Skocz do zawartości

Domowe wypieki...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Przepisiku niet...nigdzie...:szydera: Ale zapodam...i nawet zapisywać nie musisz..proste jak konstrukcja cepa jest...:haha:Kupujesz w Biedronce paczkę gotowych rurek i śmietanę do ubicia...:szydera: Ubijasz śmietanę z cukrem waniliowym, nadziewasz szprycą....i tyle...:oklaski: A przyjemności po pachy...:oklaski:

Cha cha cha :haha:

A ja już sobie wyobrażałam Ciebie, jak mozolnie ciastem owijasz jakieś rurki, tulejki przed pieczeniem :haha:

 

Ale efekt WOW osiągnięty ;) 

Edytowane przez Basiaim
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Basiaim napisał:

Cha cha cha :haha:

A ja już sobie wyobrażałam Ciebie, jak mozolnie ciastem owijasz jakieś rurki, tulejki przed pieczeniem :haha:

 

Ale efekt WOW osiągnięty ;) 

:szydera: Kiedyś może i bym tak sobie te rurki sama wypiekała...:haha: Ale teraz jestem mądrzejsza...w niedzielę nie należy się przepracowywać...Biedronka w odpoczynku pomoże...:szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Jeszcze trzy się ostały....:haha: Młodzi wciągali jak wir wodę....i tylko tyle zdołałam ocalić...:szydera: A rurek było 0,5 kg i 0,5 litra bitej śmietany...:haha: 

Nie dziwię się wcale, a wcale, ale dziękuję dobra kobietko za te trzy, w domku nadrobię :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ padlinę gotujesz 2h( na wolnym ogniu) z:

2 duże cebule

2 duże marchewki

4 liście laurowe

4 ziela ang.

Łyżeczka pieprzu

!!! Bez soli

Masz grzyby to  ugotuj razem tak garść sudzonych lub 30 dag mrożonych

Wywar odlej, zostaw!

Ziele i liść wyrzuć. Resztę posiekaj nożem i zblenduj z:

200 ml śmietany 30 proc sól pieprz i dwoma cebulami posiekanymi i zeszklonymi na maśle( pod koniec szklenia cebuli dodaj 2 posiekane ząbki czosnku na 30!!!sekund.

Jeśli konsystencja będzie b. gęsta dodawaj wywaru po łyżce. Ma być mazista! Kosztuj smak, uważaj z solą! Kapnij magy. Dokładnie zblenduj od dna.

Smaruj nie za grubo jak na fotkach.

I jedziesz!!!:hura:

Edytowane przez LACH
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, LACH napisał:

Mówisz i masz!!! 

@INEZ jak klikniesz na 23.06.2018 w tym wątku, to masz wszystko jak na patelni:szydera:

Do ciasta naleśnikowego dodaj łyżeczkę papryki słodkiej  ćwiartkę gałki muszkatołowej i wody gazowanej.:hura: i jedziesz, jedziesz!!!:zdrówko:

Nerki przekrój jak b. waniają to namocz w kranówie z jog. Naturalnym 200 ml na litr wody, łycha soli łycha cukru na 2h.

Edytowane przez LACH
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LACH wybawicielu mój drogi dzięki za te cenne rady i przepis na pewno go wykorzystam .Jednak moja znajomość języka niemieckiego nie jest taka słaba bo dobrze zrozumiałam to jest serce ,wątroba i płucka z nereczkami czyli podroby ale chyba się poddałam i będziemy jutro gotować na 4 ręce .Czyli ja robię ziemniaczki z cebulką i sałatę a mój pomocnik a raczej szef kuchni resztę uff dzięki temu będę miała czas poprasować .Te podroby są z jelenia ;).Będę się przyglądała i zamieszczę tu przepis no i będę miała na zaś a Twój przepis też wypróbuje może tutaj jak będę trochę ogarnięta z prasowaniem itd albo już w domu bo chciałaby poprosić żeby mi dali taką jedną paczuszkę podrobów na drogę ;):cmok:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.06.2018 at 11:11, LACH napisał:

Na zrumienienie pięciu sztuk( z obydwu stron po dwie min.), na patelnię dawałem jedną łychę stołową masła klarowanego( maja boski smak i zapach!), to bardzo niewiele. Na blachę do piekarnika tłuszczu nie daję wcale!!! Co widać na błyszczącej blaszce. Panieruję w jajku dlatego wygrzewam je w temperaturze 150°C/30min. (BEZ TERMOOBIEGU! ). Salmonella się ścina, środek jest cudownie gorący w chrupiącym, panierowanym cieście. Moc jest z nami :hura::pianino::hura:

I do tego łyczek niesamowitego, czerwonego płynu :szydera:

@INEZ

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.06.2018 at 15:26, LACH napisał:

Mam sposób:

1/2 części farszu to kiszona kapusta( ugotowana i posiekana nożem) 

Pozostała 1/2 to co tam masz ugotowanego( woła z rosoła, wieprzowina, drób, królik itp.) i grzyby około 25 dag( leśne albo pieczarki). W.w. przeważnie kręcę przez maszynkę na makowych albo blenduję.

Szklę też dwie cebule na klarowanym z pieprzem  solą i szczyptą MUSKAT NUSS.

Wyrabiam wszystko i zasada: im mniej farszu tym lepsze, zgrabniejsze i nie będą pękały w piekarniku k r o k i e c i k i

:hura::cześć2::hura:

Smacznego R

@INEZ

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, INEZ napisał:

@Barbara48 zdradż mi proszę czym jakim kremem przełożyłaś ten torcik :d bo na górze to dowolne owoce zalane galaretką chyba? jakiś dżemik albo marmolada też tam chyba pod tym kremem jest ?

Bita smietana i świeże truskawki. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...