Skocz do zawartości

Czy lubicie to????


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Łukasz napisał:

Barakuda,utwór,o którym pisałem,jest Holma,w 1974 piosenka została hitem nr 1 w Niemczech.Aczkolwiek wstęp,linia melodyczna mogą sugerować rytmy włoskie.A Drupi zaczął karierę solową w 1973 roku.To gwoli wyjaśnienia. Wszak każdy słucha,to co lubi. Jedni słuchają Paktofoniki,inni Orthodox Choir.

Ha !  Mialam racje z tymi Wlochami , ten rzeczywiscie piekny utwor byl przebojem nie tylko  w Niemczech ale na calym swiecie. Juz sobie przypomnialam w czyim wykonaniu slyszalam -pieknie spiewal Andrea Bocelli  a skomponowal  w 19 74 tez Wloch  Ciro Dammico popularny jako Zacar. Byl to utwor  bez tekstu  i nzywal sie  Soleado, kto chce moze odsluchac w internecie.  Z tekstem i z nowym tytulem stal sie popularny w wykonaniu Jonnego Mathisa. Spiewal ten utwor Kenny Rogers, Mirelle Mathieu ( tez cos kojarze)Ten  piekny nastrojowy utwor "puszczaja ' czesto w okresie Bozego Narodzenia  ,wiadomo dlaczego i mnie tez  sie tylko z tym okresem kojarzy. Co za profanacja...wiedzialam , ze cos tu nie gra...Piekna, melancholijna muzyka ....i  Bundeswera...brrrr.

Dzieki telefonowi do przyjaciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystko było jasne:):

"Das Lied Soleado basiert auf einer früheren Komposition Le rose blu, die Ciro Dammicco 1972 veröffentlichte. 1974 wurde es vom Daniel Sentacruz Ensemble aufgenommen, dem Dammicco angehörte. Diese Version, die sich durch eine von einem Chor getragene Melodieführung ohne einen Liedtext (Vokalise) auszeichnet, platzierte sich in den Hitparaden der Schweiz, Österreich und Schweden unter den zehn bestverkauften Singles".

WIKIPEDIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prosze,  ciekawa historia jednego utworu , ze utwor wloski to  bylam pewna, ale okazalo sie , ze wczesniej byl to Le Rose blu i ta wersja najbardziej mi sie podoba. Bardzo znana wersja z angielskim tekstem  o narodzinach  dziecka spiewall Johnny  Mathis , byla  hitem w USA i calej Europie. Fajnie sie slucha  w swieta , ja wole wersje wloska. Teraz caly czas za mna chodzi ta  melodia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adamos1 napisał:

moze nas to czeka---pozdrawiam.  Adam

Dzizus...co za nuta...mozna sie zdolowac...Jak  dopadna takie czy inne chorobska  czy niedolestwo to bedziem   se przy tym zawodzic na wieczorku w domu starcow. Demencja, Alzheimer czasem sie smieja tez te staruszki i co chciec. Ja tam wole przy tym hulac-Nightwish "Elan" . Wesole jest zycie staruszka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie , nastepny hit na Pampers-Party hehehe....No oczywiscie co kto lubi  ale  dla mnie zdecydowanie nie ta muza i nie te klimaty a slucham  wszystkiego od Paktofoniki ,Maschinhead   do Orthhodox Chor   czy mszy Haendla ale jakos dalam rade   odsluchac hehehe...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Barakuda napisał:

Zgadza sie , nastepny hit na Pampers-Party hehehe....No oczywiscie co kto lubi  ale  dla mnie zdecydowanie nie ta muza i nie te klimaty a slucham  wszystkiego od Paktofoniki ,Maschinhead   do Orthhodox Chor   czy mszy Haendla ale jakos dalam rade   odsluchac hehehe...Pozdrawiam

wiesz ja nie pisze czego słucham ,bo po co mam się popisywać, chcesz to przyjedż zobacz moje "studio",nikt Cię nie zmusza do słuchania i dawania komentarzy,żyjemy w wolnym kraju.Pozdrawiam -Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zauwazylam to w tym watku kazdy pisze jakiej slucha muzyki ,  takze ja tez napisalam czego lubie sluchac , o tym pisalam tez pare postow wczesniej i nie po to zeby sie popisywac tez coos!  Jesli na forum prezentujesz te cale swoje utwory,to  chyba liczysz sie z tym , ze beda komentarze, jak widac liczyles tylko na przychylne a mnie sie twoje muzykowanie nie podoba po prostu i nie musi,  nigdy  nie bylam fanka takiej muzy i nie bede. Slucham zupelnie innych gatunkow muzycznych, wymienilam je przedstawiajac mniej wiecej  ten szeroki zakres i nawiazujac do wypowiedzi Lukasza, ktory podal przyklady calkowicie roznej muzyki(Paktophonika i Ortodox Chor) i ja  z przyjemnoscia moge tego sluchac od Hip-hopu , ciezkiego metalu  rocka po muzylke klasyczna no a twoj repertuar Sorry, ale   w zyciu takiego czegos nie sluchalam i nie bede, zwlaszcza ten ostatni twoj hit kojarzy mi sie z umpa...umpa....w remizie czy domu starcow a ja nawet jak bede staruszka to wole podrygiwac przy Elan grupy Nightwish- refleksyjny  utwor i tresc, ale to moje zdanie oczywiscie  i mam prawo do swojej opinii,. A twoje studio  tak jak i ta muza kompletnie mmnie nie obchodzi. Kurna jakby tak kazdy co lubi sobie pospiewac, strzelal by focha, ze jego hity sie komus nie podobaja, co to by bylo ....Pokory! Pokory troche - to twoje slowa i sie sam zastanow nad tym hehe.Graj piekny cyganie.....lalalala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Natrzaskalam  tekscik z lierowkami itd , okropnie no ! Chcialam odpisac szybko i miec z glowy , do tego moja  87 letnia susse Madchen juz czekala  z niecierpliwoscia na spacerek i wyszlo troche hardcorowo  niestety. No , ale coz ,o gustach sie nie dyskutuje , emocje trza zostawic na mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Barakuda napisał:

O ile zauwazylam to w tym watku kazdy pisze jakiej slucha muzyki ,  takze ja tez napisalam czego lubie sluchac , o tym pisalam tez pare postow wczesniej i nie po to zeby sie popisywac tez coos!  Jesli na forum prezentujesz te cale swoje utwory,to  chyba liczysz sie z tym , ze beda komentarze, jak widac liczyles tylko na przychylne a mnie sie twoje muzykowanie nie podoba po prostu i nie musi,  nigdy  nie bylam fanka takiej muzy i nie bede. Slucham zupelnie innych gatunkow muzycznych, wymienilam je przedstawiajac mniej wiecej  ten szeroki zakres i nawiazujac do wypowiedzi Lukasza, ktory podal przyklady calkowicie roznej muzyki(Paktophonika i Ortodox Chor) i ja  z przyjemnoscia moge tego sluchac od Hip-hopu , ciezkiego metalu  rocka po muzylke klasyczna no a twoj repertuar Sorry, ale   w zyciu takiego czegos nie sluchalam i nie bede, zwlaszcza ten ostatni twoj hit kojarzy mi sie z umpa...umpa....w remizie czy domu starcow a ja nawet jak bede staruszka to wole podrygiwac przy Elan grupy Nightwish- refleksyjny  utwor i tresc, ale to moje zdanie oczywiscie  i mam prawo do swojej opinii,. A twoje studio  tak jak i ta muza kompletnie mmnie nie obchodzi. Kurna jakby tak kazdy co lubi sobie pospiewac, strzelal by focha, ze jego hity sie komus nie podobaja, co to by bylo ....Pokory! Pokory troche - to twoje slowa i sie sam zastanow nad tym hehe.Graj piekny cyganie.....lalalala

moja droga ,nie chodzi o to ,ze chcę  pochlebstwa ,ale Twoje komentarze trąca wyrozumiałoscią i arogancją ,ja mam 60 lat  to po pierwsze i napisałem Ci przyjedż i zobacz moje "studio"   wiesz ile razy jest nagrywana piosenka  w studio ? na prawde mi nie chodzi o poklask ! to już nie te lata,komu zainponuję  ,chyba jakiejs babci i tu masz racje ,ale niech ta babcia sie pocieszy,moja mama była już po 90-ce i jeszcze odwiedzała  domy seniorów i im śpiewała.Spójrz z tego punktu widzenia,pewnie do profesjonalizmu jest daleko,ale to moje hobby ,zauwazyli mnie nie tylko zwykli amatorzy ,ale zawodowcy o czym już pisałem.Lubie też dobrą muzyke od poważnej po rozrywkową,oprócz cięzkiego  jak to napisałaś  metalu ..Havy Metal--nie wiem czy dobrze napisałem,znam tylko 3 jezyki ,angielskiego nie!.Pracujesz ,bodajże jako opiekunka ,tak mi się zdaje ,ale nie masz Ty pokory dla tych ludzi a co bedzie z Tobą gdy bedziesz miała 80 czy 90 lat?Pozdrawiam  i patrz na to trochę z innej "strony"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe....hahaha ,,wydedukowal sobie , ze nie jestem dobra opiekunka , bo mi sie jego piosnki nie podobaja.  Sorry, ale "Zonko moja"  jest w stylu discopolo i to w siermieznym gatunku ,  czego nie cierpie i nie bede sie tym katowac Nie musze miec do  podopiecznychnich "pokory",  wystarczy wyozumialosc. Jesli chodzi o ten twoj repertuar, to  uwazam , ze moze sie staruszkom podobac, takie "przeboje" slyszalam na imprezach dla seniorow  w klubie nie daleko mojego domu czy podobne "klimaty" na imprezach w Heime, gdzie zapraszano moja podopieczna a i gdzies na wiejskim weselu  i  tylko to napisalam . Co to ma wspolnego z "pokora" do staruszkow? Wiadomo, ze sluchaja tego co lubia , czego sluchali w mlodosci, przeciez nie beda sluchac  Heavy-Metallu. A ja jako staruszka?Juz pisalam  bede hulac przy swoich hitach, mam nadzieje, ze personel  domu starcow zadba o  "hity na czasie" hehe...Tak popatrzec na przyklad na Rollingstonsow, juz nie mlodzi a jak graja....ech.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, adamos1 napisał:

moja kochana ,ironizujesz ,baw sie ,bo to Ci pozostało!!!!!

 

No nie tylko to . hahaha i dobrze , bo wtedy  chyba byloby nudno , ale ogolnie lubie sie bawic czemu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gość Barakuda napisał:

No nie tylko to . hahaha i dobrze , bo wtedy  chyba byloby nudno , ale ogolnie lubie sie bawic czemu nie...

ja też ,pozdrawiam:) kurcze musze coś Ci zaspiewać ,ale co?  ha ha  tylko nie po angielsku ,bo ten jezyk mnie nigdy nie pociagał ha ha

 

 

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barakuda

Ok. Moze sprobuj  cos Dzemu ,  slyszalam pare amatorskich wersji  i nawet dobrze to brzmialo chociaz to nie to  samo  co  wykonanie Ryska Riedla czy nowego  wokalisty. Kiedys na starowce mlody chlopak fantastycznie spiewal przepiekny" List do M "i "Partyzant ", dorzucilam do puszki na piwko. Slyszalam nawet wersje dancingowa  do kotleta-"W zyciu piekne sa tylko chwile" i "Whisky" , moze cos z tego wejdzie na stale do twojego repertuaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich amatorów  co pięknie śpiewają jest od liku   ,ja byłem w chórze  uczyłem się klasyki na gitarze w szkole muzycznej ,ale wszystko wzieło w "łep" -choroba uszu -potem operacja na uszy  i marzenia się skończyły ,ale pozostało tylko hobby ,kiedy z pośród 150 kandydatów do filmu dokumentalnego powiedziałem do reż.."........ Olek ,są o wiele zdolniejsi ode mnie ,odrzekł ,wiem ,nie o to mi chodzi ....itd.   chodzi o Twoją pasje i zaangażowanie w to co robisz!   i to w tym wieku!  ...."Chyba się nie pomylił.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam....szczęsciarą była gdy bylismy razem i nikt nie musiał tułać się po świecie za chlebem a teraz ? pieniadze są ,ale to drugie zostało z boku.Zresztą w tedy mielismy pieniadze i szczęscie , ach dużo pisania.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...