Skocz do zawartości

Wspaniały efekt zdjęcia i zagadka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, waldiroom napisał:

A kto to się wybiera przy 40-stu w gory... to się siedzi w klimatyzowanym  hotelu z drinkiem obłożonym lodem w ręku

Zgadza się, tylko

po pierwsze- nie piję:nie_mówię:

po drugie - nie wspomagam hotelów :p

po trzecie- jak wychodzisz o 4 nad ranem w góry to wszystko się może zdarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 996
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@Funny Ja tam nic p-ko turystom nie mam, ale góry sa do chodzenia a nie do wożenia doopy. Tak jak mówisz, jeśli mają  trampeczki/adasie  czy buty na koturnie ( bo takie tez widywałem w górach)  to niech sobie po mieście i na deptaku chodzą Krupówki Dolne  itp....a nie do góry zwierzęta męczyć.

Rządza pieniądza... :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wenusia napisał:

Zgadza się, tylko

po pierwsze- nie piję:nie_mówię:

po drugie - nie wspomagam hotelów :p

po trzecie- jak wychodzisz o 4 nad ranem w góry to wszystko się może zdarzyć

Nie można nie pić..... Musisz pić :zdrówko: bo się odwodnisz...

A czy ja mówiłem, że to drink alkoholowy (domyślam się, że to miałaś na myśli) ... Każdy pije co chce lub co lubi ... No a jeśli nie hotel, hmmm ... to weranda wynajetego pokoju z widokiem na dolinę.

A że to topik fotograficzny - to małe wspomnienie ( za tymi górami jest Adriatyk)

image.thumb.png.77827d672ba2dbae11a2a7c2b9886c0a.png

20180831_073054.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waldiroom napisał:

@Funny Ja tam nic p-ko turystom nie mam, ale góry sa do chodzenia a nie do wożenia doopy. Tak jak mówisz, jeśli mają  trampeczki/adasie  czy buty na koturnie ( bo takie tez widywałem w górach)  to niech sobie po mieście i na deptaku chodzą Krupówki Dolne  itp....a nie do góry zwierzęta męczyć.

Rządza pieniądza... :(

Dobrze prawisz kumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waldiroom napisał:

Nie można nie pić..... Musisz pić :zdrówko: bo się odwodnisz...

A czy ja mówiłem, że to drink alkoholowy (domyślam się, że to miałaś na myśli) ... Każdy pije co chce lub co lubi ... No a jeśli nie hotel, hmmm ... to weranda wynajetego pokoju z widokiem na dolinę.

A że to topik fotograficzny - to małe wspomnienie ( za tymi górami jest Adriatyk)

image.thumb.png.77827d672ba2dbae11a2a7c2b9886c0a.png

20180831_073054.jpg

Czy mogę napój ten mniamniusi podprowadzić ? ...jeden ? Nie będę zachłanna i zła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Funny proszę bardzo :)

Składniki:

4 plasterki limonki (będzie to 1 cała limonka, bez końcówek)

1 łyżeczka cukru brązowego lub 10 ml syropu cukrowego

2 gałązki mięty z listkami

ok. 6 kostek lodu

woda gazowana – ok. 250 ml 

Z limonki odkroić końcówki, resztę pokroić na 4 plasterki. Wrzucić do wysokiej szklanki, dodać cukier i ugnieść (np. za pomocą końcówki drewnianej części tłuczka do mięsa), żeby limonki puściły sok. Zamiast brązowego cukru lub syropu cukrowego z braku laku można użyć zwykłego, białego cukru. Zobacz wpis: Jak zrobić domowy syrop cukrowy do drinków?

Kolejno dodać do szklanki gałązki mięty, którą wcześniej należy ścisnąć w dłoniach, by wydobyć z niej więcej aromatu. W przypadku mięty ogrodowej, która jest bardziej intensywna, wystarczy dodać kilka listków, by uzyskać ten sam efekt zapachowy i smakowy.

Dodać kostki lodu i dopełnić szklankę wodą gazowaną (U mnie było to ok. 250 ml wody gazowanej o niezbyt intensywnym smaku. Wedle uznania zamiast gazowanej możecie dać wodę niegazowaną).

Szklankę można ozdobić cząstkami limonki, listkami mięty lub słomką. Smacznego!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszukałem kilka ładnych fotek z wakacji, a że topik ten "wspaniały efekt zdjęcia i zagadka".  więc może kto zgadnie jakie to duże miasto (II co do wielkości w kraju) leżące nad Adriatykiem. Odpowiedz nie powinna sprawić wielu trudności... bo jest podpowiedź   :d

Wakacje2018split.JPG

Edytowane przez waldiroom
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, waldiroom napisał:

Odszukałem kilka ładnych fotek z wakacji, a że topik ten "wspaniały efekt zdjęcia i zagadka".  więc może kto zgadnie jakie to duże miasto (II co do wielkości w kraju) leżące nad Adriatykiem. Odpowiedz nie powinna sprawić wielu trudności... bo jest podpowiedź   :d

Wakacje2018split.JPG

Split na 100% dawaj nagrodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, waldiroom napisał:

@Funny proszę bardzo :)

Składniki:

4 plasterki limonki (będzie to 1 cała limonka, bez końcówek)

1 łyżeczka cukru brązowego lub 10 ml syropu cukrowego

2 gałązki mięty z listkami

ok. 6 kostek lodu

woda gazowana – ok. 250 ml 

Z limonki odkroić końcówki, resztę pokroić na 4 plasterki. Wrzucić do wysokiej szklanki, dodać cukier i ugnieść (np. za pomocą końcówki drewnianej części tłuczka do mięsa), żeby limonki puściły sok. Zamiast brązowego cukru lub syropu cukrowego z braku laku można użyć zwykłego, białego cukru. Zobacz wpis: Jak zrobić domowy syrop cukrowy do drinków?

Kolejno dodać do szklanki gałązki mięty, którą wcześniej należy ścisnąć w dłoniach, by wydobyć z niej więcej aromatu. W przypadku mięty ogrodowej, która jest bardziej intensywna, wystarczy dodać kilka listków, by uzyskać ten sam efekt zapachowy i smakowy.

Dodać kostki lodu i dopełnić szklankę wodą gazowaną (U mnie było to ok. 250 ml wody gazowanej o niezbyt intensywnym smaku. Wedle uznania zamiast gazowanej możecie dać wodę niegazowaną).

Szklankę można ozdobić cząstkami limonki, listkami mięty lub słomką. Smacznego!

Grazie, zrobię ,wypije ,miętę wywalę bo nie lubię, zapach tak ,smak nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waldiroom napisał:

No No No w 15 minut trafienie .... nagroda jak malowanie :cmok:

a o zdjęciu nic nie powiesz >:(

No nie napisałam bo nie pytałeś a serio to zdjęcie jest piękne ,ja laik jestem nie znam się jakiej techniki czy metody użyłeś bo niewątpliwie coś zrobiłeś że wyszło właśnie tak

Edytowane przez Funny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

Pod jakimś schroniskiem zaparkował. Gdzieś w górach pewnie :p

Blisko jesteś @Niezapominajka 67 , pamiętasz gdzie byłam na Sylwka z 2019 na 2020 ? 

To taka mała podpowiedź, która już gdzieś była zawarta pod jakimś moim zdjęciem z góry

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...