Skocz do zawartości

Na czym polega Gewerbe?


Gość Anna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To jest jednoosobowa działalność gospodarcza w Niemczech. zakładasz za 30 €, ubezpieczasz się za 100 €, znajdujesz księgowego za 50-100 € i pracujesz sama na siebie, ale trzeba uważać, by przez cały czas nie pracować u jednej rodziny bo niemiecki urząd może uznać to za próbę działalności pozorowanej a to wiąże się z konsekwencjami dla rodziny niemieckiej. Przechodziłam to i dałam sobie spokój. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Gewerbe tak pod warunkiem że znasz dobrze ten rynek i prawo. Są tez agencje, które pośredniczą w znalezieniu pracy dla gewerbe z polski i niemiec, ale to znowu pośrednicy i stracone pieniądze. Moim zdaniem zamienił stryjek.. ja też o tym myślałam ale jak spiszesz sobie plusy i minusy oraz wyjdzie ci o jaką kwotę jest gra to sobie darujesz. Ale wiele zależy od ciebie. Sprawdź i zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu po częsci już otrzymałaś odpowiedż ...Gewreba jest najlepsza jeśli nie pracujesz przez pośredników czy inaczej przez Agencje.. bo one kasują też geldy od rodziny a Ty byś mogła je mieć we własnym portfelu....jeśli znasz dobrze niemiecki szukaj na własną rękę,bo inaczej się nie opłaca.....pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
A jak to jest z odprowadzaniem podatków? Odprowadzasz je do Niemieckiego "ZUS" i tak jakby masz niemiecką emeryturę później po iluśtam latach?

Podatki rozliczasz w Niemczech za rok obecny do maja następnego roku.Urząd Skarbowy (Finanzamt) sam ci wyśle dokument,ile zarobiłeś i ile podatku do zapłaty,możesz się z tym nie zgodzić i zmodyfikować wg tego co masz jako zarobki. A o niemieckiej emeryturze zapomnij,bo Gewerba to nie odprowadza się żadnych składek na emeryturę chyba,że chcesz i wszystko razem miesięcznie to wysokość ponad 500€,więc nie wiem czy ktoś jest gotowy takie pieniądze co miesiąc płacić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja też szukałam informacji na temat zakładania gewerbe, bo się zastanawiam nad taką formą wyjazdów do pracy. Ja akurat jeżdżę jako opiekunka osób starszych. Znalazłam artykuły tu http://carebiuro.de/article/45/zarobki-opiekunki na dole można przejść do następnego artykułu w sumie sporo przydatnych informacji.  Poza tym są dobrze i prosto napisane nie jak prawniczy bełkot.  Mnie one pomogły się zorientować. Może wam też pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...