Skocz do zawartości

Wspaniały efekt zdjęcia i zagadka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 996
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, waldiroom napisał:
  • Podpowiem znów... ze podobne wieże stoją na placu w Wenecji 

D19094F4-4C74-49C7-A8BE-1563EB402D2D.jpeg

Biję głową  w ścianę:mur: i przypomniało mi się:  Tj. Przy pałacu Dżów na Piazzetta San Marco, na placyku między kanałem a samym wielkim placem, stoją od wieków te dwie kolumny przywiezione z Konstantynopola , miały stać pierwotnie aż trzy. Lepiej zrób nam zdjęcie tej trzeciej  co na dnie jest pokryta  mułem :tak2:.  

Tu ciekawostka :

W Wenecji pod koniec XV wieku panowała moda na palenie czarownic Na  nasze szczęście opiekunki się nie łapały na ten przewilej . Skazywano na śmierć osoby podejrzane o uprawianie czarnej magii. Z powodu braku danych trudno określić wiek i płeć oskarżonych. Przypuszcza się, iż były to głównie kobiety do 40 roku życia, nie wyklucza się też mężczyzn.

Pozostały jednak słynne, ratujące czarownicom życie (!) kolumny. Najważniejsza jest kolumna od strony nabrzeża. To ostatnia szansa na ocalenie życia.

Skazani na stos, chcąc udowodnić swoją niewinność, musieli obejść kolumnę i nie spaść z niskiego progu na grunt. Taki alkomat na czarownice. Zadanie wydaje się proste? W rzeczywistości niewielu udawało się w ten sposób zachować życie.

@waldiroom zafundował  nam podróż  w czasie.  Dziękujemy.  Fajny pomysł :zwyciezca:

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, waldiroom napisał:

@Heidi @Funny @Wenusia @elf I każda inna z dziewczyn, które zajrzały na moją fotozagadke - podpowiadam północno wschodnie Włochy : miasto dość duże ok 100 tys mieszkańców, bardzo dużo kościołów rangi muzeum oraz bardzo dużo muzeów,piękne uliczki, kameralne miejsca - bogaci i mili ludzie... wiele sklepów z torebkami i sukniami

dorzucę jeszcze jedną fotkę - wyjątkowy artysta planował i budował tam te kamienice kilka wieków temu 

 

pozdrawiam 

 

1B22576D-DD3C-40CC-A1F7-7582AB909402.jpeg

Ja wiem ja wiem to Włochy som' :p:haha::szydera:

Moja nagroda moja ci ona :trele:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heidi napisał:

Biję głową  w ścianę:mur: i przypomniało mi się:  Tj. Przy pałacu Dżów na Piazzetta San Marco, na placyku między kanałem a samym wielkim placem, stoją od wieków te dwie kolumny przywiezione z Konstantynopola , miały stać pierwotnie aż trzy. Lepiej zrób nam zdjęcie tej trzeciej  co na dnie jest pokryta  mułem :tak2:.  

Tu ciekawostka :

W Wenecji pod koniec XV wieku panowała moda na palenie czarownic Na  nasze szczęście opiekunki się nie łapały na ten przewilej . Skazywano na śmierć osoby podejrzane o uprawianie czarnej magii. Z powodu braku danych trudno określić wiek i płeć oskarżonych. Przypuszcza się, iż były to głównie kobiety do 40 roku życia, nie wyklucza się też mężczyzn.

Pozostały jednak słynne, ratujące czarownicom życie (!) kolumny. Najważniejsza jest kolumna od strony nabrzeża. To ostatnia szansa na ocalenie życia.

Skazani na stos, chcąc udowodnić swoją niewinność, musieli obejść kolumnę i nie spaść z niskiego progu na grunt. Taki alkomat na czarownice. Zadanie wydaje się proste? W rzeczywistości niewielu udawało się w ten sposób zachować życie.

@waldiroom zafundował  nam podróż  w czasie.  Dziękujemy.  Fajny pomysł :zwyciezca:

No dałaś z siebie wszystko należy się nagroda, ale nie mnie decydować jaka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Funny napisał:

No dałaś z siebie wszystko należy się nagroda, ale nie mnie decydować jaka

Pięknie @Heidi i za to tez należy Ci się piękna nagroda 

@Wenusia zgadza się to Włochy, ale w podpowiedzi już było - wiec tylko wirtualny  Buziak

@Funny dobrze celowałaś bez podpowiedzi ze Włochy ale sama się wykluczyłaś z tych Włoch - No nie wiem ... ale buziak tez masz ode mnie ...

dalej dziewczyny : to niestety nie Wenecja chociaż historia o czarownicach mnie urzekła 

Podpowiedz juz ostatnia  Andrea Palladio

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, waldiroom napisał:

Pięknie @Heidi i za to tez należy Ci się piękna nagroda 

@Wenusia zgadza się to Włochy, ale w podpowiedzi już było - wiec tylko wirtualny  Buziak

@Funny dobrze celowałaś bez podpowiedzi ze Włochy ale sama się wykluczyłaś z tych Włoch - No nie wiem ... ale buziak tez masz ode mnie ...

dalej dziewczyny : to niestety nie Wenecja chociaż historia o czarownicach mnie urzekła 

Podpowiedz juz ostatnia  Andrea Palladio

Dobre i to

Ja nie znam Włoch, więc chętnie pokibicuję pozostałym dziewczynkom

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

:oklaski:

A ty co się tak cieszysz ? Nie byłaś tam z nim :trele:.

Poza tym to było tak onegdaj, że już trzeba by geldy na powtórkę podróży zbierać:trele:. Póki co , zapraszamy do Niemiec :dyskusja:. Sierotami nie chcemy zostać:cześć:.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Heidi napisał:

A ty co się tak cieszysz ? Nie byłaś tam z nim :trele:.

Poza tym to było tak onegdaj, że już trzeba by geldy na powtórkę podróży zbierać:trele:. Póki co , zapraszamy do Niemiec :dyskusja:. Sierotami nie chcemy zostać:cześć:.

W moim przypadku tak dawno temu to było, że nie pamiętam gdzie i kiedy to było :$

Dobrze, że chociaż pamiętam z kim ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Heidi napisał:

A ty co się tak cieszysz ? Nie byłaś tam z nim :trele:.

Poza tym to było tak onegdaj, że już trzeba by geldy na powtórkę podróży zbierać:trele:. Póki co , zapraszamy do Niemiec :dyskusja:. Sierotami nie chcemy zostać:cześć:.

@Heidi 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...