Skocz do zawartości

Czy wykupię w Niemczech polska receptę?


Gość Joanna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczynki jutro wyjeżdżam i nie mam jak już wykupić recepty. Pewnie się nie da ale czy w Niemczech zrealizuję polską receptę ze zniżką czy lepiej zostawić mężowi i on wykupi i wyśle do Niemiec? Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale pod warunkiem, że wypisany lek jest w obrocie w Niemczech lub ma swój zamiennik. Zniżka przepada. Najlepiej przed wyjazdem poprosić lekarza o sprawdzenie leku w Niemczech i wypisanie takiego, który jest na obu rynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL  są  czynne apteki  całodobowe/ 7 dni w tygodniu /lub dyżury aptek w mieście.  Proszę zrealizować  receptę  ze zniżką w Pl. 

Ostatecznie można też poprosić kierowcę busa o podjazd  do najbliższej  apteki w PL.

(Wystarczy w wyszukiwarce Google do mikrofonu  własnego telefonu wypowiedzieć zdanie: dyżurna  apteka) . 

Wysyłka  leków  pocztą  jest zabroniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Heidi napisał:

W PL  są  czynne apteki  całodobowe/ 7 dni w tygodniu /lub dyżury aptek w mieście.  Proszę zrealizować  receptę  ze zniżką w Pl. 

Ostatecznie można też poprosić kierowcę busa o podjazd  do najbliższej  apteki w PL.

(Wystarczy w wyszukiwarce Google do mikrofonu  własnego telefonu wypowiedzieć zdanie: dyżurna  apteka) . 

Wysyłka  leków  pocztą  jest zabroniona.

O kurcze, a mąż mi ciągle wysyła

Raz szły 4 tygodnie, ale zdążyły dojść na dzień przed moim wyjazdem

Oczywiście w pozostałych kwestiach masz rację. Można wykupić w Polsce. W każdym mieście jest dyżurna całodobowo apteka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Heidi napisał:

W PL  są  czynne apteki  całodobowe/ 7 dni w tygodniu /lub dyżury aptek w mieście.  Proszę zrealizować  receptę  ze zniżką w Pl. 

Ostatecznie można też poprosić kierowcę busa o podjazd  do najbliższej  apteki w PL.

(Wystarczy w wyszukiwarce Google do mikrofonu  własnego telefonu wypowiedzieć zdanie: dyżurna  apteka) . 

Wysyłka  leków  pocztą  jest zabroniona.

Znalazłam takie info. Mnie też mąż dosyła leki gdy mi brakuje.

Istnieją pewne wyjątki, gdy zezwala się na wysyłkę leków na receptę do innego kraju w Europie. Możesz wysyłać leki, gdy:

lek nie jest dostępny w kraju dostawy;

osoba wysyłająca dostarcza dowód, że lek jest przeznaczony do użytku osobistego wraz z danymi kontaktowymi lekarza, pod którego nadzorem będzie;

lek jest potrzebny, aby kontynuować leczenie, które dana osoba rozpoczęła w innym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na granice.gov znalazłam zdanie Przesyłanie „produktów medycznych” za granicę i do Polski w przesyłkach pocztowych między osobami fizycznymi jest zabronione.

To jak to w końcu jest? Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie poczty polskiej jest napisane, że do Niemiec nie można wysyłać:

  • baterii litowych przesyłanych luzem lub zainstalowanych w urządzeniach,
  • papierosów i innych wyrobów tytoniowych,
  • uli pszczelich,
  • żywych zwierząt,
  • broni, w szczególności broni palnej, części broni, amunicji, imitacji broni.

O lekach nie ma ani słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...