Skocz do zawartości

Jak wygląda test na koronawirusa w Niemczech po Waszym przybyciu ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czuję się zdezorientowana bo jest dużo metod pobierania : z palca, z żyły albo słynne wymazy PCR. Przeglądałam duzo filmów, czytałam różne portale medyczne czy to w Polsce i Niemczech ale dalej nie wiem jak wygląda to od kuchni :)

Kto o tym decyduje ? Jeśli ja mówię, że poddam się badaniu i nie mam nic do ukrycia i kary też nie chce płacić ale np. nie toleruje wymazów z nosogardzieli. Czy trzeba mieć mocny dowód by stało się to przeciwskazaniem - wrażliwy nos, polipy, problemy z przegrodą nosową, rozrzedzona krew ?

Piszę o tym, bo gdzieś był przypadek że po badaniu patyczkiem zaczął wyciekać kobiecie płyn mózgowo rdzeniowy( miała niezdiagnozowaną wadę czaszki). Patyczek uszkodził tkankę(perforacja). A któż z nas kontroluje lub wykonuje rezonanse magnetyczne by o tym wiedzieć ;) Co o tym sądzicie ?

Z tego co pamiętam, oddycha się nosem ( odkażamy w ten sposób powietrze, które dostarczamy do płuc). 

Jeśli dojdzie do podrażnienia szczególnie nosa to ciekawi mnie czy zdolność rozprzestrzeniania, wnikania wirusa jest wtedy większa po takim badaniu ? 

Zastanawiam się czy jest możliwość wzięcia materiału

/tylko z gardła/ lub

/ z gardła i przednich części nozdrzy/             

   a na nosogardziel nie zgadzać się ?

Oczywiście jeśli chodzi o wiarygodność testu z nosogardzieli PCR to jest propagowana natomiast czy są na to naukowe dowody. Tyle się słyszy o fałszywie dodatnich testach spowodowanych złą partią produkcyjną... Ludzie się buntują, politycy niektórzy też nie noszą maseczek bo jest to wymysł WHO, gorzej jeśli stanie się to ustawą ? Jest taki chaos że człowiek traci zaufanie...

Reasumując wstawie fragment tekstu:

" Testy na COVID-19 są teraz wykonywane przy użyciu próbek pobranych na jeden z trzech sposobów: wymazem z nosogardzieli, wymazem z nozdrzy lub śliną pobraną do probówki." ???

Co mi i innym doradzicie ? Wasze doświadczenia ? Miał ktoś z Was test na granicy ? Zostawiacie podopiecznego samego i idziecie zrobić test czy przychodzi ktoś do domu seniora i wam pobiera ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opiekunkaforum w sprawie testu mogę Ci tylko tyle powiedzieć, że pobierają materiał w domu (również). Moja koleżanka ale ona jest Niemka po powrocie z zagranicy miała pobierana ślinę do probówki i wymaz z gardła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja miałam kiedyś w Polsce pobierane z nosogardzieli, okropne uczucie taką rurkę wkładają głęboko do nosa i grzebią w nim. Moja firma po każdym powrocie ze zlecenia wtedy gwarantowana darmowe testy skorzystała bo mam chorego tatę i chciałam być pewna że go nie zaraże. Test wykonałam prywatnie w sanepidzie u nas wysłałam rachunek i mi zwrócili za test 80zl.  Wynik miałam za 3 dni więc nie w ciągu 48 h. Ale mnie się nie spieszyło. Tyle mojego doświadczenia.  @Heidijutro jedzie to nam napisze co i jak.  Albo @fizjopflege jak go gdzieś na kwaranttane nie zamkną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, elf napisał:

 Ja miałam kiedyś w Polsce pobierane z nosogardzieli, okropne uczucie taką rurkę wkładają głęboko do nosa i grzebią w nim. Moja firma po każdym powrocie ze zlecenia wtedy gwarantowana darmowe testy skorzystała bo mam chorego tatę i chciałam być pewna że go nie zaraże. Test wykonałam prywatnie w sanepidzie u nas wysłałam rachunek i mi zwrócili za test 80zl.  Wynik miałam za 3 dni więc nie w ciągu 48 h. Ale mnie się nie spieszyło. Tyle mojego doświadczenia.  @Heidijutro jedzie to nam napisze co i jak.  Albo @fizjopflege jak go gdzieś na kwaranttane nie zamkną. 

 Najgorsze to to grzebanie w nosie ...zresztą obojętnie gdzie ci grzebią to przewalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, elf napisał:

 Ja miałam kiedyś w Polsce pobierane z nosogardzieli, okropne uczucie taką rurkę wkładają głęboko do nosa i grzebią w nim. Moja firma po każdym powrocie ze zlecenia wtedy gwarantowana darmowe testy skorzystała bo mam chorego tatę i chciałam być pewna że go nie zaraże. Test wykonałam prywatnie w sanepidzie u nas wysłałam rachunek i mi zwrócili za test 80zl.  Wynik miałam za 3 dni więc nie w ciągu 48 h. Ale mnie się nie spieszyło. Tyle mojego doświadczenia.  @Heidijutro jedzie to nam napisze co i jak.  Albo @fizjopflege jak go gdzieś na kwaranttane nie zamkną. 

No nie wiem gdzie Ci grzebali ale pobranie wymazu z nosogardzieli na test w kierunku koronawirusa pobiera się przez jamę ustną, nie przez nos. Nie przypuszczam że robił Co to ktoś pierwszy raz bo to karygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kleopatra napisał:

Nie rozsiewanie plotek.Nie pobiera się testów przez nos

Moja znajoma tak jak Hillary pisze tez miała z nosa (nozdrza)....naprawdę .I się nie zdziwię jak niedługo każą nam gacie ściągać .

Edytowane przez Funny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleopatra   owszem taki test też widziałam, w naszej miejscowosci robią prywatnie z nosa. Zastanawiam się czy nie podejść tam by zobaczyć jak robią wymazówki z samochodu :) przez telefon człowiek nic sie nie dowie i panie niemiłe ;( od znajomych mają pielęgniarkę, która zachorowała ale ona miała ten bolesny test przez nos. Zastanawiam się czy oby na pewno zwykłemu Kowalskiemu tak robią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, opiekunkaforum napisał:

@Kleopatra   owszem taki test też widziałam, w naszej miejscowosci robią prywatnie z nosa. Zastanawiam się czy nie podejść tam by zobaczyć jak robią wymazówki z samochodu :) przez telefon człowiek nic sie nie dowie i panie niemiłe ;( od znajomych mają pielęgniarkę, która zachorowała ale ona miała ten bolesny test przez nos. Zastanawiam się czy oby na pewno zwykłemu Kowalskiemu tak robią ?

Sorki ale się zrozumieliśmy. Napisałam wyżej już 3 razy że z nosa tak, ale nie  PRZEZ nos do nosogardzieli. Prosze wszystkich czytajcie to co jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Film tytuł - Instrukcja pobrania wymazu celem wykrycia wirusa SARS-CoV-2

2. Inny tytuł - How to Obtain a Nasopharyngeal Swab Specimen for COVID-19 suspected patients

A tu tylko z przedniego odcinka nosa i z tylnych ścian gardła ;)

3. How to take a COVID-19 PCR swab test | VIVA Skin Clinics

Pamięta Pani czy był gruby patyczek czy ten cienki giętki, który tak daleko wchodzi ?

Edytowane przez opiekunkaforum
dopisanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, elf napisał:

Ja czekam aż @Heidi dotrze na miejsce pracy i poinformuję nas On hot Jak ją tam z tej Polski przyjęli i  w czym "grzebali" Znaczy pobierali z czego.  

Wystukam Wam wszystkie informacje na drzewie  jak na dudka przystało :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...