Skocz do zawartości

Płatność za wolne i święta


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

 Co tam ...ważne , że PDP-na czysta , zadbana i kawałek blatu na przygotowywanie posiłków czystością  lśni ....ale qrwiarza szerściucha panoszącego się w całej chałupie nie lubię i na stówę nie polubię  :szydera:

Mówisz :szok: Jedno zlecenie miałam z kotem lat 19, ale na jakiejś pauzie mojej w Polsce (czyli byłam poza podejrzeniem) zeszło mu się szczęśliwie :d Na innym zleceniu, gdzie wywieziono mnie do domku letniskowego we Francji też dostarczono mi kota, też leciwego i ten wybrał wolność.., czyli wyszedł z domu i nie wrócił... Teraz jadę do pani samoobsługowej + koty dwa... i tak jakoś nie miałam nic przeciwko temuO.o, ale mniemam, że koty znają swoje miejsce O.o i panoszyć się nie będą >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

qrwiarza szerściucha panoszącego się w całej chałupie nie lubię i na stówę nie polubię  :szydera:

Od czasu jednej śmierdzącej kotem szteli nie biorę takich z kotem pod uwagę.Kotów nie lubię specjalnie ,no i śmierdzą niestety:(Jak nie kot to jego kuweta,a ja kociej kuwety nigdy sprzątać nie zamierzam.Raz sę zgodziłam,dawno temu i styknie.Żadnych miauczących sierściuchów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Każdy ma inne priorytety....i godzi się na wiele, choć z różnych przyczyn. Ale wałkowaliśmy to pierdylion razy, więc po co po raz kolejny? 

Bo wciąz napływają nowe osoby,nie każdy jest jak my "wszystkowiedzący":):)Jeszcze 100 pierdylionów razy będziemy to wałkować:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta  nadzieja umiera zawsze ostatnia ...podobno :szydera:

Ten " mój " jest obrzydliwy . Bóg mi świadkiem , że staram się go polubić ...ale to się qwa nie da ! Mój ma dopiero 7 lat ...łajdus , brudas , ciekus i ...ulubieniec Jadziutki . Drugi , roczniak to kot wnuczki . Spryciarz wskakuje po daszkach na nasz taras- balkon i niczym kangur podskakuje , wskakuje , przewraca wszystko co na jego drodze akurat jest ...a jest tego od groma i ....sosny . Pies z dołu spokojny , ale też mi przeszkadza , bo łazi mi pod nogami a na setkach dywaników i im podobnych szmatek orła można samemu , bez jego pomocy wywinąć ....Lubię zwierzęta , bardziej psy niż koty , ale te drugie też lubię ....tych moich współmieszkańców niestety , ale nie lubię . Staram się , pracuję nad sobą , jednak coś ta praca nie bardzo mi wychodzi :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, foczka63 napisał:

Od czasu jednej śmierdzącej kotem szteli nie biorę takich z kotem pod uwagę.Kotów nie lubię specjalnie ,no i śmierdzą niestety:(Jak nie kot to jego kuweta,a ja kociej kuwety nigdy sprzątać nie zamierzam.Raz sę zgodziłam,dawno temu i styknie.Żadnych miauczących sierściuchów!

:szydera: Tu siedzę z kotami, a one za oknami mają ustawione karmiki dla ptaków i wgapiają się w te widoki wolno merdając ogonami xd Na mój widok zachowują się identycznie, więc ja tak sobie je obserwuję i się nad tym zastanawiam :szydera: Dobrze, że ja ważę 50 kg a one nawet nie po 10 :szydera: I żeby było w temacie to jak będę miała jakiekolwiek z nimi (z kotami na adresie) problemy to od razu zażądam finansowego zadośćuczynienie i stela będzie też palona, czyli jedna z tych do których nie wracam :tak2:

DSC_0864.jpg

88.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, foczka63 napisał:

Od czasu jednej śmierdzącej kotem szteli nie biorę takich z kotem pod uwagę.Kotów nie lubię specjalnie ,no i śmierdzą niestety:(Jak nie kot to jego kuweta,a ja kociej kuwety nigdy sprzątać nie zamierzam.Raz sę zgodziłam,dawno temu i styknie.Żadnych miauczących sierściuchów!

W życiu nigdy nie tknęłabym kociej kuwety >:( Sprząta rodzina i to ze dwa razy dziennie. Ja nie do kotów przyjechałam :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, foczka63 napisał:

Bo wciąz napływają nowe osoby,nie każdy jest jak my "wszystkowiedzący":):)Jeszcze 100 pierdylionów razy będziemy to wałkować:):)

Aleś mnie wystraszyła :haha: Trzeba by zamiast "pierdylionów" jakąś "pigułkę wiedzy" zorganizować :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani 15.04.2019 r. OPZZ uruchomiło Punkt konsultacyjny dla opiekunek i opiekunów osób starszych delegowanych do Niemiec. Proszę wejść na strone i troche poczytać , wystarczy ...www.opzz.org.pl

Wszelkie porady prawne odnośnie naszej pracy i wykorzystywania przez Firmy /  Ze tak się dajemy to nasza wyłącznie wina/  Biuro jest w warszawie a porady bezpłatne dotowane przez Unie europejska . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój plan dnia ….Dostałam Go od Koleżanki która pracuje w Niemieckiej Firmie i tam maja tak podawane do Umowy .Czyli Plan dnia 8.00 8.30 pobudka toaleta poranna 

8.30 -9.00 Sniadanie i Lekarstwa -podaje 

9.00-10.00  Sprzatanie  ew. jakies pranie lub prasowanie / na zmiane każdego dnia cos innego . Lub … ide na zakupy

11.00- 12.30 Obiad + sprzątanie 

15.00-16.00  kawa , deser ewentualnie na spacer godzinny 

18.00- 19.00 kolacja i jakies przygotowania na jutrzejszy dzień 

19.00- 19.30 Toaleta i kłade do łózka 

                                                         Proszę bardzo 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Natalka12

"A co robisz ,kiedy poza wypracowanymi już w ciągu dnia godzinami PDP narobi w pampersa?Lub zawoła o pomoc w jakiejś innej sprawie.

Czekasz do następnego dnia pracy?A może wołasz dodatkową kase za nadgodziny."

O to pytam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Natalka12 napisał:

mój plan dnia ….Dostałam Go od Koleżanki która pracuje w Niemieckiej Firmie i tam maja tak podawane do Umowy .Czyli Plan dnia 8.00 8.30 pobudka toaleta poranna 

8.30 -9.00 Sniadanie i Lekarstwa -podaje 

9.00-10.00  Sprzatanie  ew. jakies pranie lub prasowanie / na zmiane każdego dnia cos innego . Lub … ide na zakupy

11.00- 12.30 Obiad + sprzątanie 

15.00-16.00  kawa , deser ewentualnie na spacer godzinny 

18.00- 19.00 kolacja i jakies przygotowania na jutrzejszy dzień 

19.00- 19.30 Toaleta i kłade do łózka 

                                                         Proszę bardzo 

 

 

Natalko ....8.30 -9  śniadanie , podawanie leków ...

A co zrobisz jeśli PDP-ny jada powolutku , bo wiadomo , że może mieć jakieś problemy z połykaniem , przy których to bardzo musimy uważać ...Czy , jeśli minie ten przeznaczony na posiłek czas to choćby w połowie był zjedzony , mamy zabrać talerz z przed nosa , booo...czas minął ?

Coś mi się widzi , że Ty niezbyt wiele wiesz o tej pracy . Może wiedzę jakąś masz , ale w praktyce  to wygląda trochę inaczej . My wiemy , że musimy być też elastyczni ...sytuacja tego niejednokrotnie wymaga . Ciężko wytłumaczyć staremu , choremu człowiekowi , że " teraz pieluchy panu/i nie zmienię , bo akurat mam prasowanie na tapecie . Proszę godzinę poczekać !  " - to tylko taki zwyczajny  przykład z jakimi większość (? ) nas się spotyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

@Natalka12

"A co robisz ,kiedy poza wypracowanymi już w ciągu dnia godzinami PDP narobi w pampersa?Lub zawoła o pomoc w jakiejś innej sprawie.

Czekasz do następnego dnia pracy?A może wołasz dodatkową kase za nadgodziny."

O to pytam.

 

:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Natalka12 napisał:

Podałam godziny pracy i tak się trzymam .To jest Umowa obustronna . Niemcy nic za darmo Polakom nic nie dadzą ???  Kto tego nie rozumie to jego Problem 

Ale na moje pytanie nie odpowiedziałaś.Dlaczego?

Edytowane przez foczka63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Natalka12 napisał:

mój plan dnia ….Dostałam Go od Koleżanki która pracuje w Niemieckiej Firmie i tam maja tak podawane do Umowy .Czyli Plan dnia 8.00 8.30 pobudka toaleta poranna 

8.30 -9.00 Sniadanie i Lekarstwa -podaje 

9.00-10.00  Sprzatanie  ew. jakies pranie lub prasowanie / na zmiane każdego dnia cos innego . Lub … ide na zakupy

11.00- 12.30 Obiad + sprzątanie 

15.00-16.00  kawa , deser ewentualnie na spacer godzinny 

18.00- 19.00 kolacja i jakies przygotowania na jutrzejszy dzień 

19.00- 19.30 Toaleta i kłade do łózka 

                                                         Proszę bardzo 

 

 

6,5 godziny x 7 dni tygodnia 45,5 godziny....czyli dajesz się wykorzystywać przekraczając czas w umowie ,te magiczne 40 godzin.Chyba ,że w sobote i niedzielę nie pracujesz ,wtedy miescisz się w czasie.Ale kto wówczas zajmuje się PDP?Rodzinka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Natalko ....8.30 -9  śniadanie , podawanie leków ...

A co zrobisz jeśli PDP-ny jada powolutku , bo wiadomo , że może mieć jakieś problemy z połykaniem , przy których to bardzo musimy uważać ...Czy , jeśli minie ten przeznaczony na posiłek czas to choćby w połowie był zjedzony , mamy zabrać talerz z przed nosa , booo...czas minął ?

Coś mi się widzi , że Ty niezbyt wiele wiesz o tej pracy . Może wiedzę jakąś masz , ale w praktyce  to wygląda trochę inaczej . My wiemy , że musimy być też elastyczni ...sytuacja tego niejednokrotnie wymaga . Ciężko wytłumaczyć staremu , choremu człowiekowi , że " teraz pieluchy panu/i nie zmienię , bo akurat mam prasowanie na tapecie . Proszę godzinę poczekać !  " - to tylko taki zwyczajny  przykład z jakimi większość (? ) nas się spotyka .

Co tam pielucha, poczeka.

Ale jak pdp  dlugo konsumuje i w dodatku trzeba mu jedzonko podawac, a jeszcze umyc, albo na kibelek posadzic, pranie ogarnac,  to ...opiekunka godziny wyrobi do 12-stej i obiadu nie gotuje:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Natalka12 napisał:

Podałam godziny pracy i tak się trzymam .To jest Umowa obustronna . Niemcy nic za darmo Polakom nic nie dadzą ???  Kto tego nie rozumie to jego Problem 

Godziny pracy masz na umowie o prace, w umowie zleceniu masz wykonac zakres czynnosci. Jesli pracy jest duzo, w tym praca nocna to trzeba renegocjowac stawke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hawana napisał:

Godziny pracy masz na umowie o prace, w umowie zleceniu masz wykonac zakres czynnosci. Jesli pracy jest duzo, w tym praca nocna to trzeba renegocjowac stawke.

 do mojej umowy zlecenia mam załącznik, w którym wyszczególnione są godziny pracy. I tak: toaleta poranna + sniadanie = 1 godzina  , przygotowanie obiadu + sprzątanie = 1 godzina, deser + sprzątanie = 30 minut, kolacja + sprzątanie = 1 godzina, mycie wieczorne = 30 minut, inne czynności = 1,30 minut. Tak skonstruowana umowa zlecenie bardzo mało pola zostawia wyobraźni pdp, jego rodziny czy opiekunów prawnych. Dodatkowo w umowie jest zapis o innych ograniczeniach w "zagospodarowaniu" opiekunki. W godziny mojej pracy wliczony jest czas konsumpcji !!!  Ja nie negocjuję stawki bo ja nie zgadzam się na duuużo pracy i wstawanie nocne. Umowę z duuużo pracy i nocnym wstawaniem mogę sobie  załatwić już w Polsce i to bez problemu oczywiście też za odpowiednią stawkę, a ja chcę mieć to na co się zgodziłam))))                     

Edytowane przez NNNdanuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 11.06.2019 at 09:29, NNNdanuta napisał:

:szydera: Tu siedzę z kotami, a one za oknami mają ustawione karmiki dla ptaków i wgapiają się w te widoki wolno merdając ogonami xd Na mój widok zachowują się identycznie, więc ja tak sobie je obserwuję i się nad tym zastanawiam :szydera: Dobrze, że ja ważę 50 kg a one nawet nie po 10 :szydera: I żeby było w temacie to jak będę miała jakiekolwiek z nimi (z kotami na adresie) problemy to od razu zażądam finansowego zadośćuczynienie i stela będzie też palona, czyli jedna z tych do których nie wracam :tak2:

DSC_0864.jpg

88.jpg

  @NNNdanutaAle cudne Maincoony!:serce:

Nie martw sie,to sa psy w kociej skorze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...