Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, BabaJaga napisał:

Witam wszystkich na imię mi Emilia i chciałabym pracować jako opiekunka osób starszych.

Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś firmę? Tak wiem każda ma swoje plusy i minusy, nie ma idealnej.

Czytałam trochę o firmach i na początku pomyślałam o Interkadra i Aterima Med, ale z tego co tu czytam, te firmy się popsuły...

Zapytacie pewnie na czym mi najbardziej zależy i jaka jest moja znajomość języka.

Zależy mi jak zapewne każdemu na dobrym wynagrodzeniu (stosownym do moich umiejętności, liczę się z tym, że na początku będzie to niewiele) i wypłaconym na czas, z tego co tu czytam ważna jest karta Ekuz i druk A1. Niestety moja znajomość języka to podstawowy/podstawowy+, ale staram się każdego dnia uczyć nowych słów, bo wiem że język to podstawa z resztą chcę się nauczyć tego języka, nie lubię niekomfortowych sytuacji, gdy ktoś do mnie mówi, a ja nie wiem o czym mówi.

Z tego  o się dowiedziałam, nie warto aplikować to nowych firm, bo nigdy nic nie wiadomo, zostawić swój namiar wszystkim na raz - z jednej strony dobra myśl, bo może napłynąć sporo ofert i można wybrać odpowiednią, ale z drugiej strony obawiam się bombingu telefonicznego.

Jestem osobą uczciwą i pracowitą, dość szybko się uczę.

Liczę na Wasze wsparcie, w szczególności na stałych forumowiczów, jeśli nie w temacie to na prv. Z góry dziękuję za wszelką pomoc, Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :)

Chętnie podepnę się pod pytanie.

Mam całą masę wątpliwości i szukam naprawdę czegoś godnego zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Halina_sz napisał:

Chętnie podepnę się pod pytanie.

Mam całą masę wątpliwości i szukam naprawdę czegoś godnego zaufania.

Napisz na priv do Baba Jaga bo ja jej co nieco napisałam to może ona Ci to prześle bo nie chce mi sie pisać tego samego dwa razy jestem troche zajeta bo pracuje a Wy macie jeszcze czas przed wyjazdem.Pozdrawiam Cię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

@BabaJaga o tak jak pojedziesz do pracy do De,sama się przekonasz,że Twoja nauka to jakaś pomyłka,bo my myślimy,że dużo umiemy a co do czego to musimy zacząć się uczyc języka od początku,ja zaczynalam też pracę w opiece od paru słów,no może więcej,ale co ofetta to Pdp nadają dialektem,gwarą swoją,ja pamiętam ,że jak słuchałam tego dialektu,to pomyslalam sobie,co jest,że ja nic nie rozumiem,dopiero jak zaczeli mówić normalnie,to łapalam o co biega,ja mam szczescie do dialektu,ale daję radę,pytam po niemiecku,czy o to im chodzi itd.

Każda nauka jest dobra,aby tylko odważnie klepac,nie zwracać uwagi nawet czy dobrzr czy nie,śmiało mowic a to już dużo,każdy niemiec co mówi Hoh Deutsch powie,że sam ma duży problem z dialektem a co mówić polka ucząca sie jezyka,  także dużo odwagi ,smialosci  i każdy powinien sobie dac radę. Ja już przeszłam 3różne dialekty,a co dziwne,że taka babcia Ci powie,,nie rozmiesz? Do nich nie dochodzi,że my uczymy sie czystego języka a nie bajerisze czy szwebisze:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @jolantapl. za prv

@Blondi masz rację i wiem, że pewnie będę zaskoczona będąc tam, nawet oglądałam filmik, że w Niemczech np. nie używa się cyfr rzymskich, że mówią tygodniami np. że coś będzie w 48tygodniu roku. Od dawna też wiedziałam, że tak jak niemal każdym kraju czy Polsce czy Anglii czy Niemczech w niemal każdym regionie mówi się inaczej czy z innym akcentem, o powitaniach różnych, czy to że np zamiast 1.900 Niemcy mówią 19setek co jest dla mnie totalnym zaskoczeniem, ale co kraj to obyczaj, a ja jestem zdania, że lepiej teraz coś niż pojechać zupełnie z niczym. Mogę jedynie mieć tylko nadzieję, że moja nauka będzie szła dość szybko, bo chęci do tego posiadam ;)

Edytowane przez BabaJaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BabaJaga, jak masz chęci to już dużo. Wiem po sobie. :) W sumie najłatwiej nauczyć się podstaw, ale ode mnie uwaga - jak nauczysz się ileś tam słówek to zacznij uczyć się całych zdań. Nie byle jakich, ale takich które uznasz za potrzebne w pracy. Nauczysz się budowy, potem zmienisz słówka i już konstrukcję masz opanowaną. I koniecznie ucz się a głos i mów, mów, mów. Nawet jak mówisz źle to jednak mówisz. :)

A dialektem ja też niechcący się posługuję, załapałam w DE, dwa dni temu podopieczna się śmiała że coś tam powiedziałam szwebisze. :d:d:d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam znowu z firmy Active Intercare z Warszawy w pracy w Niemczech jako opiekunka.Firma miała dużo propozycji żadna nie wypaliła, ale w końcu pojechałam i trafiłam dobrze i jestem zadowolona .Będąc na miejscu w pracy panie z firmy dzwoniły , interesowały się czy wszystko w porządku.Znowu się wybieram i myślę ze tym razem też będzie dobrze.Jak ktoś nie wie jaką firmę wybrać to polecam ACtive Intercare .

Pozdrawiam wszystkie opiekunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry , jestem od dziś zalogowana .Pozdrawiam wszystkich serdecznie . 

I od razu pytanie odnośnie Agencji - poszukuje agencji która zatrudnia na niemieckich warunkach . Trafiłam niestety na nieuczciwą firmę i szukam tym razem UCZCIWEJ. Możecie mi jakoś pomóc , podpowiedzieć? 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marzena.marzena napisał:

Dzień dobry , jestem od dziś zalogowana .Pozdrawiam wszystkich serdecznie . 

I od razu pytanie odnośnie Agencji - poszukuje agencji która zatrudnia na niemieckich warunkach . Trafiłam niestety na nieuczciwą firmę i szukam tym razem UCZCIWEJ. Możecie mi jakoś pomóc , podpowiedzieć? 

Dziękuję i pozdrawiam

Napisz dlaczego uważasz ,że firma nie uczciwa co oni przeskrobali? ha ha .A uczciwej firmy to ja nie znam ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baba Jaga nie mogę wysyłać wiadomości na priv bo mi się tam znów jakieś głupoty powklejały ale jeszcze jedna rada pytaj zawsze czy jest koordynator co mówi po polsku bo jak mówi tylko po niemiecku to się nie dogadasz tu trzeba znać język dobrze,zeby dogadac się przez telefon z taką osobą a po za tym oni mają przeważnie tel.komórkowe to dodatkowy koszt jakbyś chciała do niego dzwonic no chyba ,ze masz niemiecki numer.Jak już coś wybierzesz to się nam pochwal pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agencja jak agencja.Każda chce zarobić.Mam sporo namiarów,bo jak wyjechałam dostałam od dziewczyn na miejscu.A będąc w Polsce też dostałam.Zadzwoniłam do kilku i faktycznie wszystkie chciały mnie zatrudnić na już.Wybrałam tą,która w miarę płaciła,odpowiadał mi czas wyjazdu,długośc pobuty i warunki na miejscu(choć tu nie zawsze wszystko wiadomo).W sumie główną info był czas wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się zapisałam na to forum to zaraz przyszły 4 oferty od firm,że chcą mnie zatrudnić.Proszę wypełnić formularz lub zadzwonić lub podac numer oni oddzwonią.Wybór nie jest łatwy.Najlepiej podac w rozmowie swoje warunki tzn termin wyjazdu,długość pobytu,płeć pdp,chodzący czy leżący,logiczny czy nielogiczny,jedna czy dwie osoby,czy będziesz jeździć samochodem(czasem niezbędne) czy przychodzi diakonka np do mycia,kto i jakie robi zakupy.I na początek wcale nie mówić ,że chcesz mało kasy,bo wiesz,że znasz kiepsko język.Lepiej troszkę chcieć więcej i ewentualnie wziąć ofertę za 50 euro mniej,bo odpowiada nam termin lub miejscowość(np nie każdy lubi wieś czy wielkie miasto).Ważne jest też czy na miejscu ustalona jest pauza dla opiekunki.Powinna być dwugodzinna co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dorota61 napisał:

A jak się zapisałam na to forum to zaraz przyszły 4 oferty od firm,że chcą mnie zatrudnić.Proszę wypełnić formularz lub zadzwonić lub podac numer oni oddzwonią.Wybór nie jest łatwy.Najlepiej podac w rozmowie swoje warunki tzn termin wyjazdu,długość pobytu,płeć pdp,chodzący czy leżący,logiczny czy nielogiczny,jedna czy dwie osoby,czy będziesz jeździć samochodem(czasem niezbędne) czy przychodzi diakonka np do mycia,kto i jakie robi zakupy.I na początek wcale nie mówić ,że chcesz mało kasy,bo wiesz,że znasz kiepsko język.Lepiej troszkę chcieć więcej i ewentualnie wziąć ofertę za 50 euro mniej,bo odpowiada nam termin lub miejscowość(np nie każdy lubi wieś czy wielkie miasto).Ważne jest też czy na miejscu ustalona jest pauza dla opiekunki.Powinna być dwugodzinna co najmniej.

Bardzo rozsądne podejście do sprawy bo kazdy ma inne umiejetnosci i inne preferencje dotyczące tej pracy brawo.Ja np.nie biorę liftów bo się na tym nie znam i nie mam praktyki w obsłudze tych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolantapl. napisał:

Bardzo rozsądne podejście do sprawy bo kazdy ma inne umiejetnosci i inne preferencje dotyczące tej pracy brawo.Ja np.nie biorę liftów bo się na tym nie znam i nie mam praktyki w obsłudze tych urządzeń.

Tak, masz w zupełności rację, ale agencje poszukują opiekunów do konkretnego miejsca i osoby, a nie dla konkretnego opiekuna odpowiadającego mu miejsca pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marianek napisał:

Tak, masz w zupełności rację, ale agencje poszukują opiekunów do konkretnego miejsca i osoby, a nie dla konkretnego opiekuna odpowiadającego mu miejsca pracy!

Ale my mamy mozliwość poszukania oferty,która nam pasuje nie musimy przyjmować wszystkich ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolantapl. napisał:

Ale my mamy mozliwość poszukania oferty,która nam pasuje nie musimy przyjmować wszystkich ofert

Pewnie, że nie. Ale opiekun zawsze stoi na gorszej pozycji.>:( Ale jak ja szukam, to interesuje mnie przede wszystkim podopieczny i miejsce i dopiero potem aplikuję. Im agencja rzetelniej opisze sytuację, tym lepiej podjąć decyzję. Staram się podpisywać umowę tylko na okres zlecenia, a nie na przykład cały cały rok. Chociaż teraz o to coraz trudniej. Ale jak w umowie jest klauzula wypowiedzenia umowy z 14-dniowym okresem wypowiedzenia, i jak nie pasuje agencje czy miejsce wypowiada się 2 tygodnie przed końcem zlecenia i po kłopocie!  Agencje w każdy sposób próbują przywiązać do siebie opiekunów. Jak rejestrowałem się na tym forum, to propozycje przysłały chyba wszystkie reklamujące się tutaj firmy. I nie z ofertami pracy, tylko wypełnić formularze, podać dane osobowe i takie tam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Marianek napisał:

Pewnie, że nie. Ale opiekun zawsze stoi na gorszej pozycji.>:( Ale jak ja szukam, to interesuje mnie przede wszystkim podopieczny i miejsce i dopiero potem aplikuję. Im agencja rzetelniej opisze sytuację, tym lepiej podjąć decyzję. Staram się podpisywać umowę tylko na okres zlecenia, a nie na przykład cały cały rok. Chociaż teraz o to coraz trudniej. Ale jak w umowie jest klauzula wypowiedzenia umowy z 14-dniowym okresem wypowiedzenia, i jak nie pasuje agencje czy miejsce wypowiada się 2 tygodnie przed końcem zlecenia i po kłopocie!  Agencje w każdy sposób próbują przywiązać do siebie opiekunów. Jak rejestrowałem się na tym forum, to propozycje przysłały chyba wszystkie reklamujące się tutaj firmy. I nie z ofertami pracy, tylko wypełnić formularze, podać dane osobowe i takie tam!

Ale to chyba dobrze,ze jest tyle firm bo jest w czym przebierać ja jak znalazłam to forum to też aplikowałam do wszystkich i teraz jak znajduję ofertę do z jakiejś konkretnej firmy to tam aplikuje i juz nie musze się bawić w wypełnianie formularzy itp.najwyzej jak mój poziom językowy się poprawia to jeszcze raz sprawdzają i tyle a z rozwiązaniem umowy nie ma problemu jak nie jesteś na zleceniu wysyłasz wypowiedzenie i prosbę o natychmiastowe rozwiazanie i jeszcze zadna firma nie robiła mi z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marianek napisał:

 Jak rejestrowałem się na tym forum, to propozycje przysłały chyba wszystkie reklamujące się tutaj firmy. I nie z ofertami pracy, tylko wypełnić formularze, podać dane osobowe i takie tam!

chyba nie maja o mnie dobrego zdania te agencje, bo do tej pory nikt sie do mnie nie odezwal....                                     hm, jakos to przezyje :)                                  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to co napisałam w poprzednim poście to pisze się w formularzu większość  jolanta.pl masz świetny pomysł z tymi zapisami do firm.Ja już jestem w trzech.

Marianek Ty to masz jakiś obniżony poziom naszej wartości.Trzeba siebie cenić.Agencje szukają opiekunów do konkretnego miejsca,ale jak mają Twoje preferencje to wiedzą czy dzwonić czy nie.Z reguły i tak zadzwonią,bo może się zdecydujesz mimo wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jakies szczęscie ,,oby tak dalej,,ale już mi oferowali pracę za jeszcze większe pieniadze niż mam,,hahahaha trzeba się cenic ,,wiedzą ,że za mniejsze nie pojadę,,ale tą za większe pieniadze też narazie odmówiłam,,nie mam problemu z pracą ale narazie jeszcze urlopik ,,,kochane wolne :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dorota61 napisał:

Marianek Ty to masz jakiś obniżony poziom naszej wartości.

Raczej nie mam!

 

3 godziny temu, Dorota61 napisał:

Trzeba siebie cenić

Staram się :d

3 godziny temu, Dorota61 napisał:

Agencje szukają opiekunów do konkretnego miejsca,ale jak mają Twoje preferencje to wiedzą czy dzwonić czy nie.Z reguły i tak zadzwonią,bo może się zdecydujesz mimo wszystko.

No tak... dzwonią zawsze jak trzeba na sofort. I wcale nie patrzą na Twoje preferencje.>:(  Na to najczęściej dają się złapać "świeżynki" Na zasadzie: jak odmówię, to nigdy do mnie nie zadzwonią! Większe zaufanie wzbudzi u mnie agencja która szuka z 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem np zmiennika. Wtedy wiadomo, że jest w miarę i zmiennik nie musi uciekać! :p Ale na razie wyjeżdżam prywatnie, za dużo większe pieniądze (płatne tygodniowo) Podopieczny nie jest stary, może kilka lat pociągnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...