Skocz do zawartości

Pomysł na ,,zrób to sam"!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O 4.06.2019 at 21:30, Blondi napisał:

Ale to nie koniec moich pomysłów, wczoraj Słodziak zaczął serca wycinać w drzewie , więc samo drzewo trochę golo i to mój pomysł na udekorowanie serc, jutro jedno pójdzie w prezencie dla sąsiadów :szydera::serce:

IMG_20190603_185513.jpg

IMG_20190603_185522.jpg

IMG_20190604_174912.jpg

Fajne masz pomysły, podpatrzeć można.... pomysłowa z Ciebie babeczka :) i pracuś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎04‎.‎06‎.‎2019 at 23:56, salazar napisał:

Blondi, jako rękodzielnicza niemota (kiedyś nieźle dziergałam, ale to raczej z musu, a nie z pasji było ;)) jestem pod wrażeniem sprawności manualnej :)

Jako estetyczna niemota zapytowuję, po co komu te deski w serduszka :D? I te skrzynki w kwiatki? Koszyk do przechowywania suszarki do mnie trochę przemawia, ale nad resztą myślę i za boga chińskiego nie wiem, jak można ją wykorzystać praktycznie.

Idea bardzo fajna, na czasie i w ogóle rozumiem, że jak się (niektóry ;)) człowiek nudzi, to coś produkuje i się w ten sposób realizuje artystycznie, ale ile można tego mieć w domu? I gdzie p ostawić? Komu podarować, żeby nie wylądowało w śmieciach?

Jeszcze chciałam o walizy zapytać, bo mnie bardzo zaintrygowały. Odwaliłaś kawał naprawdę świetnej roboty, przed i po po prostu powala, ale powiedz mi, co z nimi robisz i do czego teraz służą? właśnie likwidacji

Fajny i szczery post :tak2: We mnie też urodziły się takie zapytania ... Zwłaszcza, że sama jestem na etapie likwidacji wszelkiego nadmiaru ... Gdzieś wyczytałam, że inteligencja trzyma się rąk, tzn. jak ręce potrafią to i głowa potrafi O.o, czyli jak to nie jest sprzężone to być może grozi nam demencja??? Z moich obserwacji wynika jednak, że ręce najbardziej lubią odpoczywać w kieszeniach... :haha:Sama, świadoma tego,  nie kupuję właściwie okryć wierzchnich bez kieszeni (:haha:) Nie mniej Blondi prowadzi bardzo interesujące i inspirujące wątki, a ja sama w pogotowiu zawsze mam druty i włóczki bo to chyba właśnie tą moją inteligencje do tych rąk sprowadza i choć rzadko teraz robię na drutach żeby  z tego później korzystać to jednak w czasie "drutowania" mam poczucie relaksu ... Robienie na rutach dla mnie to jak poznawanie (przypominanie?) pisma supełkowego (węzełkowe ?) :d Teraz jestem u córki i przytargałam ze sobą mnóstwo różnorakich korali (drewniane, z kamienia i kości) i mam zamiar porobić z tego komplety, naszyjnik i bransoleta, dla siebie do moich strojów. Poczucie estetyki Blondi na pewno mnie zainspirowało, bo mam raczej duże braki w tej materii i muszę mieć przewodnika ...:d

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Blondi napisał:

Ja Ciebie przetrę i będziesz jak milion dolarów na bogato zrobię:szydera: żartowalam:tak2: kocham przetarcia i wszystko mi się podoba nie do konca dokładne,,:cmok:

Blondi ja już jestem przetarta dokładnie:szydera: ale też lubię te przetarcia

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
13 minut temu, geronimo napisał:

@Blondi i tak trzymaj:tak:

No staram się, staram, nawet z puszki po farbie coś wymodzilam ,,ale nie zrobilam fotki jak były wykończone do końca , bo na górze jeszcze przylepiłam drobniutkie różyczki różowe, muszę powiedzieć ,że mojej wnuczce bardzo się ta pucha podobała i mówi do mnie ,,babciu Ty potrafisz wszystko wykorzystać" 

IMG_20190612_202648.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, geronimo napisał:

@Blondi Taka babcia to skarb:d

No i babcia skarb uciekła z Pl do De:(  dam taki przykład, u córki patrzę stoją róże i główki opadły, tak patrzę na nie ,patrzę i dawaj je podcinać i skracać i szukam mniejszego wazona,ale w nowym domu nie ma nic z mniejszych wazonów, patrzę stoi butelka bardzo kolorowa po jakiejs wodzie ,tą butelkę obciachałam nożem i wstawilam kwiatki,opadnięte róże odżyły jak nowe i jeszcze  dobry tydzień stały w tym pięknym wazonie,:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyschły moje kobiałki do truskawek, proste , ale nawet nie wiecie jak mi się one spodobały,sąsiadka mi przyniosła ,powiedziała ,że ja zrobię z nich cacuszko,ale czy to jest cacuszko? mi się podoba, wstawię tam pędzle albo kwiata , mam do zrobienia drabinę,może tam na półkę pójdzie ,ale co by nie było,zapakuję tam nawet owoce i oddam w prezencie jako opakowanie, albo słodycze albo albo,pomysłów full, :oklaski:

IMG_20190719_101713.jpg

IMG_20190719_101720.jpg

IMG_20190719_101725.jpg

IMG_20190719_112010.jpg

IMG_20190719_193155.jpg

IMG_20190719_193208.jpg

IMG_20190719_193214.jpg

IMG_20190719_193222.jpg

IMG_20190719_193227.jpg

IMG_20190719_193242.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marnuje mojego cennego czasu na pierdolety,tylko na poważne psucie wszystkiego co wpadnie mi w ręce, tak sobie stał taki drewniany kufel, nie zrobilam fotki wcześniej ale widac go przy kobiałkach, nie będzie już kuflem tylko donniczką ozdobną na kwiaty,,,jak widzę brąz taki to aż pędzle pchają się same w moje łapki...:szydera::hura:

IMG_20190719_193201.jpg

IMG_20190721_141254.jpg

IMG_20190721_141331.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy "przypadkiem", za jakiś czas, nie zawiałoby Cię w moje dolnośląskie rejony? Mam do renowacji dwustuletni, rodzinny kredens. Stoi bidulek z brakiem jednej kolumny, jakimiś ręcznie wykonanymi motywami akantu na drzwiczkach. Zapacykowany  lakierem. Jedynie korniki zostały zlikwidowane. No i czeka na tzw. zamiłowanie pańskie.  Nie weszło mi:zawołanie Blondi!       Oszaleję z tym, mądrym inaczej-sprzętem

Edytowane przez BabaJagusia
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, BabaJagusia napisał:

A czy "przypadkiem", za jakiś czas, nie zawiałoby Cię w moje dolnośląskie rejony? Mam do renowacji dwustuletni, rodzinny kredens. Stoi bidulek z brakiem jednej kolumny, jakimiś ręcznie wykonanymi motywami akantu na drzwiczkach. Zapacykowany  lakierem. Jedynie korniki zostały zlikwidowane. No i czeka na tzw. zamiłowanie pańskie.  Nie weszło mi:zawołanie Blondi!       Oszaleję z tym, mądrym inaczej-sprzętem

Bardzo chętnie ,,tylko dolnośląskie jest mi dalekie,ale sama może się za to zabierzesz,,przyjdzie na to czas ,tak myślę, wiesz ile radości Ci sprawi ,że sama to zrobiłaś? nie jest to trudne,kolumne można dorobić,co się nie podoba to usunąc , szlifierka i łapki i papierki ścierne ,co nie szlifierką to rączką itd, możesz to robić pomalutku , od czasu do czasu, ja Ci życzę powodzenia:oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, geronimo napisał:

@Blondi Kurde Ty to jesteś taki Słodowy w spódnicy:szydera:

Geronimo ,,biorę się za tapicerkę krzeseł, bo patrzą na mnie , kanapa też patrzy, uff mam naprawdę full pracy, ale najważniejsze że pazurki mam pomalowane hybrydem i lakierek się trzyma super przy takich moich pracach,:szydera: ale najważniejsze ,że nie mam nudy i coś się dzieje,

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Blondi napisał:

Bardzo chętnie ,,tylko dolnośląskie jest mi dalekie,ale sama może się za to zabierzesz,,przyjdzie na to czas ,tak myślę, wiesz ile radości Ci sprawi ,że sama to zrobiłaś? nie jest to trudne,kolumne można dorobić,co się nie podoba to usunąc , szlifierka i łapki i papierki ścierne ,co nie szlifierką to rączką itd, możesz to robić pomalutku , od czasu do czasu, ja Ci życzę powodzenia:oklaski:

Na chwilę obecną zajęta jestem "prozą życia" - czyli zarabianiem pieniędzy. A tak na serio, to znalazłam kogoś w moim mieście, kto zajmuje się renowacją staroci. Jak przyjadę-to zrobię wywiad. Tylko tak naprawdę to nie wiem, czy ja go chcę jeszcze. Muszę to przemyśleć i przedyskutować. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, BabaJagusia napisał:

Na chwilę obecną zajęta jestem "prozą życia" - czyli zarabianiem pieniędzy. A tak na serio, to znalazłam kogoś w moim mieście, kto zajmuje się renowacją staroci. Jak przyjadę-to zrobię wywiad. Tylko tak naprawdę to nie wiem, czy ja go chcę jeszcze. Muszę to przemyśleć i przedyskutować. 

200lat ma i jest piękną dekoracją każdego wnętrza, nie wiem czy lubisz orginał czyli brązy ? moi sąsiedzi dali calą sypialnie do renowacji ,oczywiscie brąz  kupe kasy zaplacili za tą sypialnię,, a synek jak zapoznal młodą dziewczyne to ta cala sypialnia weg, bo dziewczyna nie znosi takich staroci drewnianych i brązowych, a synek że nie ma gdzie tego wyrzucic to tą sypialnię przechowuję teraz u mnie w jednym lokum w Pl. , a mnie ta sypialnia wogole nie interesuje bo to brązowe,i wylakierowane , każdy lubi co lubi ,każdy ma inny pogląd na wiele rzeczy i ja to akceptuje ,,ja wiem ,że moje wymysły nie muszą się podobac,moje przeróbki, ale ja może jestem z innej bajki, no taka już jestem i nic i nikt tego nie zmieni,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...