencja. Do tej samej rodziny. Każda zexstron bardzo zadowolona. po prostu przed świetami wyszedł ten problem. Dostałam leki itd stosuje ale mie ma poprawy. Zadzwoniłam do lekarza i niestety trzeba to zbadać dogłębniej i dodatkowe badania zrobić! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, IWO NA napisał:

@Joker nie ma czegoś takiego ze muszę o moim stanie zdrowia postronnym osobom mówić. Tylko w sytuacji prac typu chirurg i gdybym zaburzyła prace szpitala i zabiegi ratujące życie. To tylko opieka, umowa zlecenie gdzie agencja powinna być gotowa ze zmienniczką w sytuacjach pilnych. Druk L4 ukazuje kod choroby jaki wpisuje lekarz dla ZUS do wypłacenia chorobowego. Natomiast do pracodawcy idzie druk bez kodu. To tajemnica pacjenta. Saxwyszczegolnions choroby zakaźne tylko wtedy pracodawca ma prawo bo wówczas można zarazić personel i innych pracowników. 

Iwona, to wszystko prawda, ale jak Ci się dobrze u nich pracuje to po co tak to roztrząsać? Umowa zlecenie to umowa, którą sama podpisałaś z karami i innymi obostrzeniami. Czy masz tam zapis o gotowości zmienniczki? Ochłoń trochę, bo robi się z tego mega problem a twoje nerwy nie są tu teraz ci potrzebne. Nie pijesz, nie kradniesz, jesteś pracowita to czemu nie pokazać agencji że wszystko jest legitne? Nic nie stracisz a możesz utrzymać fajną współprace o ile ci ona pasuje. Popatrz na problem ze swojej strony, ale także ze strony agencji, bo to układ biznesowy i tak musisz go traktować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość MRiPS ??? Przepraszam, ale nie jestem osoba aby roztrząsać. Chce po prostu uczciwie zjechać do Polski, is do lekarza zrobić odpowiednie badania. Obawiam się tych wszystkich kar w umowie i braku zapłaty za prace w miesiącu styczniu. Boje się takich niespodzianek. Wiele opiekunek opisuje w internecie jak zostały oszukane przez agencje! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IWO NA napisał:

@Joker poprosiłam i właśnie dostaje nie jasna odpowiedz od pani z agencji, ze mam sama napisać. Dlatego mam te obawy. ??? Nie rozumiem dlaczego nie chcą mi powiedzieć. 

Ile Ci zostało do zjazdu, koniecznie na tym oświadczeniu trzeba umieścić datę z dnia w którym ich o tym poinformowałaś. Ja bym to napisał ręcznie, zrobił zdjęcie i wysłał mailem w formie obrazka jpg z dopiskiem, że przesyłasz oświadczenie dotyczące prośby z dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker Ok, a wiec powiadomiłam ich wczoraj mailem czyli 20.01 i poprosiłam o powrót na dzień 1.02  czyli 10 dni aby mnie ktoś zmienił. Widzisz po mojej stronie te 10 dni to będzie wieczność bo wiadomo ze się stresuje choroba i już bym chciała na już robić badania ale daje czas agencji przepracuje do końca miesiąca bo rozumiem ze tez maja koszty, choć wiem ze to wszystko jest obliczone a za przewóz płaci rodzina ( bo mi powiedzieli ze agencja im to dolicza) wiec aż tacy stratni nie są! Rozumiesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...