Skocz do zawartości

40 godzinny tydzien pracy w DE os stycznia 2019


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Nefretete napisał:

Kris, żeby w ogóle zaplanować taką akcję, zorganizować, zalegalizować, ruszyć pupę, zaprotestować, to trzeba być "artystą" i mieć jaja. Jedni rodzą się z jajami, inni uczą się ich w trakcie życia :-) 

Opiekunki stanowią sporą grupę, a w grupie siła. Mamy sporo energii i możemy to wykorzystać. Myślę, że warto dla nas samych i przy okazji również dla innych (tych, którzy jaj nie mają). Jest nas kilkaset tysięcy (oficjalnie), a nieformalnie (czarna i szara strefa) znacznie więcej. W starciu z tak dużą grupą opiekunek żadne "firmy" i firemki nie mają szans, nie wspominając już o podopiecznych i ich rodzinach (Ci nie pójdą protestować, bo nie mają powodu). Gdybyśmy w ciągu jednego dnia przestały pracować, to dla niemieckich podopiecznych, ich rodzin, niemieckich i polskich firm opiekuńczych stanowiłoby to Apokalipsę. To nie żart.

Gdy plują nam w twarz mamy do wyboru albo nadal znosić upokorzenia i ciemiężenie nas, znój, pot, wysiłek ponad siły i normy, albo … ruszyć tyłek i zadbać o siebie i swoją przyszłość. Nie mamy niczego do stracenia, a wręcz przeciwnie.

Tylko że do tego, to trzeba mieć w/w jaja.

To o czym piszesz nie ma żadnych szans powodzenia... Wyleczyłam się z walki w ten sposób, gdy na pierwszą wolną sobotę ogłoszoną przez Solidarność nie przyszłam tylko ja, z całego zakładu i czterech jego delegatur... Ludzie znoszą różne upokorzenia żeby zarobić na chleb, czy długi i myślisz, że będą ryzykować utratą tych dochodów, czy ich uszczupleniem ??? ))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

Sugerowales, ze dziewczyna nie byla aniolkiem.

No tak, od bycia nie aniołkiem do gwałtu to niecały metr!>:( Życzeniowe rozumowanie. Taka typowa opiekunka usypia podopiecznego i idzie na ksiuty? Jak tak rozumujecie, to Wam nie zazdroszczę.>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, geronimo napisał:

@hawana wiesz dla czego? bo nie nadaje się już na dyskotekę i to go bolixd

To jeszcze nic . Przeczytaj " dowcipy " . Parę małżeńską  z 40 letnim stażem określił jako " STARUSZKOWIE " ....Chyba go uduszę własnemi ręcami . A to gadzina jedna :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kris napisał:

No tak, od bycia nie aniołkiem do gwałtu to niecały metr!>:( Życzeniowe rozumowanie. Taka typowa opiekunka usypia podopiecznego i idzie na ksiuty? Jak tak rozumujecie, to Wam nie zazdroszczę.>:(

Znam wiele osob, ktore wieczorem wychodza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

To jeszcze nic . Przeczytaj " dowcipy " . Parę małżeńską  z 40 letnim stażem określił jako " STARUSZKOWIE " ....Chyba go uduszę własnemi ręcami . A to gadzina jedna :szydera:

Jak widzę to już dokumentnie przegiąłem... Idę posypać głowę popiołem.... Skończyłem palić w centralnym, to mam go pod ręką!xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kris napisał:

Jak widzę to już dokumentnie przegiąłem... Idę posypać głowę popiołem.... Skończyłem palić w centralnym, to mam go pod ręką!xd

Syp ...gadzino jedna i to ostro . Ten popiół syp ...żeby nie było :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hawana napisał:

Znam wiele osob, ktore wieczorem wychodza.

 

ja rowniez znam takie osoby ktore malo tego nie robia sobie z nic z tego ze przeciez w jakis sposob ktos iim zaufal i powierzyl opieke nad czlowiekiem, i wrecz mowi ao tym glosne,  ale osobiscie nie odwazylabym sie zostawic pdp samego zwlaszcza jezeli jest to osoba lezaca....wiem ze sytuacje bywaja rozne itd i zdarzalo sie musialam biegiem do sklepu leciec bo do gara nie bylo co wlozyc ale zawsze z dusza na ramieniu ...dobrze ze auto mialam na miejscu to cyk cyk i bylam juz z powrotem ale swiadomie zeby isc sie rozerwac....nie przychodzilo mi to do glowy....ale zlecenia bywaja rozne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...