Skocz do zawartości

Coronavirus-aktualności


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, elf napisał:

Czy ktoś z osób pracujących od 15marca0 czyli w czasie pandemii otrzymał dodatek w wysokości 300 E  podobno bsa agencje które coś takiego wypłacaja 

Tyle co wiem, ten dodatek jest tylko dla osób zatrudnionych tak na prawdę na pełen etat, czyli np. w Heimach. Był projekt , że ta kwota miała sięgać 1500 Euro za lipiec. Opiekunki na zleceniach się na to nie łapią. Ta wiadomość  jest na podstawie rozmowy z właścicielem agencji niemieckiej ok. miesiąc temu. Być może od tego czasu się coś zmieniło. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

Właśnie przeczytałam nagłówek jednego z artykułów o nowym ognisku koronawirusa w Niemczech w jakiś zakładach mięsnych. 

Winni Polacy i Rumuni...... >:(

Naturalnie, że Polacy i Rumuni,  bo Niemców na taśmie w fabrykach nie znajdziesz.  

Dopiero co  narzekali,  że nie mają  rąk do pracy przy szparagach.   Mogą  zamknąć swoje fabryki i brać towar z Polski.  Jestem za tym:oklaski:.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi  ja też :oklaski:

Tak to widać jest, najpierw jakieś petycję pisali, że mają nas puścić, a teraz wszystko co złe to Polacy i Rumuni. Fajnie jest tak mieć ciągle na kogo winę zrzucać i psy wieszać. Sami są tacy cacy? 

Pacjent 0 koronawirusa przywlokl właśnie z Niemiec. 

Jaką ta ludzka pamięć jest zawodna, a jaka wybiórcza bardzo >:(

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Heidi napisał:

@Niezapominajka 67  mogą  do swoich  fabryk wpuścić  ludzi z masowej  emigracji. Na pewno będą pracować

Dlaczego tego nie zrobili????? 

 Pewnie dlatego, zeby jak napisałam powyżej mieć chłopca do bicia O.o>:(

Boję się, że niedługo może się okazać, że ten koronawirus to że wschodu przyszedł Europy oczywiście i odszkodowania się zaczną od nas domagać :smutek:

Edytowane przez Niezapominajka 67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwił się wasi podopieczni że przywiezievie wirusa?. Bo mój nie. Wysciskal mnie jak szanowny gdy Przyjechalam.  Za to z innymi się nie wita śmiać mi się chce z tego. Kumple przychodzą to tylko macha.... Do nich a ja 1150 km przyjechalam i prosto z dworca a dziadek do przytulanka się zabierał 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elf napisał:

Martwił się wasi podopieczni że przywiezievie wirusa?. Bo mój nie. Wysciskal mnie jak szanowny gdy Przyjechalam.  Za to z innymi się nie wita śmiać mi się chce z tego. Kumple przychodzą to tylko macha.... Do nich a ja 1150 km przyjechalam i prosto z dworca a dziadek do przytulanka się zabierał 

Nie wiem. Mój podopieczny to raczej się niczym nie martwi :oklaski:

Rodzina nie wita się przez podanie ręki ale mi to nie przeszkadza. 

Ogólnie chcieli mnie to mają :d

Najważniejsze, że jak dziadka pytaja czy wszystko w porządku to mówi, że tak i zaraz dodaje, że ja jestem piękna O.o:dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie wczoraj wieczorem naszło i obejrzałam sobie kilka odcinków Jackowskiego, tego jasnowidza Na ogół mam mieszane uczucia w związku z takimi sprawami... ale.  Dużo rzeczy trzyma się kupy. Mówił o pandemii i covi19. Uzmyslowik mi że politycy dzięki pandemi mogą wmawiać nam. Ze nie powinniśmy się spotykać w większym gronie czyli nie powinniśmy protestować czy robić marszy i wieńców.   Przy pomocy strachu mogą też manipulować nadtrojami maluczkich. Wmawia ja nam. Ze nas chronią  a pid przykrywką ochrony  zmieniają nasze życie.  Zaskakujące wnioski wyciągnęłm

Apropo Gütersloh  cześć zarażonych uciekła do swoich państw teraz Niemcy tej reszty pilnują przez Policjantów. Hehe.... Nie pomyśleli że Rumuni im uciekną.... A swoją drogą to nie do pomyślenia że ktoś mając podejrzenie że może być zarażony. Jedzie do swojej rodziny zamiast tutaj przeczekać najgorszy okres 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elf a zwróciłaś na to uwagę, że na całym świecie jaj się ta epidemia rozpętała to prawie każdy chciał jak najszybciej wrócić do swojego kraju, nie zważając na to czy może być zarażony czy nie? Ja sama tak zrobiłam i po powrocie przez 14 dni zrobiłam sobie kwarantannę chociaż wtedy jeszcze kwarantanna nie była przymusową. 

Jak dzieje się cos złego to człowiek chciałby być u siebie i między bliskimi, choćby po to żeby umrzeć wśród swoich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...