Skocz do zawartości

Odradzane miejsca!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chce być sprawiedliwa wśród narodu i napiszę tak, chociaż moje doświadczenia na wyjazdach miżna napisać świeże są . Do walizki doświadczeń dorzucam spostrzeżenie odnośnie nie tylko min , ale poleceń także . Wyjechałam  na zlecenie z agencji E... , byłam  zadowolona, kontakt z agencją świetny, więc pociągnęłam za sobą znajomą. I zong.... Brak zodowalenia, PoP miał być łagodny- był na prochach, plujący na opiekunkę nazista, żona kulinarnie nadgorliwa, natrętna. Miał być samodzielny, nie jest w żadnym względzie. i inne .... niezgodności z opisem. I co.... ? Kogo tu winić . Ja czuję się jak zbity pies, że dziewczynę wystawiłam, także poleciłam agencję. Gdzieś ta prawda pośrodku pewnie leży. Nie znaczy to , że  tłumaczę  siebie  albo agencję. Jest tak jak było pisane powyżej. Sytuacje i ludzie są różni jednak dobrze jest wiedzieć, że to miejsce, gdzie można we własnym gronie otrzymać wsparcie i ramię do wypłakania. Bo kto zrozumie opiekunkę ? Tylko inna opiekunka i nikt więcej. Dobrze jest też poznać wasze spostrzeżenia nt. możliwych reakcji z naszej strony. Do jakiej granicy możemy się posunąć i jakie argumenty stosować w samoobronie, ponieważ za nami nie stoi niestety sztab prawników? Najlepiej pewnie poradzą sobie te pyskate :) . Ambitne bedą przeżywać frustracje, a po co ? Trzeba nauzyć  się dzielić tak dobrym jak i złym przykładem.   Każda z nas ma jakieś doświadczenia i uważam, że warto się nimi podzielić. Róbmy to :)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech koleżanka wypowie umowę według zapisu ile wynosi okres wypowiedzenia jak firma nie reaguje na to co się tam dzieje.Pretensji do Ciebie nie powinna mieć bo jadąc z jakąkolwiek firmą mozna tak trafić.Firma jest do d... .... powinna ją przenieść w inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolanta dziękuję, każda rada dobra. Najlepsze jest to, że umowy jeszcze nie podpisała, koleżanka powiedziała, że będzie tam 3 dni i mają zorganizować  nową opiekunkę, a oni straszą ją policją oraz  karami. Jaka okropna dla 3 stron sytuacja.  :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heidi napisał:

@jolanta dziękuję, każda rada dobra. Najlepsze jest to, że umowy jeszcze nie podpisała, koleżanka powiedziała, że będzie tam 3 dni i mają zorganizować  nową opiekunkę, a oni straszą ją policją oraz  karami. Jaka okropna dla 3 stron sytuacja.  :(

Zaraz zaraz jak nie podpisała umowy to niech się pakuje zamawia busa i wraca do Polski jak najszybciej.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic jej nie zrobią ale tylko pod warunkiem,że nic nie podpisała a jak podpisała to niech natychmiast mailem wypowiada umowę ale musi zachować termin np.2 tygodnie tu nie da się nic zrobić umowa to umowa.Jak nikt jej nie chce pomóc to do pani Timm niech dzwoni a jak jest na prawde drastycznie to na policję idż.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Heidi napisał:

Najlepsze jest to, że umowy jeszcze nie podpisała, koleżanka powiedziała, że będzie tam 3 dni i mają zorganizować  nową opiekunkę, a oni straszą ją policją oraz  karami.

A za co chcą ją ukarać? Za wyjazd turystyczny? Jak nie ma nic na papierze, to mogą ją cmoknąć. Tylko, że z tej agencji już nigdy nie pojedzie, ale chyba nie będzie żałować? Straci tylko pieniądze na przejazd, ale ja bym nie czekała nawet 3 dni. Bus. Odjazd. Kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi daj mi na priv nazwę tej agencji niech sobie nie myślą,że będą zostawiać bez pomocy opiekunki w takich h......miejscach i jeszcze zastraszać ,szantazować i cholera wie co z nami wyprawiać a my co będziemy milczały bo co? na czarną listę nas wpiszą ? albo żadna wspaniała agencja pracy nam nie zaproponuje? ha ha nie dajcie się nabierać na te ich głupie gadanie oni mogą nas pocałować w d.......Niech sobie sami jadą i znoszą takie upokorzenia.Może agencja się jednak ogarnie i przestanie trząść portkami ,musimy być solidarne bo kazdej z nas moze się coś takiego przytrafić na razie agencja ma żółtą kartkę jak nie zabierze tej dziewczyny i przyśle kolejną powinna dostać czerwoną .Pisz @Heidi jak się sprawa potoczy .

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Heidi napisał:

@jolanta dziękuję, każda rada dobra. Najlepsze jest to, że umowy jeszcze nie podpisała, koleżanka powiedziała, że będzie tam 3 dni i mają zorganizować  nową opiekunkę, a oni straszą ją policją oraz  karami. Jaka okropna dla 3 stron sytuacja.  :(

Okropna sytuacja jest dla tej koleżanki i moze dla Ciebie też bo to Twoja koleżanka dla nikogo innego bo dla firm po jednej i drugiej stronie Odry liczy się tylko zysk i nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heidi napisał:

no cóż, co u niej ? nie wiem. Nie odbiera ode mnie telefonów, sms, maili. Czuję się podle. Dzisiaj strzelę sobie w łeb. 

Dlaczego nie odbiera? przecież to nie Twoja wina już napisałam,że z każdej firmy można do takiej patologi trafić.Nie przejmuj się jak odtrąca Twoją pomoc to głupia jest ale nie popuszczaj może coś się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłam do Agencji, nie wytrzymałam!!!  Poinformowałam, że kontakt z R. urwał mi się w dniu wyjazdu na zlecenie  i martwię się o nią, ponieważ to jest jej nienormalne zachowanie. Poprosiłam o informację czy Agencja ma z nią kontakt ( tak mają). R. została na szteli. I nnych danych nie znam. Skoro R. nie odzywa się do mnie, znaczy nie jest dobrze :(  . Relacje z Agencją mnie nie obchodzą, mnie interesuje moja polecona osoba  ( może już była przyjaciółka :( ) i jej byt. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... jaka akcja !!!  Następne doświadczenie do walizki upycham. Moi kochani, być może niejedna osoba nie przyznałaby się co do dalszych losów mojej koleżanki R.  Ja z  uwagi na dobro Agencji , Opiekunki i samego Podopiecznego opiszę stytuację, bo będzie ona nauką dla wszystkich.

Pamiętajmy, że zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia !!!!!!!                                              Każda ze stron ma swoje racje: Agencja, Opiekunka jak i PoP, także rodzina PoP.

Zbieg wielu okliczności spowodował szkwał . Nikogo tu nie tłumaczę,a stwierdzam fakty.  Agencja zaostała postawiona pod ścianą, ponieważ opiekunka zwiała nagle ze stanowiska pracy. Pamiętajmy, że Agencję też obliguje umowa. Dwie poprzednie  opiekunki to alkoholiczki , jedna z nich spaliła tapczan na którym spała. Podopieczny oczekiwał pomocy(za którą rodzina płaciła) ,a dostawał agresję ze strony Opiekunek plus nieświeży oddech każdego dnia.  Do tego zbieżność identycznych imion wszystkich trzech. Agresja PoP nie brała się znikąd. Chory posiada niewiele środków wskazujących na brak zadowolenia ( stąd jego opluwanie). Koleżanka nie odbierała sygnałów ode mnie, bo internet padł, telefon też zaniemógł.  Emocje poniosły wszystkich, nawet Was  Kochane towarzyszki życia, chociaż bezpośrednio w tym nie uczestniczyłyście. Proszę zatem wsystkich o rozważne zachowania, bo opinia 2 wypaczonych opiekunek rzuciła zły cień na nas wszystkich. Agencja poprosiła, aby R. pobyła kilka dni z chorym i rodziną i potem oszacowała, czy chce zostać dłużej. Koordynator niemiecki , Pani M. zaangażowała się w sprawę i jest wielką pomocą dla R. Nie rzucajmy kamieniami zbyt szybko .  Za wsparcie i lekcję życia dziękuję wszyskim. 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...