Skocz do zawartości

Odradzane miejsca!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, jolantapl. napisał:

Może trochę nie w temacie ale myślę,że agencję do której trafiłam mogę z czystym sumieniem każdemu odradzić a to o czym chce napisać dotyczy nie tak mojego miejsca pracy ale zachowania właścicielki agencji Wpis ten dedykuje szczególnie @Maria Jolanta bo ona jest blizej zaznajomiona w tym temacie to zaczynam bez emocji i bez mojego komentarza.W sierpniu wróciłam do domu ze zlecenia na ,którym byłam 6 tygodni na 2-gi dzień po powrocie zadzwoniła do mnie właścicielka pewnej agencji i zapytała czy bym nie pojechała na krótkie 2 tygodniowe zastępstwo .Miałam trochę inne plany ale się zgodziłam na ten wyjazd umówiłyśmy się,że oprócz stawki za szybki wyjazd agencja opłaci mi podróż w 1 stronę czyli do de.Wyjechałam na to zlecenie nie będę pisać co ,kogo tam zastałam bo to jest mniej istotne .Do domu miałam wyjechać 8 września a 5 firma zrobiła mi przelew wynagrodzenia za sierpień.Coś mi się tam nie zgadzało ale nie miałam już do tego głowy pomyślałam,że sprawdzę na koncie jak wrócę i sprawę wyjaśnię ( brakowało 75 euro) to ważna dygresja.Jak wróciłam do domu to sprawdziłam konto i coś mi za mało tych euro było więc zadzwoniłam do firmy,żeby sprawę wyjaśnić z właścicielką nie udało mi się skontaktować ale pani w płacach powiedziała,że z mojego wynagrodzenia zostało potrącone 75 euro za podróż( jechałam Sindbadem cena biletu 233 złote więc na pewno nie równowartość 75 euro) Pani z płac powiedziała,że zapyta szafowej .Ponownie się z nią skontaktowałam i otrzymałam informację,że szefowa powiedziała,że wszystko jest w porządku i tyle miała być potrącone.Wysyłam sms do pani X tak ją będę nazywała będzie prościej mi pisać treść smsa mniej więcej taka nie tak się umawiałyśmy ,podróż do de miała być opłacona przez firmę jako bonus za szybki wyjazd proszę o wyjaśnienia.Dostałam odpowiedz sprawa jest bardziej skomplikowana niż się pani wydaje zadzwonię w poniedziałak to porozmawiamy Pozdrawiam.Czekałam na telefon ale się nie doczekałam.Następnie dostaje propozycje od obecnej firmy propozycje przyjmuje dzwonie do firmy pani X po to,żeby dowiedzieć się jak mam rozwiązać umowę.Dostaję propozycje od nich na kolejny wyjazd z panią x nie rozmawiam tylko z pracownicą.Odmawiam wyjazdu od nich bo mam akceptację rodziny .Wyjeżdżam na zlecenie .Po kilku dniach tracę cierpliwość i dzwonię do pani X rozmowa zaczyna się od tego,że pani próbuje wmówić mi,że żle ją zrozumiałam z tym opłaceniem podróży nie popuszczam mówię,że swoim sms potwierdziła,że tak było.Pani X atakuje z innej strony twierdzi ,że po zleceniu zostawiłam niesamowity brud i syf ,że o nic nie dbałam są to podobno informacje uzyskane od podopiecznego,jego rodziny i opiekuni ,która mnie zmieniła.Teraz muszę napisać co wtedy czuję cała krew uderza mi do głowy robi mi się słabo ale nie tracę zimnej krwi mówię,że chce dowody na to co ona mówi dokumentację fotograficzną i potwierdzenia na piśmie szczególnie od tej opiekunki pani X wydaje się nieco zbita z tropu mówi ,że wykazałam się skrajną nieodpowiedzialnoscią bo zostawiłam włączoną pralkę i sobie wyjechałam i,że powinna mi potrącić nie tylko to 75 euro ale jeszcze dodatkowo z wynagrodzenia tłumaczę,ze była na miejscu rodzina,którą poinformowałam o włączonej pralce.Rozmowa się urywa .Nie napisałam tego,żeby się tłumaczyć ale obiecałam tej pani X ,ze postaram się,żeby już nikogo nie oszukała.Nigdy nie wierzcie w to co obieca Wam pracownik agencji wszystko tylko na piśmie przy przejmowaniu i opuszczaniu domagajcie się,żeby było koordynator a jak nie to chociaż rodzina i żeby potwierdzili Wam na piśmie ,że zostawiacie ład i porządek w domu podopiecznego i podopieczny nie jest brudny czy w jakiś inny sposób zaniedbany.Zawsze domagajcie się referencji .Każda firma ma w umowie taki punkt wg,którego może Wam potrącić z wynagrodzenia pieniądze za byle co nawet wytwór swojej chorej wyobrażni.I pomyśleć ,że chodziło w tym wszystkim o 75 euro a mnie to tak zdołowało,że miałam zamiar z pracy w opiece zrezygnować.Pozdrawiam Was  i chciałabym ,żebyście to skomentowali.

Każdemu z nas może się to przydarzyć ale trafiłaś na firmę "krzak". To po pierwsze. Po drugie, pani X nie ma płynności finansowej i odbija to na opiekunkach. Po trzecie, zwrot kosztów podróży każda szanująca się agencja ustala na min. 150 euro. I jest to na umowie. Tu za krótki czas był na weryfikację i rozumiem, że zaufałaś na słowo. Każda z nas by tak zrobiła. Po czwarte, agencja która nie odbiera telefonów, bądź nie oddzwania to daje sygnał, że ma coś na sumieniu i jak najdalej od nich. No ale to już było po fakcie kradzieży ( tak, nazywajmy to po imieniu). Po piąte, agencja która obrzuca błotem pracowników kwalifikuje się do PIP-u. A prawdą jest że ten kto nie ma rzeczowych argumentów to krzyczy i kąsa, bo się boi. I tu musisz rozważyć czy chcesz mieszać w szambie. Po szóste, masz rację z dokumentacją fotograficzną. Ja zawsze mam zdjęcia z uśmiechniętymi pdp, z potrawami itp. Po siódme, ten kto nie domaga się referencji kręci sznur na swoją szyję. To nasza broń i do obrony i do starań o lepszą stawkę. Po ósme, szacun dla Ciebie, że nie zwariowałaś, nie dostałaś zawału i że nie zrezygnowałaś. Jak widzisz nie wstawiam żadnych mądrości alpejskich ani rad. I cieszę się, że podzieliłaś się z nami tym traumatycznym przeżyciem. Teraz wiele z Twoich wypowiedzi lepiej rozumiem i tym bardziej doceniam :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. Słonko ty nasze :serce: Ty z żadnej  pracy nie rezygnuj tym bardziej   przez takie babsko . Co nas nie zabije to nas wzmocni , no i człowiek na błędach się uczy . Sama już wiesz że wszystko musi być na umowie . Popełniłaś jeszcze jeden błąd , bo jeżeli agencja wysyła nas nawet tylko na tydzień , to należy na się pełny zwrot kosztów podróży za dwie strony . Co do baby , to nawet nie wiem jak , to komentować , zachowała się po prostu po chamsku i nie profesjonalnie . Należy przed takimi ostrzegać . Dobrze , że o tym napisałaś :serce: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

@jolantapl. Słonko ty nasze :serce: Ty z żadnej  pracy nie rezygnuj tym bardziej   przez takie babsko . Co nas nie zabije to nas wzmocni , no i człowiek na błędach się uczy . Sama już wiesz że wszystko musi być na umowie . Popełniłaś jeszcze jeden błąd , bo jeżeli agencja wysyła nas nawet tylko na tydzień , to należy na się pełny zwrot kosztów podróży za dwie strony . Co do baby , to nawet nie wiem jak , to komentować , zachowała się po prostu po chamsku i nie profesjonalnie . Należy przed takimi ostrzegać . Dobrze , że o tym napisałaś :serce: 

@violka właściwymi słowy prawisz :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed chwilą dostałam od niej smsa co mi grozi za pomawianie i oczernianie firmy hm odpisałam jej tylko tyle,że to samo grozi jej za oczernienie mnie.Próbuje mnie zastraszyć po prostu nie ma żadnych dowodów na to co mi powiedziała ale i ja nie mam za bardzo,że tak nie było .Ale syfu narobiłam przez te dwa tygodnie ha ha mistrzostwo świata żeby tak dom zapuścić a po ty zleceniu to juz chyba mnie nic nie jest w stanie zdziwić no i teraz skomentuje to słowami z mojego ulubionego filmu Skazani na ....... cytuję co powiedział Red do Andyego :To nie są nawet ludzie"ha ha ha

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, jolantapl. napisał:

A przed chwilą dostałam od niej smsa co mi grozi za pomawianie i oczernianie firmy hm odpisałam jej tylko tyle,że to samo grozi jej za oczernienie mnie.Próbuje mnie zastraszyć po prostu nie ma żadnych dowodów na to co mi powiedziała ale i ja nie mam za bardzo,że tak nie było .Ale syfu narobiłam przez te dwa tygodnie ha ha mistrzostwo świata żeby tak dom zapuścić a po ty zleceniu to juz chyba mnie nic nie jest w stanie zdziwić no i teraz skomentuje to słowami z mojego ulubionego filmu Skazani na ....... cytuję co powiedział Red do Andyego :To nie są nawet ludzie"ha ha ha

Ile razy o glądałaś? 

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jolantapl. napisał:

A przed chwilą dostałam od niej smsa co mi grozi za pomawianie i oczernianie firmy hm odpisałam jej tylko tyle,że to samo grozi jej za oczernienie mnie.Próbuje mnie zastraszyć po prostu nie ma żadnych dowodów na to co mi powiedziała ale i ja nie mam za bardzo,że tak nie było .Ale syfu narobiłam przez te dwa tygodnie ha ha mistrzostwo świata żeby tak dom zapuścić a po ty zleceniu to juz chyba mnie nic nie jest w stanie zdziwić

Niech gada. Ale żeby tak syfu narobić w tak krótkim czasie, to dopiero trzeba być zdolnym faktycznie :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jolantapl. napisał:

Zliczyć nie jestem w stanie ha ha dialogi znam prawie na pamięć tak jak i z Zielonej mili to moje ulubiene filmy.

To ja do tych dwóch dołożę jeszcze Czterej Pancerni, Forest Gump, Dirty Dancing i Wzgórze złamanych serc. Do bólu mogę oglądać. Rodzina już przestała reagować, oglądają nawet ze mną po xxxxx-ty raz. Gatunkowo jestem rozbieżna okropnie, ale cóż....Ale najbardziej to kryminalna jestem, potem wojenna, a na samym końcu romansowa :d I zapomniałam o Ostatni bastion i Trzy dni Kondora i.... cholera mogę tak bez końca :d Trzeba nowy wątek założyć :d

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

ha ha tylko patrzeć jak znów ktoś mi zarzuci ,że zaśmiecam forum od rozpaczy spowodowanej moim niedbalstwem do filmu o facetach w więzieniu ha ha

Niech tylko spróbuje! To nie tylko o więzieniu i przyjaźni męskiej. To film o tym że nieważne gdzie i kim jesteśmy, jaki kolor skóry czy zawód mamy, ale o tym, że wszyscy jesteśmy ludźmi. A to Forum dla ludzi jest?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...