Skocz do zawartości

Antyki ,dekoracje -starocie i renowacja!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale już w robocie jest ten wehikuł czasu, chyba nie stary ,bo ma komiczne ozdoby, które muszę jakoś zakryć,:szok:ale ma wełnę ,nie ma na zdjęciu bo nawet mi sie podobała i poszła do prania, narazie patrzę które częsci pójdą pod pędzel, bo ten ładny jasny brąz zostawię,

IMG_20190411_171101.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Blondi napisał:

Ale już w robocie jest ten wehikuł czasu, chyba nie stary ,bo ma komiczne ozdoby, które muszę jakoś zakryć,:szok:ale ma wełnę ,nie ma na zdjęciu bo nawet mi sie podobała i poszła do prania, narazie patrzę które częsci pójdą pod pędzel, bo ten ładny jasny brąz zostawię,

IMG_20190411_171101.jpg

@Blondi u przasniczki siedza jak aniol dzieweczki....;)))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sayonara 52 napisał:

@Blondi Ten pierwszy kredens CUDO!!!

 

Mówisz o sklepie ? ten pierwszy jest w stanie idealnym i tylko chcą 85 euro, a szufladek od groma ma, A ,że jest w stanie idealnym to nie dla mnie:szydera: bo mi osobiscie jest za ciemny ,ale jest tysiąc razy fajniejszy od tych następnych co stoją w sklepie,jest dużo tańszy ,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 11.04.2019 at 21:22, Baśka powtarzająca się napisał:

Jak byłam u mojej córki w Walii ( łoj..raptem dopiero  dwa razy :szydera:) to regularnie buszowałam po sklepach Cherity ...młodzież buszowała w wieszakach z ciuchami a ja na półkach z cudeńkami . Uwielbiam to miasto , bo w centrum , niemal na każdej ulicy jest po kilka tych , jak my sobie nazywamy " cheritasów " . Owszem , nie było dnia , gdy odwiedzaliśmy te ichnie lumpeksy , żebym coś nie wypatrzyła i zakupiła ...Problem zostawiałam córce , bo ja sobie leciałam spokojnie do Polski a ona pakowała i wydawała kurierowi pakę . Oczywiście wszystko popakowane było pomiędzy zakupionymi jakimiś ciuchami dla mnie , prezentami dla dzieciaków i nic , jak do tej pory nie uległo uszkodzeniu podczas transportu . Ja wracałam jak prawdziwa turystka a dwa , trzy dni po mnie przyjeżdżał kurier z paczką ....Latoś też się wybieram z wizytą , tylko gdzie ja to wszystko  kuźwa poustawiam ?:haha:

@Baśka powtarzająca się w moim miescie jest taki niby lumpeks.

Sa tam rzeczy z Anglii.

Bozszsz jakie talerzyki, drobiazgi, lampy:tak2:

Szklo, porcelana!Srebrne stare sztucce za grosze!

Walcze ze soba jak tam zagladam,,bo przeprowadzajac sie, zostawilam kolezance wszystkie durnostojki, gadzety, ozdoby.

I obawiam,sie,ze zagrace moje obecne mniejsze mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sayonara 52 napisał:

@Blondi u przasniczki siedza jak aniol dzieweczki....;)))

 

Juz jest prawie biały, od razu przejaśniał, koło zostawię  w jasnym brązie , i jeszcze parę detali zostanie  w brązie a resztę zapędzluję,  gdzie ja to postawię:święty:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52  wczoraj jesteśmy w restauracji ,  a wiecie jakie tutaj na wsiach są, dużo nieraz staroci stoi jako ozdoby, a Słodziak mówi do mnie,, popatrz,jaki stary obraz" wezmiemy go z sobą,:szydera: a ja do niego , ta witryna stara mi się podoba to też bierzemy tą witrynę, super witryna-śliczna., No zaraziłam chłopa starociami i to równo, a jeszcze mamy stary ,bardzo stary kredens w jednym garażu ,ale to kuchenny kredens ,po świętach zawita w moim garażu,:oklaski:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz @Blondi ja cię podziwiam za tą robotę i rajcowanie sie tym ale osobiście nie lubię ze starociami mieszkać. Kiedyś w pokoju moich teściów zachowały się starocie, nie podobały mi się a mimo to np. jeździliśmy z mężem i dziećmi na wypady do...skansenow:oops:i żartowałam, że mamy skansem w domu a wloczymy się po obcych.:szydera:

Wiem, że może mnie spotkać hejt ale lubię Ikee, lekkie, funkcjonalne, przestronne. Nie trwałe ale trwałych też nie lubię bo lubię co rusz zmieniać. Duszy nie mają, fakt ale w meblach nie o to mi chodzi. Stara ja a z nowoczesnym przytupem:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Krista napisał:

Wiesz @Blondi ja cię podziwiam za tą robotę i rajcowanie sie tym ale osobiście nie lubię ze starociami mieszkać. Kiedyś w pokoju moich teściów zachowały się starocie, nie podobały mi się a mimo to np. jeździliśmy z mężem i dziećmi na wypady do...skansenow:oops:i żartowałam, że mamy skansem w domu a wloczymy się po obcych.:szydera:

Wiem, że może mnie spotkać hejt ale lubię Ikee, lekkie, funkcjonalne, przestronne. Nie trwałe ale trwałych też nie lubię bo lubię co rusz zmieniać. Duszy nie mają, fakt ale w meblach nie o to mi chodzi. Stara ja a z nowoczesnym przytupem:szydera:

@Krista Stare jest piękne i ma duszę, muszę uważać bo Blądi moze włam do mnie zrobić, a u mnie tego dużoxd

GRA_0375.JPG

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krista Ikea mam w Pl, bardzo lubię meble z Ikea, może coś mnie wzięło,przez to,że ciągle miałam nowe i nowoczesne, a teraz widzę piękno w starociach, ale nie brązowych, tylko nie brązowe meble , bym dnia z takim umeblowaniem nie wytrzymala,:ostrzegam: a biel kocham ,połączoną z pastelami, jak teraz widzę te starocie w bieli to mi się bardzo podobają,, jak dobrze ,że ja duszy nie szukam w tych meblach :szydera: 

Każdy z nas co innego lubi, są tacy co kochają starocie w orginale, wręcz nie wyobrażają sobie zniszczyć taki mebel, np. kredens pierwsza fotka ze sklepu, to dla mnie już pisałam ,że odpada, bo lubię coś popsuć po swojemu,co jest już popsute. Może jeszcze mnie wciągnęlo to, że mam transport ,to co mi się podoba mogę bez problemu przytargać do domu, bo po większośc trzeba było jechac 300km w jedną stronę, aby Blondi zachciewajki spełnić:szydera: no kocham 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

@geronimo  ale masz śliczny kołowrotek:dobrze: też mam tą wełnę i tez tak opasana była taką ozdobną taśmą,,mam wszystko ,odczyszczone,    A gdzie mieszkasz?????:( Zegara nie chcę,,ale też śliczny,  

@Blondi  A żebyś wiedziała ile mam luster i szaf starych, nie powiem Ci gdzie mieszkam bo nie znałbym dnia i godziny kiedy wpadniesz na rabunek wiązało by się to z 24 godzinnym pilnowaniem, jeszcze jest wiele innych starych meblixd

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, geronimo napisał:

@Blondi  A żebyś wiedziała ile mam luster i szaf starych, nie powiem Ci gdzie mieszkam bo nie znałbym dnia i godziny kiedy wpadniesz na rabunek wiązało by się to z 24 godzinnym pilnowaniem, jeszcze jest wiele innych starych meblixd

Ja???? na rabunek? geronimo:( litości, ja mam tylko jeden pokój do ugracenia  starociami:tak2: ,dom cały umeblowany,:tak2: nic nie pisz o szafach ,bo tutaj po piwnicznych naszych warsztatach stoi taka szafica , wylakierowana ,błyszczy się jak psu jaja, ale Slodziak nie da ruszyć jej, a trzyma w niej narzędzia i ubrania robocze-:szydera: tutaj jest cały jeden pokój w starociach, ale one mnie nie interesują, taka jestem rozważna dziewczynka,,, nie bojaj ,śpij spokojnie, ale może masz jakąs rozpaduwę starą do wyrzucenia?:szydera: to pamietaj ,,ja jestem reparirka -złota rączka:cmok:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te manekiny przypadły mi do gustu, lekkie, finezyjne, kokieteryjne. 

@geronimo Piękne masz rzeczy, wartościowe pewnie materiałem i historią. Mnie jednak przytłaczają ciężkie, masywne przedmioty, pewnie też czułabym się hmmmm staro jako i one. Hihihi a jeszcze byc starym i dodatkowo czuć się takim, Never :trele:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NNNdanuta napisał:

A dlaczego nie chcesz zegara ??? O.o

Bo wolę lustra:tak2: zegary mam tutaj na każdym kroku, nie takie antyki  ale zegary, ten @geronimo zegar to do muzeum,taki wypieszczony :tak2: lustra mogę mieć wszędzie, duże i ogromne, powiększają pomieszczenie i jakoś się wspaniale czuję wsród ,,lustereczków":oklaski: jest tak lekko i jest swoboda ,a jakie pomysły jeszcze do tego dochodzą, a np, przebieranko i mierzonko i dopasowywanko itd,itd, chyba wyczerpującą odpowiedz dalam, a z takim zegarem to co? pokazuje Ci godzinę i mówi do Ciebie, rusz się w końcu do roboty:przekleństwa: jakby nie mógł stanąc i też sobie podrzemać,,:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blondi napisał:

Bo wolę lustra:tak2: zegary mam tutaj na każdym kroku, nie takie antyki  ale zegary, ten @geronimo zegar to do muzeum,taki wypieszczony :tak2: lustra mogę mieć wszędzie, duże i ogromne, powiększają pomieszczenie i jakoś się wspaniale czuję wsród ,,lustereczków":oklaski: jest tak lekko i jest swoboda ,a jakie pomysły jeszcze do tego dochodzą, a np, przebieranko i mierzonko i dopasowywanko itd,itd, chyba wyczerpującą odpowiedz dalam, a z takim zegarem to co? pokazuje Ci godzinę i mówi do Ciebie, rusz się w końcu do roboty:przekleństwa: jakby nie mógł stanąc i też sobie podrzemać,,:szydera:

Ja myślałam, że wytłumaczę Ci na podstawie tego zegara dlaczego nie chcę eleganckich antyków w moim mieszkaniu :haha:, ale to cos zupełnie innego :szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, NNNdanuta napisał:

Ja myślałam, że wytłumaczę Ci na podstawie tego zegara dlaczego nie chcę eleganckich antyków w moim mieszkaniu :haha:, ale to cos zupełnie innego :szydera:

Danuśka a Ty masz połyski? eleganckie jak do muzeum?  Jak tak, to ja Ciebie idealnie rozumię, bez tłumaczenia,:cmok::szydera: sprzedaj i zgarnij fortunę i kup nowe ,jakie lubisz, bo takie połyski to szkoda psuć, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

Danuśka a Ty masz połyski? eleganckie jak do muzeum?  Jak tak, to ja Ciebie idealnie rozumię, bez tłumaczenia,:cmok::szydera: sprzedaj i zgarnij fortunę i kup nowe ,jakie lubisz, bo takie połyski to szkoda psuć, 

To wiadomo, że tego nie wyrzucę tylko sprzedam :szydera:, ale też robie sobie mieszkanie i jest ono dość spore, ale nie ide w kierunku wyszukanych mebli. Zaczyna być zdatne do zamieszkania, więc jak wreszcie w nim trochę pomieszkam to będę wiedziała z czym tam chce być, ale na pewno nie będą to takie meble bo nic mnie do nich nie ciągnie :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blondi napisał:

@NNNdanuta masz rację, musi być nawet chemia   z meblami, :tak: musisz chętnie i z radoscią patrzec na swoje graty, kochane graty, muszą grać fasonem i kolorem , żeby Ci się tęskło do nich , tak zrób , abyś po nocach miała o czym myślec, :cmok:

Dokładnie tak Blondi :cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...