Skocz do zawartości

Wspaniały efekt zdjęcia i zagadka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Blondi napisał:

Zimno,pusto ,trochę lodowato,słychać tylko powiew wiatru,,dwie żywe istoty spacerujące i rozmyślające,,może jak rozweselić to smutne miejsce,,, może jest to super ziemia po której się wspaniale drepce,,może w takim spokoju dobrze prowadzi się rozmowy,,a może szukają swojego domu na tym pustkowiu,,,a może to jest dwóch bezdomnych? piszę co mi nachodzi do głowy,,,

I o to właśnie chodzi, to co przychodzi do głowy:362_cherries:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 996
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

12 godzin temu, geronimo napisał:

Jeszcze jedno

Jak byście opisali tą fotografię i jakie budzi skojarzenia ?

GRA_9152f.jpgxm.jpg

Spokój. Życie. Bezmiar przestrzeni. Cel do osiągnięcia.

Widzę to tak....Każdy z nas odnalazł w swoim życiu łagodne łąki i natykał się na suche badyle/cierpiące drzewa/drapiące krzewy . Każdy z nas wytycza sobie cel do którego dąży. Jeśli mamy obok kogoś, kto dzieli z nami te dobre i te złe chwile, jesteśmy w stanie osiągnąć to, co sobie zamierzymy,  będziemy odczuwać cudowny spokój w życiu i nigdy nie będziemy samotni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, geronimo napisał:

Jeszcze jedno

Jak byście opisali tą fotografię i jakie budzi skojarzenia ?

GRA_9152f.jpgxm.jpg

Życie.

Są tacy, którym wszystko się udaje . Całe zycie przechodza prosta , łatwa drogą.

Inni muszą z trudem wdrapywać się na góry jaki życie przed nimi stawia.

Jeszcze innym niewiele się udaje i oni są tymi suchymi drzewami.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, geronimo napisał:

No i następna fotografia do scharakteryzowania :)

babcia.jpg

Pięknym i szczęśliwym mozna być w każdym wieku,wystarczy żyć w zgodzie ze sobą.Kobieta pozostaje tak długo piękna dopóki ma radość w oczach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Moni.r napisał:

Pięknym i szczęśliwym mozna być w każdym wieku,wystarczy żyć w zgodzie ze sobą.Kobieta pozostaje tak długo piękna dopóki ma radość w oczach.

Ta kobieta to prawdziwy diabeł wcielony, agresywna i bitna:p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, geronimo napisał:

Ta kobieta to prawdziwy diabeł wcielony, agresywna i bitna:p

O matko .No to powiem tak: radosna kobieta z jadem w oczach:d poszukująca adoracji uwielbienia choćby na moment ktory dla niej wiecznoscia sie stanie:)

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, geronimo napisał:

Jeszcze jedno

Jak byście opisali tą fotografię i jakie budzi skojarzenia ?

GRA_9152f.jpgxm.jpg

Przed nimi droga piękna choć daleka. O tej porze mają cały świat na wyłączność. Później się przejaśni, pojawią się inni ludzie, będzie weselej. Jednak te poranne godziny są tylko i wyłącznie dla nich.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, geronimo napisał:

No i następna fotografia do scharakteryzowania :)

babcia.jpg

Odpowiem nie swoimi słowami:

 

 

KOBIETA

Kiedy ma 5 lat:
Ogląda się w lustrze i widzi księżniczkę.

Kiedy ma 10 lat:
Ogląda się w lustrze i widzi Kopciuszka.

Kiedy ma 15 lat:
Ogląda się w lustrze i widzi obrzydliwą siostrę przyrodnią Kopciuszka: Mamo, przecież tak nie mogę pójść do szkoły!

Kiedy ma 20 lat:
Ogląda się w lustrze i widzi się za gruba, za chuda, za niska, za wysoka, włosy za bardzo kręcone albo za proste, ale mimo wszystko wychodzi z domu.

Kiedy ma 30 lat:
Ogląda się w lustrze i widzi się za gruba, za chuda, za niska, za wysoka, włosy za bardzo kręcone albo za proste, ale uważa, że teraz nie ma czasu, żeby się o to troszczyć i mimo wszystko wychodzi z domu.

Kiedy ma 40 lat:
Ogląda się w lustrze i widzi się za gruba, za chuda, za niska, za wysoka, włosy za bardzo kręcone albo za proste, ale mówi, że jest przynajmniej czysta i mimo wszystko wychodzi z domu.

Kiedy ma 50 lat:
Ogląda się w lustrze i mówi: Jestem sobą- i idzie wszędzie.

Kiedy ma 60 lat:
Patrzy na siebie i wspomina wszystkich ludzi, którzy już nie mogą na siebie spoglądać w lustrze. Wychodzi z domu i zdobywa świat.

Kiedy ma 70 lat:
Patrzy na siebie i widzi mądrość, radość i umiejętności. Wychodzi z domu i cieszy się życiem.

Kiedy ma 80 lat:
Nie troszczy się o patrzenie w lustro. Po prostu zakłada liliowy kapelusz i wychodzi z domu, żeby czerpać radość i przyjemność ze świata.

Może wszystkie powinnyśmy dużo wcześniej założyć taki liliowy kapelusz…

 

Ta pani ma właśnie liliowy kapelusz.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2.05.2018 at 21:09, geronimo napisał:

Jeszcze jedno

Jak byście opisali tą fotografię i jakie budzi skojarzenia ?

GRA_9152f.jpgxm.jpg

Cześć. Patrząc na ten obraz, wyobrażam sobie dążenie do wolności. 

Uświadomiłeś mi właśnie, że siedzę uwięziony i potrzebuję przestrzeni, ciszy i spokoju. Poczułem chęć wyjścia z domu, pozostawienia za sobą tego tu i teraz.

Chęć rozpoczęcia czegoś nowego i nieznanego. 

Poza tym, "Stąpając mocno po ziemi" (R. Kulik) , to moja Pdp i ja na porannym spacerze. :-)))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 3.05.2018 at 17:36, geronimo napisał:

No i następna fotografia do scharakteryzowania :)

babcia.jpg

Dla mnie wyraz twarzy tej pani a szczególnie jej uśmiech taki trochę szelmowski wzbudza tylko pozytywne i ciepłe skojarzenia .Mocny charakter wyraża zawadiacko nałożony kapelusik .To zdjęcie kojarzy mi się nie z osobą u kresu swojego życia ale z osobą pełną radości życia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2.05.2018 at 21:09, geronimo napisał:

Jeszcze jedno

Jak byście opisali tą fotografię i jakie budzi skojarzenia ?

GRA_9152f.jpgxm.jpg

Pewności co do intencji autora nie mam ale dla mnie autor celowo na pierwszym planie umieścił te 2 drzewa ,dodatkowo widok na góry i 2 postacie ludzkie gdzieś w oddali chyba autor chciał zwrócić uwagę jacy jesteśmy malutcy a za zarazem jacy wielcy wobec otaczającego nas świata natury .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2.05.2018 at 21:09, geronimo napisał:

Jeszcze jedno

Jak byście opisali tą fotografię i jakie budzi skojarzenia ?

GRA_9152f.jpgxm.jpg

Ja widze tu pare,ktora wychodzi  na prosta, na zielona droge,pelna nadziei i widokow na przyszlosc.

Drugie tlo bardzo mgliste,bezbarwne, gorzyste z gestymi lasami -takie nijakie moze oznaczac  ,,piekielko"  na ziemi,jakie  ci ludzie musieli przezyc,pokonac. Jednak udalo im sie przetrwac i zostawic to wszystko za soba.

Drzewa na pierwszym planie wlasnie to uswiadamiaj.  Pora roku przypuszczam ,ze wiosta.

Drzewa  ,po ciezkiej zimie budza sie ze snu,by za jakis czas  zakwitnac,zaczac nowe zycie.

Jak widac nie wszystkim sie to udaje. Jedno drzewo nie przetrwalo,jest zlamane i lezy.

Ta para i drzewa pokazuja,ze nie trzeba sie poddawac,bo dzieki wytrwalosci,sile-zawsze podazymy do swojego celu a co zle zostawiamy za soba.

 

Nie wiem czy trafilam,ale ja to tak widze  :-)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, geronimo napisał:

Dzisiaj na ryneczku trafiły mnie sie takie o to okazy jak pięść:d

GRA_9485m.JPG

trm.JPG

Śliczne okazy , mogą służyć jako modele , bo jeżeli chodzi o a walory smakowe i zdrowotne , to takie giganty raczej ich nie posiadają :haha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...