Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Blondi napisał:

@jolantapl. jest bardzo dużo opiekunek co pracują i za 700 euro i są zadowolone ,,A jak są zadowolone ,to niech sobie spokojnie pracują,,

Może trzeba doglądac babcię ,czyli spać koło babci? nic nie wiadomo,,mają co niektórzy takie wyobrażenie co do opiekunki,,normalnie myślą ,że kupują za 1000 czy 1200 euro opiekunkę 24 na 24,,płacą dużo więcej i może dlatego myślą,że większośc kasy idzie dla opiekunów-:płacz: niech szukają wariata na dzień i noc,,trzeba być lekko nie takim ,aby się zgodzić na taką ofertę,,a może są tacy co oddają nawet noc PDP,,aby nie narazić się i rodzinie i agencji:płacz:

Nie posądzałabym nikogo o takie wariactwo :( Jutro zadzwonię z ciekawości na czym te doglądanie w nocy ma polegać to się na forum podzielę swoją wiedzą może mnie ktoś z tej firmy oświeci i zaraz po rozmowie pewnie przy moim nazwisku zrobi adnotacje zadaje nie wygodne pytania:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jolantapl. napisał:

Centrum językowe konik ma ciekawą ofertę nie potrafię tego wkleić ale stawka jest tam 800 euro do opieki jest pan ,który wstaje w nocy,porusza się przy balkoniku mieszka z żoną potrzebują opiekunkę 30+ z językiem podstawowym.

Opiekunkę do poganiania,,ma być młoda do roboty,,i w dzien i w nocy-:rozpacz: i aż 800,,,śnic mi się będzie ta oferta,,już mam noc z głowy:święty: Jolanta wyszukaj za 1800 euro,,,abym dobrze spała:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Blondi napisał:

Opiekunkę do poganiania,,ma być młoda do roboty,,i w dzien i w nocy-:rozpacz: i aż 800,,,śnic mi się będzie ta oferta,,już mam noc z głowy:święty: Jolanta wyszukaj za 1800 euro,,,abym dobrze spała:hahaha:

Już się robi:)ale kilka dni i nocy mi to moze zająć bo  mało takich ofert jest nawet do 11 osób tyle nie płacą :płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi długo się nie naszukałam szukaja opiekunki do pana ,schorzenia pomijam, pan wstaje w nocy sporadycznie podobno sam mieszka bardzo lubi rozmawiać.Wymagania wiek 40-50 lat znajomość jezyka nie wymagana .Wynagrodzenie 700 euro:płacz::hahaha: cos nie tak? Teraz to juz na pewno spac w nocy nie bedziesz mogła bo bedziesz kombinowała jak sie na to zlecenie załapac :( I poklepac bedziesz sobie mogła nie tylko na forum.No cóz i takie oferty sie zdarzają:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

A ja mam pytanko. Mając podpisaną umowę z agencją mogę wyjechać tylko z tą agencją czy z inną równiez jesli ta akurat nic dla mnie nie będzie miała ? Czy muszę rozwiązać umowę ?

Musisz w swojej agencji pytać bo co agencja to inaczej:)

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

A ja mam pytanko. Mając podpisaną umowę z agencją mogę wyjechać tylko z tą agencją czy z inną równiez jesli ta akurat nic dla mnie nie będzie miała ? Czy muszę rozwiązać umowę ?

@jolantapl.zapomniała o jedynce z przodu. :d:d:d

Patrzę jeszcze raz i jedynki nie widze ani nawet2:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. prosze Cię ,,już nie szukaj ofert:rozpacz: załamka,,,ja za stara nawet na tą ofertę:rozpacz::rozpacz: powariowali oni z tym wiekiem,,trzeba szybko gdzieś się załapac i zostać ile się da jak będzie fajnie,bo zaraz mnie z listy wykreślą,,powiedzą,,Pani jest za stara",a ja jeszcze w kwiecie wieku jestem:hahaha: czy te paniusie i te rodzinki w de nie wiedzą,że życie zaczyna się po 50-tce:święty::love::serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mówię do babci ,,mam dobry pomysł? mówię co chcę zrobić, aby mogła chodz sobie nogi pomoczyć w wodzie,,bo do tej pory myta w łóżku,,tylko ,:płacz:więc zbudowałam małą łaznię w salonie i nózki do wody,,ale radosći nie było końca:hahaha: tak mało a tak cieszy,:hahaha:,nogi były w wodzie i od razu babcia sobie przypomniała jak to ja jej miskę podstawiłam aby sobie jedną rękę do wody włożyła i umyła,,dużo nie trzeba aby zobaczyć ten ogromny blysk w oczach i tą radochę,,Wiem jak przeżywa to ,że nie może się umyć pod pryśnicem,więc chodz cząstkę dałam  tego pryśnica ,,jeszcze trochę to bym coś wykombinowała aby ją umyć pod pryśnicem albo w wannie,,ale to już nie mój problem,,rodzina niech pomyśli,,ale widzę ,że nici z tego będą,,bo warunki są na zamontowanie krzesełka do wanny ,albo coś podobnego,,ale to ja tak bym zrobiła ,,a ja mogę tutaj wielkie ,g,,,o..więc nie ma co się wymądrzac,,jestem tutaj tylko na trochę i dalej ,,dalej ,,,trzeba lecieć do następnych PDP,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi spróbuj rodzinie zasugerować kupno krzesełka, może nie wiedzą że coś takiego istnieje i że mogą liczyć na dofinansowanie....

U mnie było odwrotnie, krzesełko było ale nie było chęci do kąpieli, zawsze musiałam się naprosić i nakombinować jak zachęcić do kąpieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałam tak zrobiłam czyli zadzwoniłam,nic konkretnego się nie dowiedziałam czyli ponad to co napisali.Jedynie,ze nawet jakbym bardzo dobrze znała jezyk to i tak stawka nie moze ulec zmianie.Rodzina chce za taką stawkę i ma w nosie,ze pan jest jeszcze kontaktowy i lubi rozmawiać języka masz nie znać i tyle.Jest jeszcze możliwość,ze pan zna język polski:).A stawki 700 euro a nawet mniej jeszcze istnieją i dlatego o tym pisze,ze niektórzy w to nie wierzą albo trudno im w to uwierzyć.:)

Ja za swój pierwszy wyjazd dostałam trochę więcej i tez nie znałam języka i doświadczenia w pracy za granicą nie miałam po za tym palę papierosy i nie mam prawa jazdy  ale moze tylko dlatego,ze byłam przed 50-tką:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@Blondi spróbuj rodzinie zasugerować kupno krzesełka, może nie wiedzą że coś takiego istnieje i że mogą liczyć na dofinansowanie....

U mnie było odwrotnie, krzesełko było ale nie było chęci do kąpieli, zawsze musiałam się naprosić i nakombinować jak zachęcić do kąpieli.

Krzesełko do kąpieli to zbawienie przy niektórych podopiecznych. A co do tego czy lubią się myć, czy nie, to moja koleżanka mi opowiadała jak jeden z jej pdp powiedział jej że na wojnie nie mył się przez 3 miesiące. Przez pierwsze dwa tygodnie mu to przeszkadzało, a potem się przyzwyczaił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz napisał:

No to wszystkiego najlepszego:hahaha::)

@ŁukaszAdres mi podawaj a nie naśmiewaj się ze mnie:serce: a na tą ofertę za 700 euro bym się załapała przynajmniej wiekowo a i poklepać bym sobie z dziadziem mogła do woli tylko on by pewnie nie wiele z tego zrozumiał ale co tam liczą się dobre chęci i inwencja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zleceniu

 

Do opieki jest 84-letnia kobieta, poruszająca się samodzielna. Noce podopieczna przesypia bez problemu. Pojawiły się u niej pierwsze oznaki demencji. Podopieczna lubi wychodzić na spacery.

 

Warunki mieszkaniowe

 

Pani mieszka sama w domu, położonym bardziej na uboczu. Do dyspozycji opiekunki jest pokój z telewizorem i internetem.

 

Obowiązki

 

• pomoc w domowych obowiązkach,

• zakupy,

• utrzymanie domu w czystości,

• pomoc w codziennych czynnościach.

 

Wymagania

 

• dobra znajomość języka niemieckiego,

• empatia,

• doświadczenie w pracy ze starszymi ludźmi,

• prawo jazdy.

 

Oferujemy

 

• zatrudnienie na umowę zlecenie,

• odprowadzanie składek ZUS,

• opiekę polskojęzycznego pracownika dostępnego pod numerem alarmowym

• załatwienie wszystkie formalności, 

• atrakcyjny pakiet premiowy,

• ubezpieczenie, 

• bezpłatne wyżywienie, 

• zakwaterowanie oraz

transport

 

Blondi, a takie? za 1300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz ku ja chcę 1400 euro:płacz: i tam jest tv i pokój i internet ,,a gdzie Badzimmer ? a gdzie auto? a gdzie czas wolny ? sklepy? a ile kasy? taka się zrobiłam Pani opiekunka,,a co!! sztelowa Blondi się ceni,,koniec z wyzyskiem,,:hahaha:

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

@Blondi spróbuj rodzinie zasugerować kupno krzesełka, może nie wiedzą że coś takiego istnieje i że mogą liczyć na dofinansowanie....

U mnie było odwrotnie, krzesełko było ale nie było chęci do kąpieli, zawsze musiałam się naprosić i nakombinować jak zachęcić do kąpieli.

Rodzina prawie lekarska tutaj,,więc dobrze wiedzą co i jak można by było zrobić,,ale to wszystko jest tutaj dla wykwalifikowanych pielęgniarzy do pracy a nie dla opiekunki jednej ,jedynej,,w życiu bym sobie sama nie poradziła z nią w wannie ,czy to na krzesełku czy foteliku,,za bardzo jest chora:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez cały pobyt kombinowała jak z babcią na spacer na wózku wyruszyć:) Na początku stwierdziłam,że jak mam napisane,że babcia się boi na wózku na spacery jezdzić to przyjęłam to do wiadomosci i nie chciałam tego zmieniać ale po zawarciu bliższej znajomosci z babcią stwierdziłam,że można by spróbowac bo babcia od dwóch lat tylko swój dom ogląda i ogród a to może się znudzić:) Tym bardziej,że zrobiło się pięknie zielono i gdyby nie ta pogoda do kitu to dawno byśmy z babcią hulały na tym wózku na spacerku a nie tylko dom-ogród i tyle.Dziwię się,że rodziny nie za bardzo przejmują się potrzebami swoich bliskich a szkoda bo w wielu przypadkach mozna by im trochę urozmaicić życie:)

@Blondi masz u nas ofertę za 1400 euro tylko koleżankę sobie musisz znależć:)

Sorry to na opiekunki24 jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta ważna do: 05.06.2017

 

Agencja Pracy. .......... poszukuje 2 Pań do jednego domu. 1400 EUR netto/na osobę.

Miejsce: Wachtberg-miejscowość w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Kolonia.

Praca od już.

Wymagania: 2 kobiety  dobrym niemieckim, jedna musi mieć prawo jazdy, można palić poza domem.

Pensja dla każdej z Pań po 1 400 EUR netto/mc + zwrot za transport + ZUS od średniej krajowej.

Do opieki są 2 osoby:

 

Pan 92 lata, 70 kg, choruje na cukrzycę. Chodzi przy balkoniku. Nosi pieluchy. Ma inkontynencję. Ma demencję. Do pana trzeba wstać w nocy. Trzeba panu pomóc się umyć i ubrać. Przychodzi codziennie pielęgniarka i podaje insulinę.

 

Pani 86 lat, 75 kg, 160 cm. Pani jest zdrowa, tylko złamała niedawno rękę i trzeba jej czasami pomóc przy ubieraniu i myciu, przed złamaniem ręki robiła  wszystko samodzielnie.

Siostra Pani mieszka 20 km od nich.

Mieszkają w domu. Nie mają zwierząt.

Jedna z Opiekunek  czuwa w nocy, a druga w dzień, na zmianę.

 

Dla Opiekunek jest oddzielny pokój z internetem i oddzielną  łazienką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. oferta dobrze płatna,,chyba tam będą pierwsze opiekunki,bo Pani do tej pory wszystko sama robiła -a wiesz co to oznacza? bo ja wiem,,:płacz: praca od rana do nocy -bo musisz za te 1400 euro coś robić,,Pani rozkazuje i dyryguje>:( ma nerwa bo nie tak robisz ,a ona lepiej to robiła,,na każdym kroku slyszysz ,że to powinno być tak a to tak,Pani jest też nie zadowolona z tego ,że ma rękę złamaną i to nie zadowolenie, też odbije się na opiekunce -trudne miejsce ,,tak czuję,, z tej złości jeszcze w nocy będzie dogorywac,,:hahaha: tacy ludzie co raptem nie mogą sobie poradzić ,bo coś się wydarzyło ,bo coś w ich życiu sie zmieniło, albo właśnie mały wypadek i raptem potrzebują pomocy ,nieraz w ogóle nie są przygotowani na obce osoby w domu,wtedy trzeba dużo w taki dom wniesc poprawek i dużo wyrozumiałości i cierpliwości i pokory ,aby wytrzymać w takim miejscu,,ale przedstawilam straszny scenariusz,,ale to tylko moje wyobrażenia,,bo można jeszcze na temat tej oferty napisać dużo innych i radośniejszych scenariuszy,,trochę ludzi poznalam i trochę slyszałam i znam dużo starszych ludzi i ich zachowania,,wszystkiego można sie spodziewac,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jolantapl. napisał:

Ale dzielisz się opieką z kolezanką i mozesz miec co drugi dzień spokój:)

Nie ma ofert idealnych;)

A za taką stawkę coś trzeba robić:)

Siedzieć cały dzien w pokoju? albo biegac po pustych ulicach,a potem na noc iśc do pracy -ja bym poszła z laptopem,,nie wiem,-wolę chyba pracowac jak pracuję i tylko mieć śpiocha co idzie już o 19 spać i mieć już wolne do rana,,wygodna jestem -wiem ! teraz pracuje do 22 godz, albo do 22,30 i już mam dośc takiego nocnego życia z PDP,,nie mam wieczoru żadnego dla siebie,,jestem i muszę być co chwila z czymś u babci,,nie jest lekkie miejsce,,i wiem jaka praca może być za odpowiednią stawkę,,teraz zapindalam i chcę następne miejsce mieć trochę lżejsze i poważnie szukam takiego miejsca:hahaha: nie wiem czemu ,ale nie chcę rodziny,,nie chcę rządzącej babki,,jak czytałam wczęsniejsze posty @sayonara 52 czy @katarynka to mi wystarczy,,wiem ,że nie wszędzie tak jest,,ale narazie nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...