Skocz do zawartości

Coronavirus-aktualności


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, lucinda napisał:

Zgubia wyborców....jakieś tysięcy ...oczywiście to sarkazm ale żal dupe ściska bo te ruchy nic nie dadzą ale mogą ludzi rozjatrzyc...

2 minuty temu, lucinda napisał:
5 minut temu, lucinda napisał:

Zgubia wyborców....jakieś tysięcy ...oczywiście to sarkazm ale żal dupe ściska bo te ruchy nic nie dadzą ale mogą ludzi rozjatrzyc...

To krótkoterminowe zamykanie to sceptycznie biorę a informacje oni reglamentuja. Nawet jeśli będzie następowało wyhamowanie to bezsensowne i bezzasadne będzie otwieranie granic natychmiast po podanej dacie.

Oj zejdzie się. 

Jeśli prawdą jest, że czas na zorganizowanie sobie podróży do piątku tylko to...ciemność widzę, widzę ciemność.O.o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, salazar napisał:

Ta zmiana dotyczy ludzi przekraczających granicę codziennie, jeśli ja chciałabym wracać, to kwarantanna i tyle. Z powrotem bez ograniczeń, bo Niemcy nic podobnego jeszcze nie zapodali.

Czy czegoś nie zrozumiałam?

Wolę się czuć dowiadomosciowana...czyli myślimy podobnie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krista napisał:

To krótkoterminowe zamykanie to sceptycznie biorę a informacje oni reglamentuja. Nawet jeśli będzie następowało wyhamowanie to bezsensowne i bezzasadne będzie otwieranie granic natychmiast po podanej dacie.

Oj zejdzie się. 

Jeśli prawdą jest, że czas na zorganizowanie sobie podróży do piątku tylko to...ciemność widzę, widzę ciemność.O.o

 

Dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krista napisał:

To krótkoterminowe zamykanie to sceptycznie biorę a informacje oni reglamentuja. Nawet jeśli będzie następowało wyhamowanie to bezsensowne i bezzasadne będzie otwieranie granic natychmiast po podanej dacie.

Oj zejdzie się. 

Jeśli prawdą jest, że czas na zorganizowanie sobie podróży do piątku tylko to...ciemność widzę, widzę ciemność.O.o

 

Pan premier ładnie nazwał to " uregulowanie spraw zawodowych "

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, salazar napisał:

Ta zmiana dotyczy ludzi przekraczających granicę codziennie, jeśli ja chciałabym wracać, to kwarantanna i tyle. Z powrotem bez ograniczeń, bo Niemcy nic podobnego jeszcze nie zapodali.

Czy czegoś nie zrozumiałam?

Tak samo to odebrałam. Ale jeszcze chcę przeczytać rozporządzenie dla pewności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, salazar napisał:

Ta zmiana dotyczy ludzi przekraczających granicę codziennie, jeśli ja chciałabym wracać, to kwarantanna i tyle. Z powrotem bez ograniczeń, bo Niemcy nic podobnego jeszcze nie zapodali.

Czy czegoś nie zrozumiałam?

Ja też tak to zrozumiałam. 

Przeglądałam po wpisie Danusi różne strony z informacjami i nigdzie nie było niczego o natychmiastowym powrocie do Pl (jeśli nie chce się tu utknąć). 

Zresztą to fizycznie niemożliwe - zamówienie busa trwa, a w sytuacji, gdy mają jeździć niepełne, czas zamówienia x2 (co najmniej). 

Edytowane przez Basiaim
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mnie nic nie dziwi?

Czytaliście o tym że prowincja Hubei została zamknięta? Potem odcięty od świata Wuhan, zamknięto wszystko i zakazano wyjścia. I testowano, testowano, testowano.  Kto zlamal kwarantanne - rozstrzelany.Tak było w Chinach. Okazało się skuteczne.

We Włoszech  wprowadzano ograniczenia systematycznie ale w dluzszych odstepach czasu. Nadal jeszcze nie bylo apogeum , czyli momentu największej liczby zakazen, po którym zaczną się spadki.

Nadal nie testuje się na wielka skalę.

Co bedzie dalej u nas?

Dalsze ograniczenia. Miasta będą zamknięte, patrole i zakaz wyjść, poza koniecznym. Zero pracy, poza zdalną i niezbędną np. służba zdrowia.

Edytowane przez hawana
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hawana Bo należało się pozamykać już miesiąc temu przynajmniej.Wszystkie kraje ,wszystkie miasta,na miesiąc-taka decyzja prawdopodobnie ograniczyłaby przemieszczanie się wirusa w znaczny sposób.Ale nikt się na to nie zdecydował:(I jest, jak jest:(

Przed chwila w Ekspresie na TTV Kaminski mówił o kwarantannie dwutygodniowej dla każdego,kto przekracza granicę DO Polski-od 27.03 ,od północy,do odwołania!Wyjątek stanowią wyłącznie transporty handlowe tzw.niezbędne czyli żywność i środki medyczne.

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, hawana napisał:

Dlaczego mnie nic nie dziwi?

Czytaliście o tym że prowincja Hubei została zamknięta? Potem odcięty od świata Wuhan, zamknięto wszystko i zakazano wyjścia. I testowano, testowano, testowano.  Kto zlamal kwarantanne - rozstrzelany.Tak było w Chinach. Okazało się skuteczne.

We Włoszech  wprowadzano ograniczenia systematycznie ale w dluzszych odstepach czasu. Nadal jeszcze nie bylo apogeum , czyli momentu największej liczby zakazen, po którym zaczną się spadki.

Nadal nie testuje się na wielka skalę.

Co bedzie dalej u nas?

Dalsze ograniczenia. Miasta będą zamknięte, patrole i zakaz wyjść, poza koniecznym. Zero pracy, poza zdalną i niezbędną np. służba zdrowia.

Będzie godzina policyjną...pomału sysyematycznie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, foczka63 napisał:

@hawana Bo należało się pozamykać już miesiąc temu przynajmniej.Wszystkie kraje ,wszystkie miasta,na miesiąc-taka decyzja prawdopodobnie ograniczyłaby przemieszczanie się wirusa w znaczny sposób.Ale nikt się na to nie zdecydował:(I jest, jak jest:(

Przed chwila w Ekspresie na TTV Kaminski mówił o kwarantannie dwutygodniowej dla każdego,kto przekracza granicę DO Polski-od 27.03 ,od północy,do odwołania!Wyjątek stanowią wyłącznie transporty handlowe tzw.niezbędne czyli żywność i środki medyczne.

 

Chiny to pojedynczy kraj...Europa jest że sobą powiązana.. restrykcje w jednym kraju ciągną inne...kredyty, handel itd...chociazby opiekunki....szparagi...te nieszczęsne szparagi...Europa jest od siebie nawzajem uzalezniona..tzn unijne kraje ale okazuje sie ze i Chiny mocno nas od siebie uzaleznily...

Ide na fajke

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

@foczka63 nikt sobie nie zdawał sprawy ze zjadliwosci tego wirusa. Po danych z Chin miała być śmiertelność niska. Chyba niedokładnie policzyli.

zgadza się-20 stycznia Główny Inspektor Sanitarny wypowiadał się ,zezagrożenie wirusem w PL jest zerowe,parę dni później w lutym proponował opozycji ,która alarmowa żeby sobie lód w majtki wsadzili dla ochłodzenia emocji a 4 marca podano pierwsze oficjalne zachorowanie,oficjalne podkreślam.Jednocześnie rząd olał przetarg unijny na sprzęt ochronny bo przepychali w tym czasie 2mld zł dla kurwizji...I wciąz kłamią ,wciąz domagają się wyborów 10 maja ,wciąz twierdzą ,ze jest super...Że radzimy sobie  zwirusem tak fantastycznie,ze inne kraje biorą z nas przykłąd:(Takiego sku....stwa tośmy jeszcze nie przeżyli i nie testowali za naszego życie:(

Nauczycie i rodzice zostali od dziś ZOBOWIĄZANI do zdalnego nauczania dzieci i co?I o 14 ej system Librus padł i zdechł:(No,jak nic wina Tuska,

Aaaaa ,jest jedna dobra informacja 10 kwietnia Pinokio leci do Smoleńska na obchody ...A gnom siedzi w bunkrze i wali w majty w przerwach na wydawanie rozkazów:(

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, hawana napisał:

@foczka63 nikt sobie nie zdawał sprawy ze zjadliwosci tego wirusa. Po danych z Chin miała być śmiertelność niska. Chyba niedokładnie policzyli.

I będą nas rozstrzeliwać ? ! :smutek:...Sorry , ale już nie panuję nad sobą....czytam i tyle wiadomości na raz to na jednego człowieka za dużo ...ja też człowiek , żeby nie było ! :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63 mnie martwi jedno. Nasze laboratoria mogą przebadać tylko 3 tysiące próbek dziennie.

Jeśli zachorowań będzie więcej to nawet zbadać i wyłapać wszystkich w porę się nie da.

Walczmy więc na tych kwarantannach o życie nasze i bliskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ewa1971 napisał:

Czy wie ktoś można przekroczyć granice do Niemiec prywatnym autem? Blablacar. Bez problemu? 

Dostałam info z blablacar, że że względu na niemożliwość zrealizowania przepisów odległości 1,5 metra mają ręce zwiazane, nie zalecają podróży i to wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

@foczka63 mnie martwi jedno. Nasze laboratoria mogą przebadać tylko 3 tysiące próbek dziennie.

Jeśli zachorowań będzie więcej to nawet zbadać i wyłapać wszystkich w porę się nie da.

Walczmy więc na tych kwarantannach o życie nasze i bliskich.

:tak: i ja grzecznie siedzę na dupie,czekam spokojnie, Patrzec nie mogę, jak widzę tłumy ludzi,brrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...