Skocz do zawartości

Ile kasy wydajecie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

43 minut temu, PanOpiekun napisał:

Chyba ze rozpuszczalna.... tu jest ekspres

 Nie, nie rozpuszczalna (dla mnie to nie kawa), a ziarnista. Napisałam to już wcześniej.

Tu też jest ekspres.

 

1 godzinę temu, salazar napisał:

Kilogram kawy na tydzień? Szacun ;):)!

Ja rano samą kawą żyję :haha: A i pdp w ciągu dnia kilka filiżaneczek wychyli ;) 

 

Edytowane przez Basiaim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, PanOpiekun napisał:

Tak latac po wszystkim to trzeba miec czas :D

Mam w grafiku 40 godzin pracy czynnej tygodniowo i staram się nie przekraczać tego zakresu. O 17-tej jestem w swoim pokoju i mam uchylone drzwi Pojawiam się po 18-tej w kuchni i przygotowuję kolację, po której moja pdp sama już sprząta, tak tu było zawsze. Nie staram się, ale mam takie wymagania, ze moja pdp musiała nagiąć się do moich standardów.))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Basiaim napisał:

@salazar, z tego kilograma coś tam na następny tydzień zostanie, ale dwóch tygodni na tym bym nie objechała.

A kawa w domu musi być ;) 

Wydawało mi się , że kilogram to tak bardzo dużo , ale uświadomiłam sobie , że 0,5 kg sama wypijam w ciągu dwóch tygodni . Z tym , że piję minimum dwie , sypane dziennie 3.5 łyżeczki na jeden kubek . Jak pić to szatana a nie popłuczyny :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, INEZ napisał:

@PanOpiekun   skandalicznie mało to może nie ale 100 euro na 2 osoby to takie minimum przynajmniej jak dla mnie .

No to 

 

14 godzin temu, NNNdanuta napisał:

Mam w grafiku 40 godzin pracy czynnej tygodniowo i staram się nie przekraczać tego zakresu. O 17-tej jestem w swoim pokoju i mam uchylone drzwi Pojawiam się po 18-tej w kuchni i przygotowuję kolację, po której moja pdp sama już sprząta, tak tu było zawsze. Nie staram się, ale mam takie wymagania, ze moja pdp musiała nagiąć się do moich standardów.))))

No to dobrze ze ja tak ustawilas. Ja niestety mam podopieczna ledwo kontaktujaca i co chwile chce cos innego. Raz chce zeby z nia do stolu podjechac raz do okna potem na taras znow do okna na kibel schodzi po 10 sekundach i znowu marudzi. Jej mąż spełnai te głupie zachcinki niestety i ciągle z nią lata. O ona nie wie nawet która godzina. Ten jej mąż sie wtrąca i czesto bardziej przeszkadza niż pomaga bo sam juz robi rozne glupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Basiaim napisał:

 Nie, nie rozpuszczalna (dla mnie to nie kawa), a ziarnista. Napisałam to już wcześniej.

Tu też jest ekspres.

 

Ja rano samą kawą żyję :haha: A i pdp w ciągu dnia kilka filiżaneczek wychyli ;) 

 

To ja tak samo. Rano z dwie kawy w polodnie z dwie. Sniadania rano nie zjem ale kawe zawsze chętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Basiaim napisał:

 Nie, nie rozpuszczalna (dla mnie to nie kawa), a ziarnista. Napisałam to już wcześniej.

Tu też jest ekspres.

 

Ja rano samą kawą żyję :haha: A i pdp w ciągu dnia kilka filiżaneczek wychyli ;) 

 

No kawa nie kawa kofeiny tez ma tyle samo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Blondi napisał:

@PanOpiekun na pewno dostałes wyczerpujące odpowiedzi, dobrze ,że piszesz i poruszasz temat dla Ciebie ważny, teraz wiesz jak mają inni, jesteś tutaj od nie dawna ,może jesteś na pierwszym takim forum i się dowiadujesz dużo rzeczy nowych, i brawo:oklaski: uczymy się wszyscy całe życie, a kto pyta ten nie błądzi:tak: skandalem będzie jak dostaniesz 30 euro na 3 osoby ,,oby nigdy NIE:szok: Ciesz się że masz te 150 euro ,jesteś bogacz:hura:

Tak tak no siedzialem tyle czasu gdzie zawsze kasy duzo bylo i teraz ciezko mi przeskoczyc. Gdybym dostal 30euro to bym neiesiedzial tam :O  Kiedys mi znajoma opowiadala ze byla na szteli gdzie nie jedli miesa zeby zaoszczedzic kase i codziennie tylko pyry z jakimis warzywami z paczki, a ja kupila dżem za 1,20 to dostala opeirdziel za te 20 centrow bo przeciez mozna taniej kupic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie odpowiem tak:wydaję całą. Ale..... Przed wyjazdem na adres pytam jaka jest stawka tygodniowa i kto robi zakupy. 

I to jest moja selekcja. Dzięki temu, że jestem tutaj, w sensie forum-mam na kartce pytania, które zadaję agencjom. 

Wysokość tygodniówki też wpływa na moją decyzję o wyborze zlecenia. 

Edytowane przez BabaJagusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BabaJagusia napisał:

Na pytanie odpowiem tak:wydaję całą. Ale..... Przed wyjazdem na adres pytam jaka jest stawka tygodniowa i kto robi zakupy. 

I to jest moja selekcja. Dzięki temu, że jestem tutaj, w sensie forum-mam na kartce pytania, które zadaję agencjom. 

Wysokość tygodniówki też wpływa na moją decyzję o wyborze zlecenia. 

Masz racje. To jest jednak bardzo istotne. Kiedys mialem taka sztele ze jezdzilem z corka pdp ale ona mi patrzyla strasznie na rece. Wkladalem cos do koszyka a ona wykladala i wsadzala najtansze produkty. Wole robic zakupy sam. Tak samo z gotowaniem. Nie pojechalbym na sztele gdzie ogtuje ktos inny niz ja. Niemieckie jedzenie jest tak paskudne wg mnie ze nie moglbym tego jesc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PanOpiekun napisał:

No to 

 

No to dobrze ze ja tak ustawilas. Ja niestety mam podopieczna ledwo kontaktujaca i co chwile chce cos innego. Raz chce zeby z nia do stolu podjechac raz do okna potem na taras znow do okna na kibel schodzi po 10 sekundach i znowu marudzi. Jej mąż spełnai te głupie zachcinki niestety i ciągle z nią lata. O ona nie wie nawet która godzina. Ten jej mąż sie wtrąca i czesto bardziej przeszkadza niż pomaga bo sam juz robi rozne glupoty.

Ja mam w umowie 40 godzin czynnej pracy i taka umowę ma rodzina i mam zamiar już nigdy nie dać się wmanewrować w coś gdzie nie mam określonego tygodniowego czasu pracy. Usługiwanie od rana do wieczora to nie 5-6 godzin pracy dziennie, lecz cały dzień. Jestem gotowa do udzielenia pomocy czy ewentualnie wezwania pomocy (i tak tu miałam) bo oprócz przerw i czasu potrzebnego mi na zakupy jestem stale na miejscu i nie mam słuchawek w uszach żebym czegoś z głębi mieszkania nie słyszała. Twoja obecna stela organizacyjnie jest dla mnie nie do przyjęcia... ))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PanOpiekun napisał:

Masz racje. To jest jednak bardzo istotne. Kiedys mialem taka sztele ze jezdzilem z corka pdp ale ona mi patrzyla strasznie na rece. Wkladalem cos do koszyka a ona wykladala i wsadzala najtansze produkty. Wole robic zakupy sam. Tak samo z gotowaniem. Nie pojechalbym na sztele gdzie ogtuje ktos inny niz ja. Niemieckie jedzenie jest tak paskudne wg mnie ze nie moglbym tego jesc. 

I taki same doświadczenia mam za sobą (zakupy i gotowanie) i postanowiłam, że już nigdy nie będę dawała tak się upokarzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, NNNdanuta napisał:

Ja mam w umowie 40 godzin czynnej pracy i taka umowę ma rodzina i mam zamiar już nigdy nie dać się wmanewrować w coś gdzie nie mam określonego tygodniowego czasu pracy. Usługiwanie od rana do wieczora to nie 5-6 godzin pracy dziennie, lecz cały dzień. Jestem gotowa do udzielenia pomocy czy ewentualnie wezwania pomocy (i tak tu miałam) bo oprócz przerw i czasu potrzebnego mi na zakupy jestem stale na miejscu i nie mam słuchawek w uszach żebym czegoś z głębi mieszkania nie słyszała. Twoja obecna stela organizacyjnie jest dla mnie nie do przyjęcia... ))))

Znaczy wiesz ja nie mam duzo tutaj do roboty bo babcia mnie zawola a po 5 minutach znowu wracam do siebie. Generalnie wyglada to tak jak w umowie bo  przeciez nie chdzi o 5 godzin pracy pod rząd ale o 5 godzin pracy podzielone na caly dzien. Jakbym zliczyl moja prace no to zmiesciloby sie to w tym czasie. Wiadomo rozne sa sztele ta obecna nie jest najlepsza jaka mialem dlatgo zostaje tylko na miesiac. Zaproponowali mi dobra stawke wiec sie zgodzilem i chcialem czegos na swieta, teraz bede szukal czegos spokojniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PanOpiekun napisał:

Masz racje. To jest jednak bardzo istotne. Kiedys mialem taka sztele ze jezdzilem z corka pdp ale ona mi patrzyla strasznie na rece. Wkladalem cos do koszyka a ona wykladala i wsadzala najtansze produkty. Wole robic zakupy sam. Tak samo z gotowaniem. Nie pojechalbym na sztele gdzie ogtuje ktos inny niz ja. Niemieckie jedzenie jest tak paskudne wg mnie ze nie moglbym tego jesc. 

Ale jakbyś trafił na taką babcię 93 lata co jeszcze fitt nad fitami i w kuchni gotowala ,bo całe życie gotowała w swoim hotelu, to by CI obiadki smakowały, bardzo dobrze gotowala,że ja uczyłam się od niej i do tej pory trochę rzeczy gotuję jak ona, też lubię sama gotować, ale nie chciałam nic wymuszać ,nie chcialam babci zabierać pracy, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Ale jakbyś trafił na taką babcię 93 lata co jeszcze fitt nad fitami i w kuchni gotowala ,bo całe życie gotowała w swoim hotelu, to by CI obiadki smakowały, bardzo dobrze gotowala,że ja uczyłam się od niej i do tej pory trochę rzeczy gotuję jak ona, też lubię sama gotować, ale nie chciałam nic wymuszać ,nie chcialam babci zabierać pracy, 

Ja keidys trafilem na taka sztele ze corka gotowala w kuchni i myla tam tez dziadka i nie ruszylem tam niczego. Caly miesiac jadlem puszki i gotowce i wszystko trzymalem w pokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PanOpiekun napisał:

Ja keidys trafilem na taka sztele ze corka gotowala w kuchni i myla tam tez dziadka i nie ruszylem tam niczego. Caly miesiac jadlem puszki i gotowce i wszystko trzymalem w pokoju. 

A gdzieś tu jest temat,,nie brzydzić się:szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...