Skocz do zawartości

Jak wybrać agencję, jakie pytania zadawać?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy o takiej firmie nie słyszałam. Doświadczone opiekunki współpracują z firmami, ktore od lat są na rynku. To pozwala na bezpieczeństwo zatrudnienia, przynajmniej w 90%. Jednakowoż ciągle powstają nowe firmy, albo stare firmy zmieniają nazwy. Skoro nikt Ci nie odpowiedział, to znaczy , że nikt z forumowiczów z nimi nie wspołpracuje, ani nie ma pojęcia co to za firma. Tutaj są naprawdę życzliwi ludzie, więc gdyby ktoś coś wiedział, z pewnoscią odezwałby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie na fb w googl nic konkretnego? jakąś wiarygodną jak się zerknie na to kto wystawił?

jedna osoba pisze super firma jednego dna a następnego pyta o zlecenie no to jak chwali zanim zaczęła pracować czy już pracuje w biurze i pisze żeby lepiej stronka wyglądała? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie z tego sprawę że z opiniami różnie bywa, umowo budziła pewne moje obawy ale nie mam doświadczenia z polskimi zleceniami jak wcześniej pracowałam to bezpośrednio przez rodzinę byłam  zatrudniana a pani mi tłumaczyła że wszystkie te umowy tak wyglądają i za wszelką cenę chciała rozwiać moje wątpliwości dlatego szukałam jakiegoś kontaktu żebym czy choć to co na umowie wypłacają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ella29 Przeszukałm wczoraj wieczorem net w te i nazad i znalazłam same laureczki pochwalne.A jak są same pieśni pochwalne, to już to jest podejrzane.

Pierwszą rzeczą o jaką pytam jest to, od jakiej kwoty firma odprowadza składki,bo to mnie interesuje.Umowę zawsze chcę pocztą do domu,przeczytam na spokojnie,pytam o to, co niejasne i dopiero wtedy ewentualnie podpisuję i odsyłam.Pytam też na forum.Pracę w aktualnej firmie podjęłam m.in. dlatego że sporo koleżanek w niej pracuje i nie narzeka ,więc miałam zaufanie.

Dla każdego co innego jest ważne ,więc każdy o co innego pyta.Ale jesli treść umowy jest zagmatwana i w ogóle wzbudza wątpliwości a firma kręci ,wciska cuda wianki i nie odpowiada wprost ,to współpracę uważam za zakończoną i szukam dalej.

Edytowane przez foczka63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwotę mi podali średnia krajowa, umowę przesłali, dwa razy dzwoniłam dopytywałam i niby wytłumaczyli czemu taki a nie inny zapis no ale jakoś nadal wątpliwości,  dlatego zaczęłam szukać kogoś kto mógłby coś wiedzieć,umowa w firmie kurierskiej , ale nie dostarczona więc jeszcze mogę ją zawrócić, już sama nie wiem:mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26.02.2020 at 11:57, ella29 napisał:

sprawdziłam KRS i działają od 2013 jak to możliwe skoro nie mogę znaleźć nikogo wiarygodnego kto dla nich pracował

Wiesz prawda jest taka, że większość opiekunek nie przegląda tego forum więc nie zostawiaja opinii o firmach. O tej twojej firmie nigdy nie słyszałem, ale to nie znaczy że musi być od razu zła. Ja zawsze powtarzam, że firma jest dobra jak sztela jest dobra i wszystko jest ok, w momencie jak zaczynają się jakieś problemy to firma i tak stanie za podopiecznym bo to on daje im kase i tyle. Wszystko zależy jakie dostałaś zlecenie i czy kontaktowałaś się np ze swoja poprzedniczka albo rodziną. Ja zawsze tak robie inaczej nie jade bo opisy z firmy często odbiegaja od tego co jest na miejscu. Pare razy trafiłem na mine ale wtedy po prostu rezygnuje i wracam do Polski. Myślę, że warto spróbować a nie zakłądać najgorsze. Poza tym nikt nie zmusza cie do wyjazdu i możesz jeszcze zrezygnować, jeśli czujesz że to nie to nawet z podpisaną umową. Co do samej umowy to one czasem są bardzo długie i zagmatwane a wynika to z chęci ominięcia róznych przepisów i firmy robia to w rózny sposób. Ja miałem jedną umowę która miałą 30 stron razem z załącznikami. Nawet jeśli byłoby tam coś niezgodnego z prawem to pamiętaj, że taka umowa jest nieważna jeśli nie zgadza się z Niemieckim lub Polskim prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26.02.2020 at 11:29, Dodzisława napisał:

Nigdy o takiej firmie nie słyszałam. Doświadczone opiekunki współpracują z firmami, ktore od lat są na rynku. To pozwala na bezpieczeństwo zatrudnienia, przynajmniej w 90%. Jednakowoż ciągle powstają nowe firmy, albo stare firmy zmieniają nazwy. Skoro nikt Ci nie odpowiedział, to znaczy , że nikt z forumowiczów z nimi nie wspołpracuje, ani nie ma pojęcia co to za firma. Tutaj są naprawdę życzliwi ludzie, więc gdyby ktoś coś wiedział, z pewnoscią odezwałby się.

No nie wiem od lat na rynku jest promed...24 i jest to jedna z najgorszych firm a przy tym najbardziej popularna. Często jest tak, że ktoś zakłada własna małą firmę i chce mieć pewne opiekunki dlatego informuje ich dokładnie aby nie było zaskocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26.02.2020 at 14:56, ella29 napisał:

no to teraz i tak pozostało mi wyłącznie odliczanie czasu do wyjazdu:drink: 15.03 kierunek DE obym nie żałowała:(

Do 15 marca masz jeszcze pełno czasu na to aby dowiedzieć sie wiecej o szteli i ewentualnie zrezygnować. Nie warto jechać zupełnie w ciemno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...