Skocz do zawartości

Uczciwość firm oferujących pracę w opiece... Moja historia


Rekomendowane odpowiedzi

Z dniem  13.11.2020 roku rozwiązuję umowę z Waszą firmą w trybie natychmiastowym.

Uzasadnienie:  Nie otrzymałam zapłaty za 2 tygodnie swojej pracy w Niemczech.
Firma Secawo oszukała mnie. 
Oszustwem jest wysłanie osoby na zlecenie z pracą nocną pomimo tego, że ta osoba telefonicznie i pisemnie w wiadomości @ do Secawo nie zgodziła się na pracę w nocy, czemu dała wyraz zaraz po przedstawieniu jej oferty
Oszustwem jest przekazywanie nieprawdziwych informacji dotyczących zlecenia ( praca każdej nocy, waga pacjentki , ilość osób w domu )
Oszustwem jest nie wypłacenie mi wynagrodzenia za dobrze wykonaną pracę, oraz  za pracę nocną, na którą nie wyraziłam zgody przed wyjazdem z Polski , w dniu przekazywania mi przez telefon informacji o zleceniu. 
Skrajną nieuczciwością i bezmyślnością  jest wysłanie do rodziny niemieckiej osoby całkowicie nie pasującą do tego zlecenia - rodzina niemiecka wymagała pracy w dzień i w noc , ja nie wyraziłam zgody na pracę nocną... a potem za swój błąd w doborze opiekunki i rodziny obarczanie opiekunki.

Firma potraktowała mnie nieludzko, bo pomimo mojej pisemnej prośby o zaliczkę na poczet wypłaty nie otrzymałam jej... a 3 dni później dzięki Secawo odbyłam 2 dniową  podróż bez pieniędzy na nowe zlecenie, na które nie dotarłam z powodu zerwania w międzyczasie umowy niemieckiej rodziny z firmą. Dzięki temu przez ponad 60 godzin w tym 9 godzinach oczekiwania na dworcu... zanim nie dotarłam do swojego domu , nie miałam możliwości jedzenia i picia. Do Polski wróciłam skrajnie odwodniona. 

Po powrocie do Polski miałam telefon sondujący Z Secawo, czy chcę kontynuować współpracę , przyjąć nowe zlecenie , ale kiedy odmówiłam podając powyższe powody otrzymałam wiadomość @ ,że nie otrzymam wypłaty za przepracowane pół miesiąca w Niemczech
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Katarzyna Krawętkowska bardzo mi przykro z powodu tego co Cię spotkało. 

Ja uważam, że 50 %zleceń, które nam agencje przedstawiają nie ma nic wspólnego z sytuacja, która zastajemy na miejscu. Co do firm posredniczacych to niestety jedna lepsza od drugiej w negatywnym znaczeniu. Na mojej osobistej czarnej liście firm jest już ich kilka, które mnie oszukały w taki czy inny sposób >:(

Edytowane przez Niezapominajka 67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@INEZ

Te osoby którym Secawo nie wypłacała należności za każdą godzinę pracy na zleceniu proszę o kontakt 881025060. Pomogę odzyskać pieniądze.

Ustawa z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę

Art. 1.Użyte w ustawie określenia oznaczają: ...

1a) „minimalna stawka godzinowa” – minimalna wysokość wynagrodzenia za każdą godzinę wykonania zlecenia lub świadczenia usług, przysługująca przyjmującemu zlecenie lub świadczącemu usługi.

Nowa regulacja dotycząca minimalnej stawki godzinowej na umowie zlecenie obejmuje:

 

umowy o świadczenie usług, do których stosuje się przepisy o zleceniu,

umowy zlecenia.

 

Wysokość wynagrodzenia zleceniobiorcy powinna być ustalona w umowie w taki sposób, aby za każdą godzinę wykonania zlecenia nie było ono niższe niż wysokość minimalnej stawki godzinowej. Zleceniobiorca może mieć roszczenie o wypłatę tej stawki, nawet jeżeli w umowie określono kwotę wynagrodzenia na niższym poziomie. W przypadku gdy zlecenie zostanie przyjęte do wykonania wspólnie przez kilka osób, stawka minimalna odnosić się będzie do każdej z nich.

Za każdą godzinę pracy na zleceniu Zleceniodawca musi zapłacić. Proszę zatem zapisywać ile godzin dziennie pracowaliście , ile godzin w nocy i wysyłać te dane do zleceniodawcy czyli do Promedica24

Nieprzestrzeganie tego obowiązku skutkuje sankcjami za niewypłacanie minimalnej stawki godzinowej.

kary nawet do 30 000 zł

Nie pozwólmy traktować się jak niewolnicy bo tylko niewolnicy pracują bez wynagrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ Zadaniem opiekunki jest tylko zapisywanie każdego dnia ilości godzin realnej pracy i przesyłanie czasu pracy za pomocą sms, wiadomości @ lub raz w miesiącu na piśmie. Przed wysłaniem należy zrobić zdjęcie tej ewidencji czasu pracy aby mieć dowód. 

Kiedy agencja nie zapłaci za resztę godzin powyżej tych na które zgodziliśmy się podpisując umowę  a więc 40 godzin w tygodniu i 160 godzin miesięcznie wtedy skargę piszemy do Państwowej Inspekcji Pracy wraz z ksero umowy, ewidencją realnego czasu pracy na zleceniu, opisem sytuacji i prośbą o kontrolę i wypłatę przez firmę pieniędzy za wszystkie godziny pracy na zleceniu. Kary jakie nakłada Inspekcja Pracy na spółki jest ogromna do 30 000 zł . Są jeszcze Policja, prokuratura , Urząd Skarbowy , ZUS i sądy. 

Nie jesteśmy bezbronne ,problem w tym, że 90 % opiekunów nie ma świadomości swoich praw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ

Te osoby którym Agencja opiekunek  nie wypłacała należności za każdą godzinę pracy na zleceniu proszę o kontakt 881025060. Pomogę odzyskać pieniądze.

Ustawa z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę

Art. 1.Użyte w ustawie określenia oznaczają: ...

1a) „minimalna stawka godzinowa” – minimalna wysokość wynagrodzenia za każdą godzinę wykonania zlecenia lub świadczenia usług, przysługująca przyjmującemu zlecenie lub świadczącemu usługi.

Nowa regulacja dotycząca minimalnej stawki godzinowej na umowie zlecenie obejmuje:

 

umowy o świadczenie usług, do których stosuje się przepisy o zleceniu,

umowy zlecenia.

 

Wysokość wynagrodzenia zleceniobiorcy powinna być ustalona w umowie w taki sposób, aby za każdą godzinę wykonania zlecenia nie było ono niższe niż wysokość minimalnej stawki godzinowej. Zleceniobiorca może mieć roszczenie o wypłatę tej stawki, nawet jeżeli w umowie określono kwotę wynagrodzenia na niższym poziomie. W przypadku gdy zlecenie zostanie przyjęte do wykonania wspólnie przez kilka osób, stawka minimalna odnosić się będzie do każdej z nich.

Za każdą godzinę pracy na zleceniu Zleceniodawca musi zapłacić. Proszę zatem zapisywać ile godzin dziennie pracowaliście , ile godzin w nocy i wysyłać te dane do zleceniodawcy czyli do Promedica24

Nieprzestrzeganie tego obowiązku skutkuje sankcjami za niewypłacanie minimalnej stawki godzinowej.

kary nawet do 30 000 zł

Nie pozwólmy traktować się jak niewolnicy bo tylko niewolnicy pracują bez wynagrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4 miesiące miną dwa lata od napisania tego tematu czy odzyskała Pani swoje pieniądze? Czy sprawa trafiła do sądu i sąd uznał Pani roszczenia? Chce Pani pomagać innym i chciałabym wiedzieć czy sama Pani doprowadziła ta sprawę do końca? Szukam kogoś kto sam wygrał sprawę w sądzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...