Skocz do zawartości

zarobki w opiece w Europie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niezła kaska, 30000 euro albo 71000 franków rocznie drogą nie chodzi, haha. Pokrywa się to z moimi planami...do marca czy to świąt wielkanocnych intensywnie popracować,potem iść jeszcze na miesięczny kurs niemieckiego w kraju, w międzyczasie pomyśleć o egzaminie w  DE i jazdaaaa...albo tu,albo tu, a może i Niderlandy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Łukasz napisał:

Niezła kaska, 30000 euro albo 71000 franków rocznie drogą nie chodzi, haha. Pokrywa się to z moimi planami...do marca czy to świąt wielkanocnych intensywnie popracować,potem iść jeszcze na miesięczny kurs niemieckiego w kraju, w międzyczasie pomyśleć o egzaminie w  DE i jazdaaaa...albo tu,albo tu, a może i Niderlandy. 

Pracowałam w Austrii prywatnie i na GW  prawie 6 lat .  Pracowałam też w CH . Obecnie  moja znajoma pracuje w  Zurichu , zarabia sporo .Ja teraz pracuje w Niemczech i zarabiam prawie tyle co w CH. Mam pod opieka jedna osobę . Trzeba szukać  dobrych miejsc . Jeśli trafi sie na przecietną Stelle nie wraca sie na nią, Inaczej nie znajdziesz dobrze płatnego miejsca. A praca wszędzie taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytania postawionego na samym początku - czy przedstawione wyżej zarobki są godziwe - trudno jednoznacznie rozstrzygnąć. Warto jednak pamiętać, że praca w opiece nie należy do najłatwiejszych. Prócz codziennego obcowania z drugim człowiekiem opiekunowie przejmują za niego odpowiedzialność. Empatia, cierpliwość a także umiejętność obchodzenia się z chorobą a czasem i śmiercią uzupełniają ten jakże wymagający profil pracownika.

A zarobki w Niemczech?wygórowane jak zawsze ,,wszędzie ,,wiemy jak jest ,znamy rzeczywistosć,,płace są od 500 euro msc, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak się przestawić w pracy w Heimie albo w szpitalu, jak na sztelach fajnie mam:hahaha: ale może kaska weźmie górę nad sentymentami sztelowymi:cool: jak będę miał 2500 miesięcznie brutto,ubezpieczenie itp itd...z drugiej strony przyzwyczaiłem się do kwot agencyjnych, hmm...zacznę przeliczać, jak niektórzy:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Blondi napisał:

Wracając do pytania postawionego na samym początku - czy przedstawione wyżej zarobki są godziwe - trudno jednoznacznie rozstrzygnąć. Warto jednak pamiętać, że praca w opiece nie należy do najłatwiejszych. Prócz codziennego obcowania z drugim człowiekiem opiekunowie przejmują za niego odpowiedzialność. Empatia, cierpliwość a także umiejętność obchodzenia się z chorobą a czasem i śmiercią uzupełniają ten jakże wymagający profil pracownika.

A zarobki w Niemczech?wygórowane jak zawsze ,,wszędzie ,,wiemy jak jest ,znamy rzeczywistosć,,płace są od 500 euro msc, 

Nie wiem , nie spotkałam jeszcze osoby pracującej za tak niską stawkę . Sama zaczynałam od 950 euro . Ale wtedy też był inny kurs , kasa była bardzo dobra jak na początek. Nikt nie zarobi dobrej kasy kto ma pośrednika w jakiej formie by to nie było. Trzeba sie dzielić zarobioną  kwota i już.  Przynaję Ci rację  , bo znam  robote od podszewki.Trzeba mieć predypozycje  koniecznie też trzeba oddzielic sprawy prywatne , rodzinne, a tego się nie da zrobić.  Wyobraź sobie opiekunkę wyjeżdżającą , ktora zostawia w domu dzieci . Strach , obawa , niepewność , zabije empatie . Przecież jesteśmy tylko ludźmi , matkami , żonami  i babciami . To bardzo ciężka praca  w dodatku dobija nas tęsknota , niemoc  w pewnych przypadkach w opiece . Dużo by o tym pisać , niestety nie ma poradnika i nie będzie . Jesteśmy rzucone na głeboką wodę i musimy sobie radzić same .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Łukasz napisał:

tylko jak się przestawić w pracy w Heimie albo w szpitalu, jak na sztelach fajnie mam:hahaha: ale może kaska weźmie górę nad sentymentami sztelowymi:cool: jak będę miał 2500 miesięcznie brutto,ubezpieczenie itp itd...z drugiej strony przyzwyczaiłem się do kwot agencyjnych, hmm...zacznę przeliczać, jak niektórzy:hahaha:

Niestety ale jest wymagany dobry niemiecki i są ograniczenia wiekowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Adam napisał:

Ja już w tym roku skonczylem 54 ale w większości przyjmują do 50 a i tak najchętniej wezmą takiego co ma 30 czy 40 lat.

i tu sie nie zgodze... tu gdzie teraz pracuje, w Austrii w Tulln, 35 km od Wiednia jak spotykam opiekunki to wszytskie prawie juz na polskiej emeryturze, czyli po 60-tce... prawda jest taka, ze przynajmniej tutaj jest tak duze zapotrzebowanie, ze jak sama obserwuje to zaczyna to byc prawie lapanka opiekunow z ulicy... juz sie na jezyk nie patrzy, na nic, byle by byla sztuka czlowieka do pracy i tyle.... jak spotykam pania, ktora ma baaaardzo duze,bo 17-nasto letnie dosw w Polsce w pracy w ramach wolontariatu w hopicjum domowym, to chyle czoła... ale jak slysze, ze pracuje 5-ty rok w Austrii a jezyk w stlu: nein Tabletten, nein gut, nein esen, to skora cierpnie... a jak proponuje, ze spotykajac sie w ramach paus moge ją z jezyka podszkolic, to wielkie oburzenie, a po co mi sie w tym wieku uczyc... a ja naiwna za friko proponuje... ludzie, zastanawiam sie tylko nad jednym, a jak cos sie stanie z pdp to jak ktos taki zadzwoni po pogotowie i powie co sie dzieje? ja sama bym sie bała.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Betty napisał:

i tu sie nie zgodze... tu gdzie teraz pracuje, w Austrii w Tulln, 35 km od Wiednia jak spotykam opiekunki to wszytskie prawie juz na polskiej emeryturze, czyli po 60-tce... prawda jest taka, ze przynajmniej tutaj jest tak duze zapotrzebowanie, ze jak sama obserwuje to zaczyna to byc prawie lapanka opiekunow z ulicy... juz sie na jezyk nie patrzy, na nic, byle by byla sztuka czlowieka do pracy i tyle.... jak spotykam pania, ktora ma baaaardzo duze,bo 17-nasto letnie dosw w Polsce w pracy w ramach wolontariatu w hopicjum domowym, to chyle czoła... ale jak slysze, ze pracuje 5-ty rok w Austrii a jezyk w stlu: nein Tabletten, nein gut, nein esen, to skora cierpnie... a jak proponuje, ze spotykajac sie w ramach paus moge ją z jezyka podszkolic, to wielkie oburzenie, a po co mi sie w tym wieku uczyc... a ja naiwna za friko proponuje... ludzie, zastanawiam sie tylko nad jednym, a jak cos sie stanie z pdp to jak ktos taki zadzwoni po pogotowie i powie co sie dzieje? ja sama bym sie bała.....

Tak jest . Mam jeszcze starszych ode mnie zmiennikow tyle że w opiece domowej a tu chodzi o zatrudnienie w placówkach tsk jak szpital albo heim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Adam napisał:

Tak jest . Mam jeszcze starszych ode mnie zmiennikow tyle że w opiece domowej a tu chodzi o zatrudnienie w placówkach tsk jak szpital albo heim.

no tak, nie zalapalam.... powiem Ci, ze mam bliską kolezanke, ktora latami pracowala w Niemczech jako opiekunka, pozniej sciagnelam ją jako swoja zmienniczke do Austrii, ale jak ktos przywykl do pracy po kilka miesiecy pod rzad, a nie do realiow austriackich, gdzie zmiany sa co 2-3 tygodnie, a przez to jedzie sie do domu z duzo mniejsza kasa to popracowala w Austrii kilka miesiecy i wrocila do jezdzenia do Niemiec. A teraz koncem  maja odwazyla sie i pojechala do pracy w Heimie niemieckim, stawka 1800 euro plu pokoj, za ktory placi pracodawca, jest z 3 innymi Polkami i jest przeszczesliwa, bo jak mowi: kilka godzin w pracy i wolne, a jeszcze sie udalo, ze te kolezanki popoludniami pozalatwialy jakies sprzatanie na godziny i mowi, ze jak jednego dnia pracuje od 6:30 do 13:30 to po poludniu wezmie 3 godzinki sprzatania 2 razy w tygodniu i juz ma kase na jedzenie, nie musi ruszac z wyplaty... do Heimow, tych austriackich tez caly czas jest nabor, ale wyglada to tak, ze wystarczy miec kurs online zrobiony na 200 godzin i tlumaczenie na niemiecki i mozna pracowac.... jak jej slucham to sama dochodze do wniosku, ze moze to jest wlasnie jakies rozwiazanie by sprobowac i przestac zyc na dwa kraje i rozstawac sie z rodziną?..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...