Skocz do zawartości

Jak wybrać agencję, jakie pytania zadawać?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda mam więcej niż 1300 ale niskie składki ZUS. Kasieńka ma Alzheimera, jest męcząca ale to dobry człowiek a co najważniejsze - dobrze się tu czuję.

Miałam już wyższe jeszcze wynagrodzenie ale nie podobało mi się tam i to nie ze względu na ciężką pracę ale na atmosferę. Źle się tam czułam i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Jest ich legion :tak2: Ale faktem jest, że twoja stawka, to naprawdę malutko :(

Poczytaj ogłoszenia agencjyjne,większośc tak ma,ale rzeczywiście moja agencja ,jak pisałam doopy nie urywa i tak płaci za 1 osobe ,czasem 1350,rzadko więcej,chyba ze ciężki stan.Albo dwoje PDP.

Malutko?Niee,malutko to jest to co płaci Pr24,malutko to 1100,moje 1300 to średnia kwota.Mnie wystarcza.Mam spokojne miejsce,internet,na jedzenie nikt nie żałuje,rodzina normalna,PDP też,noce przespane,dźwigać nie trzeba i do garów nikt mi sie nie wtrąca i nie decyduje co mam jeśc a czego nie:)

Ale skoro to jednak malutko to cóż,poczułam się jak się poczułam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maras1 napisał:

nie wiem czy to zupełnie legalne ,ale żona dopisała mnie do swojego zus w swoim zakładzie pracy

A gdyby nie miał Cię kto dopisać? Wiesz, jak to wtedy wygląda? I co z rodziną, jeśli jesteś np. samotnym ojcem z uczącym się przychówkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Co prawda mam więcej niż 1300 ale niskie składki ZUS. Kasieńka ma Alzheimera, jest męcząca ale to dobry człowiek a co najważniejsze - dobrze się tu czuję.

Miałam już wyższe jeszcze wynagrodzenie ale nie podobało mi się tam i to nie ze względu na ciężką pracę ale na atmosferę. Źle się tam czułam i już.

a ja tu się czuję zajebi  e,tylko kobiet brak:słabo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi czas przywiązana byłam do jednej (znanej) agencji, chyba trochę ze strachu przed zmianami tam siedziałam.

Podwyżki zero, bonusów lojalnościowych również.

Moja znajomość języka zatrzymała się u nich na niższym poziomie.

Gdy prosiłam o weryfikację języka,żeby stawkę podnieść, rozmawiałam z osobą, której po polsku nie rozumiałam, a tym bardziej po niemiecku. Z inną słyszalność była ledwo ledwo.

W zeszłym roku w związku z różnymi zawirowaniami trafiłam do innej agencji, gdzie czuję, że zarabiam.

Okazało się, że język mam dobry+ ;)

Poprzednie miejsce, dobrze opłacane, ale z demencją.Bez nocek, bez dźwigania, sporo wolnego (wymieniała mnie żona demencji). Minus tam- wczesne wstawanie,

Teraz, stawka niewiele niższa, ale pan samodzielny. Dom na uboczu, wiec rodzina nie chce, żeby był sam.

 

Składki niskie, ale w tamtej agencji było tak samo.

 

Nawet w spokojnym miejscu, bez ograniczeń można więcej zarabiać.

 

Edytowane przez Basiaim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, NNNdanuta napisał:

Do końca, bo żona ma prawo dopisać męża sobie.., też tak swojego dopisywałam. A jeżeli chodzi o osobę, której nie ma kto dopisać musi płacić składki.))))

Dobrze wiedzieć :).

Osoba, której nie ma kto dopisać, musi się dopisać do rolnika ;). Heidi o tym pisała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, salazar napisał:

Czyli na niemieckiej gewerbie trzeba płacić składkę zdrowotną i tu i tu? W razie nagłego powrotu do Pl nie jest się ubezpieczonym jeśli się nie płaci? A rodzina w Polsce? Wiesz, jak to wygląda?

Na niem. Gewerbe trzeba jeszcze dokumenty  UE/EOG  ze skarbowki  zalatwic,zeby sie moc w De rozliczyc. Jak jest sie samym,to tylko normalny PIT-36,a jak malzon jest,to jakies inne cudaki trza wypelniac.  Dopiero z udokumentowanymi zarobkami z Polski -mozna sie  w De do 2 lat rozliczyc.Bo tam taki czas na to maja. 

Masakra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, salazar napisał:

Czyli na niemieckiej gewerbie trzeba płacić składkę zdrowotną i tu i tu? W razie nagłego powrotu do Pl nie jest się ubezpieczonym jeśli się nie płaci? A rodzina w Polsce? Wiesz, jak to wygląda?

Nie tu i tu. Albo tu, albo tam, ale caly rok.

Jesli ktos placi niemieckie skladki , to bedac na urlopie w Polsce i leczac sie bierze rachunek i niemiecka kasa chorych zwraca.

Przeciez nie wyleczy sie w Polsce za darmo, gdy nie placi skladek !  Chyba, ze pobiera emeryture lub rente.

Problem widze taki, ze trzeba w Niemczech oplacac te skladki caly rok, a nie tylko w tych miesiacach, gdy sie pracuje.

Kto to zaniedba to bedzie placil za lekarza w Polsce i w Niemczech tak samo.

A jesli dojda koszty pobytu w szpitalu to nie beda to male sumy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andreaa napisał:

Na niem. Gewerbe trzeba jeszcze dokumenty  UE/EOG  ze skarbowki  zalatwic,zeby sie moc w De rozliczyc. Jak jest sie samym,to tylko normalny PIT-36,a jak malzon jest,to jakies inne cudaki trza wypelniac.  Dopiero z udokumentowanymi zarobkami z Polski -mozna sie  w De do 2 lat rozliczyc.Bo tam taki czas na to maja. 

Masakra. 

A zdrowotne cały czas trwa? Jeśli jesteś w De to sama się ubezpieczasz (obowiązkowo), a w Polsce mąż Cię dopisywał po powrocie czy ubezpieczenia cały czas było aktywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salazar napisał:

A zdrowotne cały czas trwa? Jeśli jesteś w De to sama się ubezpieczasz (obowiązkowo), a w Polsce mąż Cię dopisywał po powrocie czy ubezpieczenia cały czas było aktywne?

Siedzialam jak wiesz dlugo  w domu,moglam zarejestrowac sie jako bezrobotna,ale tego nie zrobilam,bo nie wiedzialam ,kiedy gdzies wyjade. Dzialalnosc zawiesilam i zostalam bez ubiezpieczenia,no i malzon ubezpieczyl mnie u siebie  w pracy z moim dowodem.

Przy dzialalnosci sama odprowadzalam skladki,nawet  w miesiace,ktore nie pracowalam,chorobowa tez.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hawana napisał:

Nie tu i tu. Albo tu, albo tam, ale caly rok.

Jesli ktos placi niemieckie skladki , to bedac na urlopie w Polsce i leczac sie bierze rachunek i niemiecka kasa chorych zwraca.

Przeciez nie wyleczy sie w Polsce za darmo, gdy nie placi skladek !  Chyba, ze pobiera emeryture lub rente.

Problem widze taki, ze trzeba w Niemczech oplacac te skladki caly rok, a nie tylko w tych miesiacach, gdy sie pracuje.

Kto to zaniedba to bedzie placil za lekarza w Polsce i w Niemczech tak samo.

A jesli dojda koszty pobytu w szpitalu to nie beda to male sumy.

 

Zdrowotne cały rok? To po co w takim razie dopisanie do ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...