Skocz do zawartości

Mała premia za święta wielkanocne


Gość Pruska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny! Wszystko róbcie na papierze nic na słowo. Agencja poinformowała mnie, że zwyczajową jak to nazwali premię za święta wypłaci mi rodzina. Doszło do tego, że musiałam się upominać u agencji i dostałam ją dopiero dzisiaj od syna podopiecznej i to w kwocie 30 euro. Zadzwoniłam do agencji i mi powiedzieli, że oni nie mają wpływu na wysokość premii i skoro rodzina tyle przeznaczyła to tyle mogła. Czuję się oszukana, bo dziewczyny dostawały za te dwa dni w innych agencjach nawet 100 euro. Beznadzieja! I do tego trzeba się prosić i upominać. Nie wyjeżdżajcie jak nie będziecie miały czarno na białym że będzie premia w kwocie takiej i takiej. Święta w pracy za 30 euro... :( Pozdrawiam z de. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Gość Pruska napisał:

Dziewczyny! Wszystko róbcie na papierze nic na słowo. Agencja poinformowała mnie, że zwyczajową jak to nazwali premię za święta wypłaci mi rodzina. Doszło do tego, że musiałam się upominać u agencji i dostałam ją dopiero dzisiaj od syna podopiecznej i to w kwocie 30 euro. Zadzwoniłam do agencji i mi powiedzieli, że oni nie mają wpływu na wysokość premii i skoro rodzina tyle przeznaczyła to tyle mogła. Czuję się oszukana, bo dziewczyny dostawały za te dwa dni w innych agencjach nawet 100 euro. Beznadzieja! I do tego trzeba się prosić i upominać. Nie wyjeżdżajcie jak nie będziecie miały czarno na białym że będzie premia w kwocie takiej i takiej. Święta w pracy za 30 euro... :( Pozdrawiam z de. 

małe nieporozumienie,za święta ja mam w umowie 50€(za każdy dzień świateczny) i tak robię.Jestem na Gewerbie i dopisuje to do rachunku i w tedy od rodziny nie oczekuję żadnych premii .Dadzą to dadzą, nie, to nie .W Agencjach na umowach (przeważnie też tak jest )a więc  Agencja  nie robi łaski wypłacając tych pieniedzy ,chyba ,że nie ma tego w umowie z rodziną.Wtedy tylko wszystko zależy od dobrej woli danej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, adamos1 napisał:

.W Agencjach na umowach (przeważnie też tak jest )a więc  Agencja  nie robi łaski wypłacając tych pieniedzy ,chyba ,że nie ma tego w umowie z rodziną.

To częsty zwyczaj przerzucenia kosztów na rodziny, bo rodziny i tak zazwyczaj dawały pieniądze. Bardzo do tego wygody, bo najłatwiej powiedzieć, że to rodzina jest zła. Tylko umowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

50 za dzień, 150, czy 400, bo tak piszą agencje w ofertach. święta są płatne 100%. umowa nasza przeważnie na 40 g/tyg. czyli sobota , niedziela jest w ogóle niepłacona. ale swięta 100%. Może rodzina płaci za niedzielę też 100%? wychodzi że powinno być 8gx2x2x2=72g, jeżeli ktoś pracował 2 dni. Wielki piątek też jest płacony 100%, więc jeszcze 16g. Ile za godzię? Piszcie. Moi też kręcą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu w Wiedniu niczego takiego w umowie nie ma... przeciez będąc na Gewerbie to ja wystawiam rachunek i moglabym stawke podwojna wpisac... no ale do tego trzeba podstaw ... a ja ich nie mam... ciekawa jestem czego moge sie dowiedziec od agentury.... gdybym zapytala wprost.... niech by nawet 50% wiecej za kazdy dzien to juz jest tez kasa... bo przeciez dla sentymentow tu tyle bez rodziny nie siedzimy..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Betty napisał:

a tu w Wiedniu niczego takiego w umowie nie ma... przeciez będąc na Gewerbie to ja wystawiam rachunek i moglabym stawke podwojna wpisac... no ale do tego trzeba podstaw ... a ja ich nie mam... ciekawa jestem czego moge sie dowiedziec od agentury.... gdybym zapytala wprost.... niech by nawet 50% wiecej za kazdy dzien to juz jest tez kasa... bo przeciez dla sentymentow tu tyle bez rodziny nie siedzimy..... 

piszesz podstaw ! a czy prawo pracy nie mówi ,że za godziny świąteczne należy się to czy tamto?tak jest w Polsce ,muszę się zorientować jak jest pod tym względem w Niemczech!?

oto fragment sytuacji prawnej w tym zakresie:       " ----Jak już wyżej pisaliśmy za przepracowaną niedzielę lub święto pracownikowi przysługuje jeden dzień wolnego.

Isnieje rozporządzenie, które mówi o tym, że jeśli pracujemy w niedzielę, to pracowadca w ciągu kojenych dwóch tygodni musi zwrócić nam dzień wolnego. Natomiast jeżeli poszliśmy do pracy w święto, które wypada w tygodniu wtedy pracodawca jest zobowiązany do oddania nam dnia wolnego w terminie nie dłuższym niż 8 tygodni.

Niemieckie prawo w odróżnieniu do polskiego nie przewiduje dodatku do wynagrodzenia za pracę w niedzielę i święta. >>>>>"   no tak ,nie kijem to pałą ,ale coś się należy ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie, dawno nie pisałam lecz właśnie byłam przez okres świąt Wielkanocnych w Niemczech i jestem nadal.Pracuję przez agencję i mamy płacone z moją zmienniczką za każde święta 150 euro .Nie wiem kto płaci 30 euro ,to jest porażka a właściwie chamstwo aby dziewczyna musiała się upominać o coś co jej się należy.Mam nadzieję ,że nowe przepisy dotyczące delegowania pracowników do krajów UE wchodzące w życie w maju 2016 r.ograniczą nieuczciwe praktyki agencji pośrednictwa pracy .Byłam kiedyś w niemieckiej agencji pracy zapytać o pracę opiekunki ,gdyż taką właśnie wykonuję 24 godziny na dobę,Wiecie co mi odpowiedziała kobieta?My nie mamy takich ofert bo to jest nielegalne ,nie ma pracy 24 godziny na dobę.żadna szanująca się agencja niemiecka i szanująca drugiego człowieka nie przyjmie takiego zgłoszenia. Tyle w temacie.Pozdrawiam was ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz myślę ,że może to wyglądać tak,rodzina płaci agencji i tylko zapłaci tyle jak zawsze płaciła ,a święta dla rodziny to żadne święta i rodzina nie zapłaci więcej a chcą mieć opiekunkę dalej i może ,zaoferowali firmie sami,że oni zapłacą za święta opiekunce a firmie płacą jak płacili zawsze , ale też bym nie siedziała na święta wiedząc ,że muszę od rodziny oczekiwać wynagrodzenia za ten okres,,, muszę mieć pewnośc ,ze to firma mi zapłaci,,a tak na prosty rozum to rodzina musi zapłacić za święta i dostają fakturkę i tam jest 200 albo 400 euro więcej,,,,rodzince się podniesie adrenalina równo,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dzwonilam do austriackiej Steuerberaterin... mam odpowiedz: jezeli moj Werkvertrag miedzy austriacka agentura, a rodzina zawiera info, ze jak podopieczny ma np 5 Pflegestuffe to mam dostawac 70 euro dziennie/dobowo dokladniej mowiac, jezeli do tego mam w umowie, ze za kazdy dzien pobytu mam miec placone 5 euro Reisekosten, czyli, jak jestem 4 tyg (28 dni) to Reisekosten wynosi 140 euro... bez wzgledu na koszty podrozy... ale jak nie mam ani slowa o dodatkowej kasie za swieta to nic mi sie za nie nie nalezy.... A ja sorki, niczego takiego w umowie nie mam... ale... no wlasnie... cos mi tu nie gra... musza byc jakies wytyczne odgorne.... jakies przepisy, ze umowa umową i jakies przepisy to reguluja... np... taka opiekunka, ktora pracuje po 8 godz dziennie z wolnymi weekendami dla Caritas Diezezie Wien ma 2400 euro na reke, 13 i 14 pensje, dodatki za swieta, swiadczenie urlopowe w wys 120% poborow, Weihnachtsgeld, i jakas premie roczna jeszcze, no i nie placi skladek sama, bo jest na umowie... a ja/my zapierdzielamy 24 godz/dobe i nie mamy polowy z tego liczac jako srednią roczna.... urlopu nie ma... jak stracimy prace to nie ma bezrobotnego, bo przy Gewerbie nie przysluguje... Ktos nas tu robi w bambuko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu ,ale mówimy tu o warunkach niemieckich i jest tak jak napisałem powyżej,tak że opiekun nawet w połowie nie otrzymuje tego co powinien dostawać za tą pracę wziąwszy pod uwagę przepisy a taka "paniulka" z Agencji jeszcze powie a to mało Pani (u) 1200€?--Pozdrawiam.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Mariola1967 napisał:

Piszecie źe jesteście z agencji a  takźe na gewerbe jestem ciekawa czy ktoś z was przekroczył roczne wynagrodzenie 12tysięcypytam bo nie wiem jak wyglada po przekroczeniu tej sumy podatek ratunku czy ktoś mi to wyjaśni

przekroczylam.... i to o 1,5 tys euro.... ale mam rachunki na odjecia od kosztow przychodu.... koszty podrozy, sprzet, nawet odziez podchodzi pod odjecia i buty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariola1967 napisał:

Piszecie źe jesteście z agencji a  takźe na gewerbe jestem ciekawa czy ktoś z was przekroczył roczne wynagrodzenie 12tysięcypytam bo nie wiem jak wyglada po przekroczeniu tej sumy podatek ratunku czy ktoś mi to wyjaśni

WOLNA STOPA od podatku wynosi 17.500€,pózniej od każdego 1000€  jest 100€   przynajmniej  mi tak

mówił znajomy jak obliczał mi podatek w zeszłym roku,ale tu też przepisy się zmieniają ,to już nie te Niemcy z przed 30 laty ,kiedy wszystko było stabilne i dopięte na ostatni guzik.Zapłaciłem za cały rok 450€ ,w tym roku wiecej bo mam wyższy dochód.  Coś tu pokonociłem---zacytuje   "------W Niemczech, podobnie jak w Polsce, dochody pracownika podlegają opodatkowaniu według progresywnej skali podatkowej. Wysokość comiesięcznych zaliczek na rzecz fiskusa uzależniona jest od dochodów i klasy podatkowej, do której należy pracownik. Ta ostatnia jest ściśle powiązana z jego sytuacją osobistą. Najniższa stawka podatku dochodowego w Niemczech wynosi obecnie 14 proc. Opodatkowane są nią osoby, których roczny dochód nie przekracza 52881 euro. Kwota wolna od podatku wynosi obecnie za Odrą 8130 euro. Jeśli twój roczny dochód nie przekroczy tej sumy, wówczas urząd skarbowy zwróci ci całość zaliczek pobranych na poczet podatku dochodowego......."

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mariola1967 napisał:

Dzięki więc nici z lenistwa trzeba poczytać

pokonociłem to miało być --7.500€ wolne od podatku,  teraz ta kwota jest podniesiona ,ale to nie ten temat  ,trzeba przejśc na strone tematu bo dostaniemy upomnienie  ha ha

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 1.04.2016 at 20:35, Gość rita napisał:

Witam was serdecznie, dawno nie pisałam lecz właśnie byłam przez okres świąt Wielkanocnych w Niemczech i jestem nadal.Pracuję przez agencję i mamy płacone z moją zmienniczką za każde święta 150 euro .Nie wiem kto płaci 30 euro ,to jest porażka a właściwie chamstwo aby dziewczyna musiała się upominać o coś co jej się należy.Mam nadzieję ,że nowe przepisy dotyczące delegowania pracowników do krajów UE wchodzące w życie w maju 2016 r.ograniczą nieuczciwe praktyki agencji pośrednictwa pracy .Byłam kiedyś w niemieckiej agencji pracy zapytać o pracę opiekunki ,gdyż taką właśnie wykonuję 24 godziny na dobę,Wiecie co mi odpowiedziała kobieta?My nie mamy takich ofert bo to jest nielegalne ,nie ma pracy 24 godziny na dobę.żadna szanująca się agencja niemiecka i szanująca drugiego człowieka nie przyjmie takiego zgłoszenia. Tyle w temacie.Pozdrawiam was ciepło.

potwierdzam :) również pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, erika napisał:

Jeśli chodzi o święta ,to wszystko było uzgodnione wczesniej  telefonicznie  :dniówkax2. Wyobraźcie sobie ,że przyjeżdżając tu na święta nawet zapomniałam zapytać Firmę o zapłatę za święta.Otrzymałam przelew ..tak moja Firma jest ok:) 

po prostu Agencja dograła to z rodziną ,bo jak nie dogra to nie da!taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...