Skocz do zawartości

Wasze sposoby na niemiecki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, asna napisał:

@awe59 https://www.money.pl/galerie/artykul/zus-zbankrutuje-do-2020-to-juz-pewne,96,0,2248288.html

Więc sama rozumiesz, że średnio chcę ładować hajs, który lekko nie przyszedł, do tej skur... instytucji.

Kiedy ten artykul zostal napisany?

Juz znalazlam, 2013r.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nauka języka zleży od naszych predyspozycji i ilości czasu jaki przeznaczamy na naukę . Najlepiej codziennie przyswajać kilka nowych słów. A w końcu zacząć rozmawiać z podopiecznym i przekonamy się się czy prawidłowo wypowiadamy nowo poznane słowa. mariaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, mariaj napisał:

Nauka języka zleży od naszych predyspozycji i ilości czasu jaki przeznaczamy na naukę . Najlepiej codziennie przyswajać kilka nowych słów. A w końcu zacząć rozmawiać z podopiecznym i przekonamy się się czy prawidłowo wypowiadamy nowo poznane słowa. mariaj

Szczególnie skonfrontować swój język z przygłuchą demencją połączoną z Al.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, geronimo napisał:

Dzisiaj mam seksualne podejście do wszystkiego

To tak jak ja xd

Może  chociaż jakiś myśliwy tamtędy przechodzi albo sklep obwozny przyjeżdża

Edytowane przez Niezapominajka 67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 10.02.2021 at 19:41, geronimo napisał:

Dzisiaj mam seksualne podejście do wszystkiego

Podepnę się dzisiaj do Twojego stwierdzenia - mam dziś "seksualne podejście do..." 

.. , w jakiejś nowej agencji gdzie była oferta na odpowiedni dla mnie termin pani stwierdziła, że mój język niemiecki nie jest tak dobry jak zaznaczyłem w formularzu :(:(

Powiedziała, że jest dobry, ale nie tak bardzo... Kuźwa ! Co to znaczy ?  Zaczyna rozmowę handlową od zaniżania stawki, bo język nie dość dobry. Wkuwam go na wiele sposobów by był dość dobry dla Agencji... po rodziny jakoś się nie skarżą. @Niezapominajka 67 kiedyś użyła takiego fajnego zwrotu nt. języka, nie pamietam dobrze jak to szło "komunikatywny...???"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, waldiroom napisał:

Podepnę się dzisiaj do Twojego stwierdzenia - mam dziś "seksualne podejście do..." 

.. , w jakiejś nowej agencji gdzie była oferta na odpowiedni dla mnie termin pani stwierdziła, że mój język niemiecki nie jest tak dobry jak zaznaczyłem w formularzu :(:(

Powiedziała, że jest dobry, ale nie tak bardzo... Kuźwa ! Co to znaczy ?  Zaczyna rozmowę handlową od zaniżania stawki, bo język nie dość dobry. Wkuwam go na wiele sposobów by był dość dobry dla Agencji... po rodziny jakoś się nie skarżą. @Niezapominajka 67 kiedyś użyła takiego fajnego zwrotu nt. języka, nie pamietam dobrze jak to szło "komunikatywny...???"

 

Kiedyś jedna pani rekruterka tak mnie zezlila tym swoim wymądrzaniem..sie na temat mojej znajomości języka, więc powiedzialam jej, że weryfikację językowa w każdej chwili może przeprowadzić rodzina u ktorej mam pracować. Zadzwonią, porozmawiamy i wtedy oni zadecydują czy moja znajomość języka im odpowiada czy nie. Przez pewien czas to stosowałam. Jaka to jest weryfikacja językowa że strony agencji, jak zadają przeważnie kilka pytań typu Jakie.ma pani hobby i co pani dzisiaj na obiad gotuje. To jest pic na wodę, fotomontarz. 

Co Ciekawe też jest i to bardzo, że język oceniają na,  ledwie "komunikatywny, a potem załatwianie i dogadywanie się we wszystkich sprawach spychają na opiekuna, mówiąc, że przecież znamy język  niemiecki.. 

Ja też już nie pamiętam jakiego zwrotu użyłam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...