Skocz do zawartości

Antyki ,dekoracje -starocie i renowacja!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, sayonara 52 napisał:

Odarla z osobowosci antyk

:szydera: bo on się tylko do tego nadawał aby go obedrzeć ze skóry, ja znowu w życiu bym takiego brązowego giganta nie chciała widziec na oczy w swoim mieszkaniu,,teraz mogę patrzec na swoje biale cudo,jest śliczny, lekki, czysty i pachnący, nawet lodówka tam jest:szydera: no jestem psujka ,wiem o tym, ale robię tak abym ja mogła na to patrzeć, kredens w domu w brązie jest jeden i daj boże ,że mnie ten pokój nie interesuje i nigdy nie zainteresuje, bo tam same brązy antyczne i antyki,dlatego ja wyszukuje  takie w stanie trochę kaputnym,aby Słodziakowi nie było żal widząc jak ja demoluje ,,,a pomaga mi w tym ,to prawda,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się moja sofa Biedermajera, super ze mnie tapicer, dużo się przygotowywałam , dużo podpatrzałam, w tej chwili jest calutka biała, już wygląda super, @ewamarchewa dlatego tym młotkiem trochę pracowałam wczoraj, narazie mam urlop od pracy ,ale kto wie,może wrócę do dziadków ,nigdy nie mówię nigdy,  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałam dzisiaj na flomarkt przy domu,bo się okazało ,że to nie wczoraj a dzisiaj ,trójka dzieci i nikt nie chce mieszkac na wsi ,w domku po rodzicach,wzieli to co chceli a reszta na sprzedaż,a co? zostało na sprzedaz? w warsztacie full narzędzi, Słodziak wiertła jakieś giganty wybral sobie ,przecinarkę do metalu, full innych starych rzeczy metalowych, nawet grabie i jakiś młot w prezencie dla jednego, mówię Wam meksyk, zapłacił 25 euro i caly heppi, a ja upatrzylam w garażu starocia , szafa mnie nie inetersowała bo z półkami, ale komoda jak najbardziej, tylko fotkę zrobilam na leżąco bo już leży na stojakach przy garażu,,,

IMG_20190615_134335.jpg

IMG_20190615_134418.jpg

IMG_20190615_134849.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie były zawieszone góry od kredensów, oraz co szafka to już widziałam je piękne,ale wszystkiego nie zabiorę, domek bardzo fajny,czysciutko i pachnąco, dół i góra, dwie sypialnie i mebelki na sprzedaż,ale mnie nie interesowało nic, dużo naczyń i dekoracji ale też nie wpadło mi w oko nic, trója dzieci z rodzinami  obsługiwało ,ale ludzi nie było dużo, jeden synek krzyczy za komodę 50 euro:szok: ale to cena nie dla mnie, pyta się za drogo? oczywiscie ,że tak, ale potem wyszukałam w domu jeszcze jedną szafkę i półki ,a Słodziak bez targowania wszystko bierze co ja chcę,ręce mi opadły, pogonic takiego tylko:przekleństwa: więc wykombinowalam za 3 rzeczy 50 euro i nie inaczej ,,no i się zgodzili,w tej szafce zmienię uchwyty i coś dodam, ,,kocham się targować,a ludzie to też lubią,,ale nie byliśmy z przyczepą więc powrót do domu bo ktoś przyjedzie obcinać jabłuszkowe  drzewko i się umówiliśmy ,że przyjdziemy odebrać te rzeczy za 2 godziny,,,cdn,,,

IMG_20190615_133901.jpg

IMG_20190615_134025.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upał i skwar ,gdzie to komu przyszlo do głowy drzewka obcinac,ale to niemcy:szydera:  narobil się równo S przy drzewku a potem dalej jazda , ale ja pierwsza do jazdy aby odebrać moje starocie ,ale co mi się podobało? ja nie chciałam brać tych jasnych mebli ale ale Słodziak mówi ,znajdziemy miejsce na nie, sa ładne, :szydera: wariacja równa, myśle sobie to bierzemy ,najwyżej na Pl zabiorę ,nischt zu tragisch,  ale mnie pociągnęło do warsztatu , jeszcze raz popatrzeć na te góry od kredensu i wyszukać może jeszcze cos,,i wyszukałam ,,DRABINĘ":szydera: wylatuję z warsztatu i zadowolona okrzykuję, że jeszcze coś znalazłam, synek leci do warsztatu i :szok: ,,mówi,,To Ci się podoba? mina bezcenna, pytam o cenę, a on zdurniał, więc mówię do niego , to jest prezent dla mnie od Ciebie, a on chętnie się zgodził na moją propozycję,,,grabina w prezencie,,hahaha 

IMG_20190615_133741.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą drabinę dziadek sam zrobił, synowa mówi do mnie,że jej się też bardzo podobała ,ale mąż się nie zgadza na starocie, :( super synowa , pyta się mnie czy nie chcę gliniaka na kwiata i mi dala następny prezent, a potem mówi,co ja chcę z innych rzeczy to moge brać bo oni i tak to wszystko muszą wyrzucic, więc ja wybralam parę rzeczy ale naszedł mój euro i chętnie zapłaci i zaplacil,,:szydera: niemiec to niemiec,,jak ja się cieszę ,że ten chłop mój lubi to co ja, popatrzylam na tą kobietę, ładna pani ale musi sie słuchać męza,masakra,,tak rozmiawiamy potem a mój Slodziak mówi,widzisz jak masz dobrze? a ja od razu ,gdyby było inaczej to od razu ,,do widzenia":grzmotnąć:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13.06.2019 at 22:07, Blondi napisał:

Robi się moja sofa Biedermajera, super ze mnie tapicer, dużo się przygotowywałam , dużo podpatrzałam, w tej chwili jest calutka biała, już wygląda super, @ewamarchewa dlatego tym młotkiem trochę pracowałam wczoraj, narazie mam urlop od pracy ,ale kto wie,może wrócę do dziadków ,nigdy nie mówię nigdy,  

Brawo Blondi!!! Nie marnujesz czasu. Wyrazy szacuneczku dla talentu, kreatywności i pracowitości. Jestem pod wrażeniem piękna tej białej komódki :kopara:.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamawiam uchwyty upatrzone dużo wcześniej, do komody, ale do tej jasnej też wyszukam nowe uchwyty, i jakieś dwa ornamenty, przerobię troszeczkę, ale teraz już muszę wyjsc z kurzu i staroci ,bo jadę się urlopować i myśleć w między czasie co jak zrobię, dalej, co mam kupić i dokupić ,mam cel i marzenia i to się liczy, :serce::święty: 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ewamarchewa napisał:

Brawo Blondi!!! Nie marnujesz czasu. Wyrazy szacuneczku dla talentu, kreatywności i pracowitości. Jestem pod wrażeniem piękna tej białej komódki :kopara:.

Dzięki :cmok: to moje pierwsze prace, ale dają mi tyle energi i tyle zapału, żyję tym, poprostu żyję,,cieszę się z każdej zrobionej głupotki nawet,bo to moja praca ,co na starosc się robi,,:szydera:  ale nie mam nudy,nie mam,,,:hura:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zawsze chciałam taką starą drabinę, miec w swoim lokum i mam,może nie do końca tak jak jest ale to na szybko zrobilam, zmiany może będą,,napewno :oklaski: ale drabina jest,,:oklaski: wywoskowalam nawet , przetarłam i ma być taka niedokładna i taka piękna:oklaski:

 

 

 

 

 

IMG_20190722_193314.jpg

IMG_20190722_193335.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi śliczny stoloczek z dwoma krzesełkami, który stoi pod ogromną czereśnia gdzie ja zrobiłam sobie palarnie pilnie by wymagał renowacji co prawda zestaw jest z metalu pokryty biała farba która paskudnie odlazi. Jakby to wyczyścić i pomalować to byłoby istne cudo. Oczami mojej wyobraźni widzę ten komplecik na moim tarasie. Do samolotu nie zabiorę nie ma szans :smutek:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi każda farba pewnie ma swoją trwałość a i jak coś stoi na zewnątrz to musi być odpowiednio zabezpieczone. Dałoby się to pięknie odrestaurowac ale jakby dziadek wyłożył kasę na farbę a rodzina zakupiła odpowiednią. Chętnie bym zajęła się czymś co by mnie cieszyło bo pracy tutaj nie mam za wiele:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, INEZ napisał:

@Blondi krzesełko jak na mój gust ma trochę za bardzo rozkraczone nogi i pod spodem coś jakby przyczepiony pojemnik podobnie do krzesła toaletowego :oops:

Jest bardzo fajne ;) i ładnie się prezentuje w tym obiciu:)

Masz 6 takich krzeseł? 

nic nie ma przyczepionego , stoi na stole w mojej piwnicy a za nim stoi koszyk ,tak wyszło jakby miało coś faktycznie przylepionego, żaden kibel, :szydera: a nogi są rozkraczeskie:hura: ma to swój urok, 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, INEZ napisał:

@Blondi krzesełko jak na mój gust ma trochę za bardzo rozkraczone nogi i pod spodem coś jakby przyczepiony pojemnik podobnie do krzesła toaletowego :oops:

Jest bardzo fajne ;) i ładnie się prezentuje w tym obiciu:)

Masz 6 takich krzeseł? 

mam tylko dwa krzesełka ,jeszcze co do czego to się trochę różnią,ale razem nie będą stały więc nikt się nawet nie kapnie,,tak musi być, 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...