Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Heidi napisał:

Wczoraj  moją pop oświeciło i pyta się gdzie mieszkam. Gadam,  że od miesiąca w pokoju obok, ale może być spokojna, bo co miesiąc płacę za ten 1 wynajęty pokój.  Ona mi, że  nie widziała nigdy tych pieniędzy :myśl-twarz:.

Hm... I co teraz:pomysl-zarowka-twarz:?

Chyba  przeniosę się na statek piracki bo stąd wyjadę bez wypłaty :pirat-twarz: i bez zęba. Zamierzam wyjechać z trzosikiem:pieniądze-dolary-euro-twarz:

  

.

Sprytna tą Twoja pdp, dobrze kalkuluje 🤪

I gdzie są pieniądze 🤔😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi jestem i ja tylko trochę opóźniona, a powinnam być przyśpieszona o godzinę conajmniej. I co teraz 🤔

Dzień dobry 

Józek już zdążył mnie wkurzyć, bo ja wystrojona, wyczesana, wymalowana, a on na spacer nie chce iść ze mną i co mu zrobisz?! 

Dwa papierosy wypaliłam z nerwów i za kolejnym podejściem zauważyłam, że deszcz pada, oczywiście ku uciesze Józka, no to ja dawaj do mojego pokoju i nic innego nie wypada jak odespać, tą brakującą godzinę. 

Miłego dnia dla wszystkich. 

Mnie została tylko jedna niedziela na zleceniu, w następną środę wyruszam z moimi tobołkami na stację kolejową w Prien i o 9 minut 13 wsiadam do pociągu, nie byle jakiego, tylko do Salzburga. 

Trzymta się :-)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, INEZ napisał:

@Heidi jestem i ja tylko trochę opóźniona, a powinnam być przyśpieszona o godzinę conajmniej. I co teraz 🤔

Dzień dobry 

Józek już zdążył mnie wkurzyć, bo ja wystrojona, wyczesana, wymalowana, a on na spacer nie chce iść ze mną i co mu zrobisz?! 

Dwa papierosy wypaliłam z nerwów i za kolejnym podejściem zauważyłam, że deszcz pada, oczywiście ku uciesze Józka, no to ja dawaj do mojego pokoju i nic innego nie wypada jak odespać, tą brakującą godzinę. 

Miłego dnia dla wszystkich. 

Mnie została tylko jedna niedziela na zleceniu, w następną środę wyruszam z moimi tobołkami na stację kolejową w Prien i o 9 minut 13 wsiadam do pociągu, nie byle jakiego, tylko do Salzburga. 

Trzymta się :-)

Hej, Ty ze szteli na sztele jedziesz? Toż to zamordyzm.... Nie żebym nie wiedział, że wiele tak robi, ale dbaj o siebie, życie jest takie krótkie 🌹

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Joker napisał:

Zajumali nam godzinę a my jak zwykle nastawiamy drugi policzek i udajemy, że nic się nie stało. Ktoś się nie bał i ...

Heidi, widziałaś tę wersję z1937?

Dzień dobry! Chociaż najlepszy pewnie dla @Patrycja781. Samo miłe przed Tobą! Pozdrowionka i dużo słonka!

Nie.  Tego "Znachora" nie  widziałam. Zajrzę tam. Dziękuję za podpowiedź. Teleportowałam się póki co do roku 1938 i teraz nęka moje uszy tekst Władysława Szpilmana (tego samego od "Pianisty")

" Nie ma szczęścia bez miłości
I bez kogoś drogiego,
Musisz kochać choć raz,
Gdy chcesz poznać szczęścia moc i blask". 

Tego brakuje jeszcze żebym  zajrzała do elementarza Falskich:gazeta-czytanie-twarz:.

Taka jest Sentymentalna moja dziś  Planeta

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Waldi napisał:

Hej, Ty ze szteli na sztele jedziesz? Toż to zamordyzm.... Nie żebym nie wiedział, że wiele tak robi, ale dbaj o siebie, życie jest takie krótkie 🌹

Czekaj, czekaj, bo jeszcze nie dopisałam, że przesiadkę mam w Salzburgu i w Wiedniu, a z Wiednia, to już prosto do Polski w objęcia męża mojego ukochanego 😍

Nie zdażyło  mi się jeszcze ze szteli na sztelę przejechać, chociaż były różne sytuacje i nawet chciałam, ale nic z tego nie wyszło. Ja krótkodystansowiec jestem i muszę do domu, nawet po dwóch tygodniach. Teraz pracuję w jednym miejscu, ale do domu zjeżdżam regularnie, zwłaszcza, że jest tu pani sztelowe, która wszystkim zarządza i terminy wyznacza, ja niestety jestem ta druga i w pracy bycie tą drogą mnie prześladuje 🤪😜

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Heidi napisał:

Nie.  Tego "Znachora" nie  widziałam. Zajrzę tam. Dziękuję za podpowiedź. Teleportowałam się póki co do roku 1938 i teraz nęka moje uszy tekst Władysława Szpilmana (tego samego od "Pianisty")

" Nie ma szczęścia bez miłości
I bez kogoś drogiego,
Musisz kochać choć raz,
Gdy chcesz poznać szczęścia moc i blask". 

Tego brakuje jeszcze żebym  zajrzała do elementarza Falskich:gazeta-czytanie-twarz:.

Taka jest Sentymentalna moja dziś  Planeta

Ciekawe czy jest na świecie człowiek, który nie kochał choć raz 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, INEZ napisał:

Czekaj, czekaj, bo jeszcze nie dopisałam, że przesiadkę mam w Salzburgu i w Wiedniu, a z Wiednia, to już prosto do Polski w objęcia męża mojego ukochanego 😍

Nie zdażyło  mi się jeszcze ze szteli na sztelę przejechać, chociaż były różne sytuacje i nawet chciałam, ale nic z tego nie wyszło. Ja krótkodystansowiec jestem i muszę do domu, nawet po dwóch tygodniach. Teraz pracuję w jednym miejscu, ale do domu zjeżdżam regularnie, zwłaszcza, że jest tu pani sztelowe, która wszystkim zarządza i terminy wyznacza, ja niestety jestem ta druga i w pracy bycie tą drogą mnie prześladuje 🤪😜

Miałem ja kiedyś w Rodental fajny układ że zmienniczką, dogadywaliśmy się na krótsze i dłuższe zmiany.... Rok, ale rodzina obcięła fundusze, nieruchomość pod młotek a pdp do heimu, idylla taka 😂

"w objęcia męża mojego ukochanego" cudownie 👍

 

 

dobrej nocy

Edytowane przez Waldi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Waldi napisał:

Dzień dobry na kawie

W samą porę, jeszcze na gorącą.się załapałam :herbata-twarz:

Oj na Bawarii rozpadało się konkretnie, a ja na zakupy muszę iść, bo chleb tostowy się skończył. Poczekam może się wypogodzi. Ze spaceru nici, ku uciesze pdp, wczoraj był jego brat i powiedział, że mam trzepaczki użyć jak będzie problem ze spacerem 🤭

Spokojnego dnia Wszystkim życzę i powodzenia na cały tydzień. W sobotę zawita do nas kwiecień, to już wiosna zacznie się całą gębą :oklaski:

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i ja cichutko szepnę każdemu za uszkiem.  Mówię mojej Pop, że ciągle jestem pogubioną w czasie. Ona, że  Doktora potrzebuję:płacz-łzy-radość-twarz:, zatem wezwę dziś tego "Znachora" z 1938 co mi polecił @Joker

@INEZ u mnie caly tydzień też deszczowo, chleba dostatek bo zawsze lubię mieć wszelkiej maści rezerwy w zamrażarce ,ale chyba z nudów upiekę drożdżowo-kawowe bułeczki nadziane budyniem . Może tu w tę wodnistą pogodę przyjdzie  z wizytą choć  Neptun z porządnymi gablami:trójząb: i jego osobistymi atrybutami. Liczę , że będzie bez odzienia:kciuk-w-górę-tak-twarz:, bo nie lubię  zachlapanej podłogi :herbata-twarz:.  Budyniu ugotuję ciut wiecej, żeby nie dotykać jego pięknego ciała gołymi  rękami. Nie będę ryzykować wysoką jakością wypieku , bo jak wieść  się wśród wód rozniesie  i jego równie przystojni synowie Tryton i Proteus też przyjdą, to może  zabraknąć  i drożdży i budyniu:płacz-łzy-radość-twarz:.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Waldi napisał:

Ktoś mi może wyjaśnić o co chodzi na tym forum, że logują się ludzie jako gość. Albo gość gość, albo gość 777 itp, to jednorazówki jakieś czy co? 

Jeśli ktoś ma życzenie być niewidzialnym a "działać" jako 007 , to się nie loguje. To taki rodzaj partyzantki:herbata-twarz:. Mogą Oni strzelać, pisać i mieszać w poczuciu bezkarności. Nick  np. Gość. Gość1500100900 ....tj niezidentyfikowany obiekt latający w przestrzeni. Mogą to też być to osoby,  które 100 razy były  stąd  za swoje zasługi autowane i ich nr PC jest już blokowany. 

Jeśli się zalogujesz na OR nadajesz sobie przypisaną nazwę np. @Aktor i jesteś dumny z odgrywanej przez siebie  roli i nie wstydzisz się tego co piszesz na kartach OR. Zalogowany może też więcej  np.  pisać  na wątku kawowym lub otrzymywać ordery na klapę wirtualnej marynarki. :herbata-twarz:

Myślę, że @INEZ dopisze jeszcze coś więcej:kciuk-w-górę-tak-twarz:.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Heidi napisał:

Jeśli ktoś ma życzenie być niewidzialnym a "działać" jako 007 , to się nie loguje. To taki rodzaj partyzantki:herbata-twarz:. Mogą Oni strzelać, pisać i mieszać w poczuciu bezkarności. Nick  np. Gość. Gość1500100900 ....tj niezidentyfikowany obiekt latający w przestrzeni. Mogą to też być to osoby,  które 100 razy były  stąd  za swoje zasługi autowane i ich nr PC jest już blokowany. 

Jeśli się zalogujesz na OR nadajesz sobie przypisaną nazwę np. @Aktor i jesteś dumny z odgrywanej przez siebie  roli i nie wstydzisz się tego co piszesz na kartach OR. Zalogowany może też więcej  np.  pisać  na wątku kawowym lub otrzymywać ordery na klapę wirtualnej marynarki. :herbata-twarz:

Myślę, że @INEZ dopisze jeszcze coś więcej:kciuk-w-górę-tak-twarz:.

 

 

Tak więc gość gość to nasz stary wyautowany już wielokrotnie znajomy... Taaak, tak Mi ten język pasuje do niego. Dzięki @Heidi, a @INEZ.... wiem wiem stare sprawy, nie ruszajmy już tu tego. Zamykam temat 😁

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waldi napisał:

Ktoś mi może wyjaśnić o co chodzi na tym forum, że logują się ludzie jako gość. Albo gość gość, albo gość 777 itp, to jednorazówki jakieś czy co? 

Właśnie o to chodzi, że ktoś kto był wyrzucony z hukiem i trzaskiem już chyba że 100 razy może pisać tu jako gość, Gość i skutecznie zatruwać atmosferę. 

Zarejestrować się nie może pod nickiem, ale jako gość bez rejestracji to już tak. 

Pora chyba to zmienić????!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, INEZ napisał:

@Waldiignorować, to nie będzie miał pożywki. 

Moje zapiski to tylko hipoteza, że tak może być.

Przypuszczeń może  być oczywiście  więcej.....

Może się mylę, chociaż po sobie wiem,  że mogłabym swój Nick zmienić,  to i tak  po stylu pisania będę  rozpoznana. 

@INEZMyślisz o założeniu "błękitnej linii" ? 

Może lepiej komornika wysłać ?:myśl-twarz::herbata-twarz::płacz-łzy-radość-twarz:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Heidi napisał:

Moje zapiski to tylko hipoteza, że tak może być.

Przypuszczeń może  być oczywiście  więcej.....

Może się mylę, chociaż po sobie wiem,  że mogłabym swój Nick zmienić,  to i tak  po stylu pisania będę  rozpoznana. 

@INEZMyślisz o założeniu "błękitnej linii" ? 

Może lepiej komornika wysłać ?:myśl-twarz::herbata-twarz::płacz-łzy-radość-twarz:

Jak na moje oko, to przypadek beznadziejny, ani psycholog, ani komornik nie da sobie z tym rady 😂😂😂

Jedno jest w tym wszystkim pocieszające, że z prywatnej poczty nie może korzystać, więc tyle spokoju 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą kawę sobie popijam i jakieś fajny i prosty przepis na babkę Wielkanocną w internecie wyszukuję. Może na niedzielę upiekę, bo w domu, to tylko taką trójkolorową mam w planach upiec. Trochę dużo z nią roboty, ale tradycyjnie na Wielkanoc coś wyszukanego musi być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ zrób zielony leśny mech i pszczółki.  Ja zrobiłam tym furorę. Poza tym  jest pyszny i kolorowy jak na wiosnę przystało.  

Na Wielkanoc koniecznie jajko sadzone na serniku. Też pięknie na stole wygląda. Gwarantuję,  że nie zostanie okruszek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Heidi napisał:

@INEZ zrób zielony leśny mech i pszczółki.  Ja zrobiłam tym furorę. Poza tym  jest pyszny i kolorowy jak na wiosnę przystało.  

Na Wielkanoc koniecznie jajko sadzone na serniku. Też pięknie na stole wygląda. Gwarantuję,  że nie zostanie okruszek

To podaj przepis :-)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...