Skocz do zawartości

Ile jesteśmy warte dla agencji? Miliony złotych!


Gość Anna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny słuchajcie jedna z dużych agencji specjalizujących się w wysyłaniu do de przede wszystkim nas Opiekunek oraz innych pracowników fizycznych ma rocznie 40 mln złotych wpływów, czyli ponad 3 mln miesięcznie!!!! Rozumiecie? To my na nich harujemy i szanujmy się w rozmowach z nimi i egzekwowaniu swoich praw. Każda z nas to dla nich kolejne EURO. Dlatego nie dawajcie sobą poniewierać, bo po pierwsze uczciwie i ciężko pracujemy a po drugie utrzymujemy agencję!!! Nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej. 

A.

 

-----------------------------------

Chcesz być na bieżąco z nowymi agencyjnymi i prywatnymi ofertami pracy, poradnikami i postami? Polub forum opiekunkaradzi.pl na Facebooku:

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak naprawdę firma najwięcej pieniędzy zdobywa zajmując się pośrednictwem pracy na rynek niemiecki. Eksport za Odrę opiekunek do dzieci i starców, a także hydraulików, elektryków, budowlańców oraz pracowników do prac polowych, przynosi im 40 mln zł wpływów"

Nic tylko otworzyć agencję. Boże a my musimy walczyć z nimi o każde euro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, adamos1 napisał:

niech zarabiają ,ale niech dadzą zarobić opiekunom i po co to wyliczać?Jak świat światem ,będzie podział na biednych i bogatych ,na głupich i mądrych.

Bardzo dobrze. My się prosimy o zwrot kosztów podróży jadąc DO PRACY, prosimy się rodzin o premie świąteczne, bo agencje udają, że to nie ich brocha, musimy liczyć dokładnie dni pracy, bo kręcą, mają nas w d kiedy zgłaszamy problemy a tu się okazuje, że żyją jak pączki w maśle i śmieją nam się w twarz, płacą do dwudziestego każdego miesiąca i jeszcze na koniec są gotowi obciąć pensję, bo rodzina zgłasza nieprawidłowości.Takie informacje mają otworzyć opiekunkom oczy, że mogą stawiać warunki, że to one te pieniądze wyrabiają! Dlaczego płacą agencje od 900 do 1300? Bo język, bo doświadczenie, bo tak. Stawka powinna być jedna zależna wyłącznie od rodzaju opieki i nakładu pracy. Dziś wyczytałam, że pani w jednej agencji zarabia 900 euro. Zrobiło mi się jej żal, bo nie wierzyłam, że ktoś jeszcze na takie stawki się pisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie z taką Agencją walczyłam od 15-go do dziś 20-go.Jednym plusem w mojej sprawie był numer telefonu do Niemieckiej Agencji która współpracuje z Polską Agencją.Dzięki temu już są pieniądze na moim koncie,ale ile nerw i nocy nie przespanych.Wystrzegajcie się Agencji z Olsztyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może warto się zrzeszyć i szukać szteli poza agencją?

3 godziny temu, Gość Doris napisał:

Teraz już wiece dlaczego tych agencji jest tak dużo bo to żyła złoto. Moja koleżanka mi powtarza, że wystarczyłoby zatrudnić 10 opiekunek i jesteś ustawiona i to prawda, ale trzeba się na tym znać.

to prawda...znam taki przypadek i to na terenie wschodnich niemiec, zaraz przy granicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wolna napisał:

to może warto się zrzeszyć i szukać szteli poza agencją?

O zrzeszeniu słyszałam już setki razy jak nie tysiące. Ostatnio takie nawet jedno powstawało, ale się okazało, że jest powiązane z agencją. Gdzieś jest o tym nawet mowa tu na forum. Ja osobiście nie wierzę w takie stowarzyszenie bo niby kto miałby w nim działać i na jakich zasadach.. Trzeba zatrudnić rekruterów, osoby do pozyskiwania zleceń, mobilnych przedstawicieli w de, prawnika, kadrowe, kupić reklamę, żeby konkurować z agencjami i docierać do niedoinformowanych opiekunek, wynająć lokal w pl i de i ... robi nam się z tego agencja z zarządem i pracownikami do wyżywienia. A jeżeli kilkanaście opiekunek straci pracę to na forach zacznie się że stowarzyszenie niczym się nie różni od agencji, że stawki niewiele wyższe i że to kupa cwaniar opiekunek, którym nie chciało się pracować w opiece. Przykra wizja, ale wielce prawdopodobna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paniopiekunka
1 minutę temu, Gość Renia napisał:

O zrzeszeniu słyszałam już setki razy jak nie tysiące. Ostatnio takie nawet jedno powstawało, ale się okazało, że jest powiązane z agencją. Gdzieś jest o tym nawet mowa tu na forum. Ja osobiście nie wierzę w takie stowarzyszenie bo niby kto miałby w nim działać i na jakich zasadach.. Trzeba zatrudnić rekruterów, osoby do pozyskiwania zleceń, mobilnych przedstawicieli w de, prawnika, kadrowe, kupić reklamę, żeby konkurować z agencjami i docierać do niedoinformowanych opiekunek, wynająć lokal w pl i de i ... robi nam się z tego agencja z zarządem i pracownikami do wyżywienia. A jeżeli kilkanaście opiekunek straci pracę to na forach zacznie się że stowarzyszenie niczym się nie różni od agencji, że stawki niewiele wyższe i że to kupa cwaniar opiekunek, którym nie chciało się pracować w opiece. Przykra wizja, ale wielce prawdopodobna. 

Dokładnie tak by to wyglądało albo nawet gorzej. Dla mnie agencje to zło konieczne ale nie wyobrażam szukania szteli na własną rękę i jeszcze zajmowanie się papierkową robotą i wszystkimi podatkami i składkami. Mówcie co chcecie, ale to jednak wygoda, bo jak dziadek umrze to mam pod nosem 3 kolejne sztele do wyboru i zawsze mogę je zmienić.O pracy na czarno nawet nie chcę wspominać, bo tam to już jest wolna amerykanka z nożem na gardle. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ..tak...kurki znoszące złote jajka... 

Kiedy ostatnio usłyszałam od zaprzyjaźnionej koleżanki pracującej "za biurkiem" w jednej z dolnośląskich, wcale nie najwiekszej firmie,że właściciele kupili sobie małpki,ku uciesze dziecka....zrobiło mi się niedobrze.

Mając w pamięci wpisy koleżanek z Opiekunkowa,które niejednokrotnie nie otrzymują nawet 1000e za swoje poświęcenie i ciężką pracę. ...wsadzilabym ich wszystkich "do wora i do jeziora"....sorry za słownik ale aż mnie trzęsie.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość donia napisał:

ja tez zarabiam 980e, ale pojechalam nie znajac jezyka, moze za rok dostane od firmy tez 1200e, nie wiem...........

wybaczcie ,jak mnie śmieszą stwierdzenia tego typu od Agencji   " dostanę "  a co to Zakład Produkcyjny---może się mylę ,ale tu widać jak Agencje nabijają Was " w butelkę" od samego początku zazwyczaj cena z rodziną jest wynegocjowana  -powiedzmy 1300 (netto)   a opiekuńce Agencja płaci 1000€.(mam tu na myśli  tylko zarobek opiekunki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dobrze zarabiamy, agencje też chcą dobrze zarabiać . Normalne każda działalność ma przynosić zysk. W zakładzie pracy, dyrektora wożą służbowym samochodem, a pracownik z buta pogina. Nie chcesz pracować dla agencji, załóż prywatna działalność, chcesz kupę kasy zgarniać załóż agencje, albo jedź prywatnie. Gdyby nie agencje, nie było by tyle opiekunek w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

My dobrze zarabiamy, agencje też chcą dobrze zarabiać . Normalne każda działalność ma przynosić zysk. W zakładzie pracy, dyrektora wożą służbowym samochodem, a pracownik z buta pogina. Nie chcesz pracować dla agencji, załóż prywatna działalność, chcesz kupę kasy zgarniać załóż agencje, albo jedź prywatnie. Gdyby nie agencje, nie było by tyle opiekunek w Niemczech.

"Gdyby nie niekompetentne agencje,nie byłoby tulu niezadowolonych opiekunek"

Gdyby biznesmeni branży opiekunczej przyjęli do wiadomości, że ich pracownicy nie mają na wyposażeniu miejsca pracy maszyn, lecz własne serca, w najgorszym wypadku jeździli by swoimi "furami" kilka miesięcy później. 

Nigdy nie szanowałam i nie będę szanować dorobkowiczy,którzy swoje majątki zdobywają kosztem wyrzeczeń ludzi zmuszonych przez los do podpisywania krzywdzacych ich umów. 

Juz pominę z grzeczności sytuacje w których "firmy" celowo stosują szereg kruczków prawnych aby nade wszystko wyssać jeszcze więcej. ..kosztem czyim w efekcie?.Tak robią biznesmeni?

A ku puencie:

 

"Skończ Waść,wstydu oszczędź "...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Stara dobra zasada mówi, że nie liczy się pieniędzy innych. Ważne, żeby opiekunki były zadowolone a skoro firma ma takie dochody to znaczy, że opiekunek im nie brakuje. Dla mnie nie jest ważne ile zarabia szef, ale ile ja zarabiam. Martwiłabym się gdyby szef jeździł coraz gorszym autem, bo to by znaczyło, że powoli trzeba szukać nowego pracodawcy, bo ten upada ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie FrauMiau! Mam wrażenie, że my tyko narzekamy i zazdrościmy innym. Robią kasę a ja z nimi i nie narzekam, bo nikt mnie nie zmusza pracować w opiece. Do tego wybór w agencjach to my mamy spory i same wiemy, że stawki są wszędzie podobne. Spróbujcie zapytać podopiecznych co sądzą o stawkach agencji to wtedy zobaczycie jakie są szanse na podwyżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 20.04.2016 at 15:41, Gość Opiekunka napisał:

Bardzo dobrze. My się prosimy o zwrot kosztów podróży jadąc DO PRACY, prosimy się rodzin o premie świąteczne, bo agencje udają, że to nie ich brocha, musimy liczyć dokładnie dni pracy, bo kręcą, mają nas w d kiedy zgłaszamy problemy a tu się okazuje, że żyją jak pączki w maśle i śmieją nam się w twarz, płacą do dwudziestego każdego miesiąca i jeszcze na koniec są gotowi obciąć pensję, bo rodzina zgłasza nieprawidłowości.Takie informacje mają otworzyć opiekunkom oczy, że mogą stawiać warunki, że to one te pieniądze wyrabiają! Dlaczego płacą agencje od 900 do 1300? Bo język, bo doświadczenie, bo tak. Stawka powinna być jedna zależna wyłącznie od rodzaju opieki i nakładu pracy. Dziś wyczytałam, że pani w jednej agencji zarabia 900 euro. Zrobiło mi się jej żal, bo nie wierzyłam, że ktoś jeszcze na takie stawki się pisze. 

najsmutniejsze dla mnie w tym wszystkim jest to, ze to jak zazwyczaj Polak Polaka doi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emma napisał:

najsmutniejsze dla mnie w tym wszystkim jest to, ze to jak zazwyczaj Polak Polaka doi 

 dokładnie i teraz kolejna opcja polityczna" doi "Polaka ...teraz rządzi pieniądz  a człowiek to przedmiot,na ten temat szkoda sobie psuć nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...