Skocz do zawartości

200euro miesiecznie na jedzenie dla 2osob


Gość grazyna1972
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Jolantapl to wobec tego nasza wina, że się godzimy na takie przekręty. To jest przecież jawne okradanie opiekunek.  Z tego względu nie jestem pewna czy dalej będę pracować. 

Ja się nie cykam, dziś jawnie się pokłociłam przez telefon z prezesem agencji.

Kiedy zapytałam dlaczego za maj nie zapłacone, znów mi zaczeli wciskać kit, że później itd. Aż mnie skręcało od słuchania tych bzdur. 

Ja nie odpuszczę i jak nie wyrównają złożę wniosek korygujący w ZUS.  Jak to nie wystarczy będę działać dalej. 

Właśnie opiekunki się boją, czego?.. nie rozumiem.

Choć ta stella mi odpowiada, to jestem w stanie zrezygnowac z dalszej wspólpracy. 

Nikt nie będzie mnie wykorzystywał i jeszcze ze mnie głupka robił. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta tym sposobem wychodzi, że składki sa płacone od mimalnej krajowej. 

Oszustwo aż w oczy kole.

Jeden pracownik z agencji przedstawiający się jako osoba z doktoratem, zaczał tak kręcić, że az mnie głowa rozbolała. Normalnie potraktował mnie  jak głupka. To już mnie totalnie zdenerwowało.  Nie dość, że grabią to jeszcze usiłują z opiekunki zrobić głąba.

Nie wiem czy ten doktorat upoważnia go do tak bezczelnego kłamstwa? Usiłował mi wcisnąć, że umowy zlecenia obowiązują inne przepisy dot, płacenia składek ZUS. 

Wiele opiekunek umie czytać przepisy i właściwie je interpretować, więc może pracownicy agencji powinni chyba bardziej szanowac tych, którzy na nich pracują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Może to właśnie ich sposób na płacenie ZUS od średniej krajowej ? W sumie kwota składek jest ważna, ale jak robią takie uniki to na pewno po to by nie płacić składek ZUS..

Zus od średniej krajowej to jest tylko lep na muchy czyli opiekunów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Łukasz napisał:

Łukasz wklej to mojej agencji, bo ja wiem. 

Łukasz jak się robi dwie wypłaty w miesiącu a następnego nie płaci wcale, to tym sposobem za jeden miesiąc się ZUS-u nie płaci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorobowe jest płacone tylko jeśli nie upłynęło 30 dni od ostatniego miesiąca za który masz płacony ZUS. Więc jeśli zachorujesz np. 31 lipca to pozamiatane, termin minął, oczywiście pod warunkiem że akurat w czerwcu będziesz miała podwójną wypłatę to za lipiec nie będzie składek ani prawa do chorobowego bo minęło 30 dni. Takie to lekko pokręcone...

Jak agencja potrąca to MUSI płacić do ZUS, to szczególnie kontrolowane bo to są pieniądze pracownika a nie agencji.

Edit.

Gorzej. W ogóle nie nabywasz prawa bo nie masz nieprzerwanego okresu ubezpieczenia 90 dni !!!!

 

Edytowane przez Maria Jolanta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jolantapl ja już w marcu i kwietniu sie denerwowałam o składki na ZUS, za miesiąc luty.

Następnie przez dwa miesiące agencja składki płaciła i było ok. Teraz znów sytuacja się powtarza. Ja na tej stelli już jestem ponad 4 m-ce. 

Teraz czekam kiedy wpłynie za czerwiec, jeśli w czerwcu to już wiadomo, że za jeden miesiąc składki uciekną, jeśli z lipcu to składki wpłyną dopiero w sierpniu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...